Бременност и Хепатит Б

  • 1 460
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 838
Какви са шансовете да се роди здраво дете, което не е носител на Австралийски антиген - маркер на Хепатит Б - при бременност когато майката е хроничен носител на вируса?

# 1
  • Мнения: 982
Не съм се сблъсквала лично, но имам приятелка с подобен проблем.Детето и се роди здраво.
Разгледай и попитай тук:
http://www.hepasist.com/

# 2
ами по-добре си преформулирай въпроса. дори някой да ти каже че шанса е 1:10000, пак ще се притесняваш да не си това 1. по скоро се опитай да разбереш как можеш да увеличиш шанса да не го предадеш.
аз също съм позитивна и при раждане го предадох на сина си Close сложиха му ваксината буквално часове след раждането, задължително го поискай когато раждаш. но проблема е че има вероятност детето да се зарази още в утробата, например когато раждането започне и детето може да погълне някаква течност в рожденния канал - извинявай за обърканото обяснение но аз раждах в Лондон и съм чувала тия термини и обяснения само на английски.
за самото раждане - не е доказано че цезарово сечение е по=безопасно, защото все пак е операция и има риск от попадане на кръв от майката на бебето. но ако започнеш по естествен път и се появят усложнения/забавяне, не се колебай да минеш към операция. изобщо - обсъждай с лекарите си тоя момент.
стискам ти палци, в общи линии всичко е на късмет.

Общи условия

Активация на акаунт