Тупкат в нас по две сърца, до ДЕКЕМВРИ чак ще е така

  • 11 249
  • 284
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342

Нашият отбор
01.12.2008
San4es
02.12.2008
iv4e6aralieva
03.12.2008
Invisible, sacura, Каспър (втора бременност), Leny (втора бременност), abel
04.12.2008
ankaa, mama_na_misho  (втора бременност), eternity (втора бременност)
05.12.2008
wondergirl, maiski, zuerich, Mila_N (втора бременност), Tedi_Nikolova (втора бременност)
06.12.2008
harem style, засега гост, DIDKA_87, penkova
07.12.2008
k jordanova, plam, daniela jd, denibs
08.12.2008
Sun., newradost, roritka, desi jul (трета бременност)
09.12.2008
Poli, nolita
10.12.2008
дани т
11.12.2008
fineti (втора бременност), BIBI SZ, cveti & petyo73
12.12.2008
beborina (втора бременност), mimeto-rz, Илияна Калоян (втора бременност)
13.12.2008
елинор (втора бременност), @->--wild flower (втора бременност)
14.12.2008
Pupinka
15.12.2008
Сасано
16.12.2008
17.12.2008
Mari M, donichka t, Deny`
18.12.2008
bubabo, desitka^, jelanie (трета бременност), gerri_as
19.12.2008
soufi
20.12.2008
amber (втора бременност), nikolina-pikolina, Karacheviyska
21.12.2008
andreaivano, Elmina, bambi25
22.12.2008
neda.dikova
23.12.2008
Meryl
24.12.2008
bokita, eses
25.12.2008
Love Revolution, pav111, Чаено момиче (втора бременност), kika (втора бременност), geni23 (втора бременност), mellie
26.12.2008
kabzi
27.12.2008
Zahira@, Славея, Сбъдваща мечти (трета бременност), Вени (втора бременност)
28.12.2008
shark, Eqisihora, sunkaa
29.12.2008
pipi fifi
30.12.2008
Nenna, Adi75 (втора бременност), anhelito, мимина (втора бременност), silvanka
31.12.2008
Бръм, yoyoana, Dani_cat, barboran4e


Бремелинки с все още неопределен термин:
alek sandra (втора бременност), petia ta, zor4eto, Jojobba, marinex, stasi76 (втора бременност), liliiv, lilitka2, latka,  DeeDee76, summer beauty,
gerines, aneli, cveta, hipi, Ванина-, alex og97, radka 74, bebe to, rrhh, maya1982


Скъпи мами, моля изпращайте снимките си на мейла на Zahira@, за да бъдат качени в албумчето.


Полезно за четене и разглеждане
Калкулатор-бременност
Как изглежда бебето в момента
Подробно описание на плода през цялата бременност
Какво поема здравната каса
Необходими витамини по време на бременност
Витамини и бременност
Календар на бременността по седмици
Бременност и повръщане
Депресията при бременните
Бременност и кръвно налягане
Съвети за добър сън
Здравословното хранене по време на бременност
Ние чакаме бебе - Дневник-календар
Биология на вътреутробното развитие
3D календар на бременността
Видове ултразвукови изследвания
Фетална морфология
Биохимичен скрининг


Гимнастика за бременни


Старите ни темички


Предложения за нови теми
"Навън горещо стана вече, а в нас расте си декемрийското човече" по идея на Mila_N
"През ДЕКЕМВРИ на ръце с най-красивото дете!"   по идея на дани.т
"Макар ДЕКЕМВРИ за другите да е далече, кроим ний планове за малкото човече." по идея на Karacheviyska
"ДЕКЕМВРИ може и да е далече, но чакаме го с нетърпение вече!" по идея на Karacheviyska
"ДЕКЕМВРИ може и да е далече, но чакаме го с появата на малкото човече!" по идея на Karacheviyska
"Нека Господ с нас върви и ДЕКЕМВРИ със здрави бебета да ни дари!" по идея на Invisible
"ДЕКЕМВРИйската тайфа расте, в нас живее мъничко дете!" по идея на Чаено момиче
"Балони, песни и дъга радват ДЕКЕМВРИЙката сега!" по идея на Чаено момиче
"Хайде през Декември идвай малко бебче, че мама е нетърпелива вече!" по идея на Didi*
"Господи, Декември с бебче ни дари и с усмивки озари!" по идея на Didi*

