Лактозен интолеранс

  • 1 860
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Здравейте д-р Слънчева
Пиша ви отново, но този път с едно съмнение, което имам относно вероятностно "заболяване" на моя син.
  Съмненията ми са за непоносимост към лактоза, глюкоза и пловода захар. От както се е родил до преди 2 месеца го хранех само когато спеше, защото отказваше всякакво мляко, само от време на време пиеше в будно състояние кърма, която беше недостатъчна.
  Преди два месеца ми изпратиха Нутрилон-нисколактозен от България, и той проти мляко. Сега е на 9,5 месеца и яде всичко, в което няма мляко, глюкоза, плодова захар. Давам му кисело мляко, което е лактозефрай и го яде с удоволствие, а обикновенното кисело мляко не го иска. Плодови пюрета също не иска, каши също, приготвям му безмлечни каши като прибавям мляко от нутрилона.

  Та моите съмнения са за непоносимост към гореспоменатите, но тъй като не можах никаква информация в гугъла да намеря, а и от тукашните му лекари въобще не съм доволна, обръщам се с молба към вас, да ми обясните и насочите, какво може да е, дали моите съмнения са основателни, ...какви изследвания да се направят...и т.п.

  На 6 месеца му бяха правени изследвания кръв, урина...няма алергия към белтъците на мляко, месо....и всякакви други, всичко беше наред, но не са му направили за лактозна/глюкозна непоносимост.

 Моля за съвет, разяснение, информация...
Сърдечни Благодарности за труда ви да помагате на нас майките от този форум   bouquet
Диана

# 1
  • Мнения: 5 760
Има действителност непоносимост към лактозата и при тези деца  се изключват стандартните формули на АМ както и кърмата, защото в тях има лактоза. Препоръчват се безлактозни млека като all 110 /ал 110/ на Нестле, Селиа AD или нисколактозно - Милупа .Фризосой. Непоносимостта се изследва члез търсене на алергени към лактозата..

Общи условия

Активация на акаунт