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 11:38 от yoyoana

# 1
  • Мнения: 138
Привет на всички декемврийски мами!
Бих искала да се присъединя към вашия отбор. Това ми е втора бременност, имам си момченце на 2 годинки. Терминът ми е за 30-и декември. В момента живея в Джакарта, а тук визитите при доктора са много по-различни. Сега си давам сметка, че в България лекарите направо си ни глезят. Интересуват се от състоянието ни, показват ни бебчето, обясняват подробно... Тук няма такива работи. Първият път беше: има бременност. Вторият път, когато трябваше да чуем сърчицето: фетусът много се движи и сега не може да му се чуе сърчицето добре (прегледът е в 8 седмица с коремен ехограф), отивам след още 4 дена, сърчицето вече се чува за щастие, обачеееее биело малко по-бавно, отколкото трябвало  #Crazy Пуснаха ми изследване за прогестерон поради тази причина. Нито го мерим, нито нищо. Ужас някакъв! За следващата консултация си записах час при друга лекарка, пък да видим, дано да имам късмет да е по-добра. Гледам да не се шашкам много и се опитвам да мисля позитивно. Лятото ще се връщаме м България за няколко седмици и тогава смятам да отида на фетална морфология, но още не съм решила при кого. При предишната бременност ходих при д-р Димитрова, наистина е пестелива на приказки. Мисля при д-р Томова евентуално да отида, четох много добри отзиви за нея във форума. Тук в този форум вече имам една позната мама, Чаено момиче. Двете сме майки на априлчета 2006.
Пожелавам на всички вас хубав и усмихнат ден!!!

# 2
  • Мнения: 138
Опс, май избързах с новата темичка... Embarassed

# 3
  • Мнения: 277
Ще се намърдам в новата тема и ще си копна поста от старата, че докато пиша.......
 newsm09
И аз да се оплача. В понеделник прокървих и сега поне 1 седмица трябва да лежа. Многа се стреснах, защото аз съм в 13 седмица а досега изобщо не съм усетила, че съм бременна. В смисъл, че не съм имала никакви оплаквания нито ми е ставало лошо. Изследванията ми са си наред само Хемоглобина ми е нисък докторката ми ми каза да спра фолиевата и да пия матерна и tardyferon-което си е желязо. Вчера ми изписаха дуфастон и но-шпа. Изопщо станаха сумати и хапове. Най- ми тежи лежането, че хич не ме свърта на едно място. А за пола и на мен вчера ми казаха, че според доктора е момче. Аз мисля, че е още малко рано за да е 100% сигурно. На сестрами така са и казали в 4 месец момче, а сега си има едно хубаво момиченце.
Дано всичко да е наред, че голямо шубе ме гони.
На всички мами newsm51

# 4
  • Мнения: 65
Привет на всички мами бърборани в новата темичка.
Стаси да ти е жив и здрав рожденника и много да ви радва   bouquet
Sun.   щом трябва ще полежаваш ,важното е бебо и ти да сте добре Hug
Аз смятам да раждам секцио .

# 5
  • Мнения: 277
Аз искам да раждам нормално, но ако ми кажат, че бебето тежи 4.500кг ще си променя решението. Аз съм се родила толкова и мисля, че майками направо се е изтормозила много, но пък тогава никой не те е питал как искаш да раждаш

# 6
  • Мнения: 2 149
Sun, само как звучи
Цитат
На сестрами така са и казали в 4 месец момче, а сега си има едно хубаво момиченце.
Joy Явно долавям, че и ти искаш момиче. Дано е това, кето искаш повече, и най-вече да ти е здраво, пък каквото е писано!

Комшията каза веднъж: пиян поп, мъжко магаре, лека жена и мъжка майка се познават от пръв поглед. Аз лично, без да искам никой да се засяга, смятам, че винаги е било по-трудно да отгледаш момче - диви, с пролеми в пубертета, да не стане хаймана, да е стане двойкар, пърдят, уригват се и т.н., общо взето мъжете са си малки прасета. Но пък съм виждала обич и уважение на синове към майка им - няма такава красива картина. Зълвата си пада чалгаджийка, обича да си върти дупарата, червило за да хвърли кофата за боклук, до магазина не отива без лак за коса и танцуването по масите й е страст. Все казва колко е дива, красива и какво бельо да си купи искала, пък тази нощничка каква перверзна била и т.н. А, да не забравяме, че световните класици в музика и изобразително изкуство не ги познава, с гордост казва, че литературата не я вълнува. Виж, Ивана, Румяна и т.н. - тях ги цитира.И естествено, че искаше момиче! Да й била подражавала Crazy Е, слава Богу, момиче си има, аз съм сигурна, че с помъдряването и годините ще си видим сегашните грешки и няма да искаме децата ни да са баш толкова слабоумни на моменти като нас сега.  Не че не обичам зълвата, но сме с ценностни системи близки колкото луната и слънцето. Аз съм детска учителка и като си гушнех преди време един Ники, синеок и див като стадо бизони, мед ми капеше на сърцето. Все казвах, че искам един такъв Ники да си имам. И винаги съм забелязвала у себе си, че харесвам момиченцата, обичам да купувам подаръци на кръщелницата ми, тя е прекрасна дива козичка /майка й така й казва/, като я видя с шноли и ластичета по косата много й се кефя, но не ми е момичешко на сърцето. Сега, това ако е момиченце нямам нищо против да го изшарим, пък и мъжът ми иска момиченце, искаше ми се той да се зарадва този път, защото аз с Тони съм много горда, а мъжът ми все казва "И това ще е момче, понеже си такава - все твоето искаш да става" Flutter

Днес отидох на УЗ - прекрасно бебче, вече имало глава, аз забелязах на лошия образ едно черепче. Имало ръчички, имало крачета /израстъци де/ Hug, аз му казвам на доки "Има си и пишка..." а той се смееше само! Mr. Green
Отглеждам си гъби, така се оказа. А не съм разбрала - все ходя на УЗ, но мислех, че ако имам проблем Вили ще ми каже, че има нещо, пък тя днес ми вика - "Е, имаш гъбичка, ма не ме питаш" Thinking Мнооого съм разочарована. Сега ще си купувам някакви глобули, дано минат бързо, че не съм свикнала на такива работи.... Sad

Секциото не е песен
, повярвайте! Една жена след нормално раждане 12 часа след това вече се движи, има разбира се някой и друг шев, не казвам, че не боли или че е кукуряк, но после и коремчето й се прибира по-лесно. Операция като СЦ е рутинна, но все пак си е операция. По бреме на бременността ми правиха ехокардиография, казаха, че сърцето ми е бомба. След година и половина вече имам пролапс на митралната клапа. Един приятел ми каза - всяка операция скапва сърцето. Така че стискам ви палци да родите всички леко и бързо, нормално, както природата ви е отредила! Praynig Аз пак ще се мъча секцио...не ми се мисли. Разбира се, ако лекарите преценят - и секцио става. Знам какво се прави, ако някоя живи и здрави иска инфо ще давам.

# 7
  • Мнения: 2 957
Хайде и аз в новата тема.

# 8
  • Мнения: 265
И аз да се запиша Peace в новата тема,само да споделя още нещо,вчера като ме гледаха на ехо,видях на бебо скелета,който прозираше,беше много интересно,имаше си ребра  Laughing

# 9
  • Мнения: 23
здравейте и от мен в новата темичка.и аз искам да споделя че нямам търпение да идва петък и да си видя бебчо.надявям се да ми кажат и пола.не че много ще си го сложа на сърце защото ми се струва твърде рано но все пак ми е интересно

# 10
  • Мнения: 94
Здравейте момичета! Аз пиша от дъжд на вятър, че нямам и капчица време за съжаление........ Толкова съм натоварена с работа, че след това просто лягам и заспивам. За мой голям "късмет" напуснаха 2 колежки /ние сме 5/ и сега бачкам за трима.... Но стига с оплакванията. Миналата седмица ходих да си направя БХС в 11-14 г.с.. Цената му е около 38 лв в МД /клиниката на Кременски/. Днес си взех резултатите и ми ги разчетоха - супер в норма съм и поне в това отношение не ми създадоха притеснения... Предписаха ми витамини пренатал - 39 лв.......... Направо ми се плаче от тези цени #Crazy, ама нали е за добро- не им правя сметка на парите. Просто се чудех, ако нямах възможност да се платя... newsm78
Чао за сега от мен, надявам се скоро да пиша и да се включвам по-често във форума да обменяме актуална информация и съвети ........

# 11
  • Мнения: 79
Аз пък днес е записах на ЖК и да се похваля много съм доволна от моята лекарка Hug
Досега съм ходила 3 пъти и всеки път ме гледа на видеозон - миналата седмица бях на преглед гледа ме и днес пак, а това е супер според мен Peace
Само искам пак да попитам сигурно се повтарям, но....добре ли е ако отида на биохимичен скрининг и на фетална морфология в 16-17 седмица, или е късно??? Thinking Че май всеки е на различно мнение по тоя въпрос Crossing Arms
Аз нямам търпение вече да разбера пола, но преди всичко най-важно е всичко да е наред и както трябва  Praynig, а каквото дошло такова Simple Smile

# 12
  • Мнения: 277
Истината е, че и аз не знам какво искам да ми е бебчето. Естественно най-най-важното е да е здраво. Искам момче, но и момиченце ще ми е хубаво ако е. Общо взето май все тая, само да се появи  ylinfant  newsm18

# 13
  • Мнения: 781
да скокна тук, а ще чета.... утре Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 149
Плам, доколкото ми е известно БХС се прави 15-19 ГС, а феталната след това 18-22 Има някакво значение седмицата, за да видят органите в определените р-ри и структура. Защо не се обадиш и не попиташ ФМ дали може да е в 16-17, може да ти кажат, че предпочитат по-късно да е.
Не бях чувала за фет. морфология в 13 ГС, но явно не съм осведомена.

Общи условия

Активация на акаунт