вярно ли е, че докато кърмите се отслабва

  • 2 175
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Така ми се искаше да е вярно,но при мен това явно не е Laughing Кърмя 4 месеца, но не съм смъкнала и грам. Имам 6 килца, които така ми се иска да сваля,но уви...
Сега надеждата ми е на есен да проходим и така да отслабна  Simple Smile
Май съм голям оптимист.
Има ли майки, които са си върнали теглото от преди бременността(става въпрос за без диета).

# 1
  • Мнения: 6 438
Първите месеци и аз не отслабнах и грам,а имах около 20 кг за сваляне.  Blush След 1 година кърмене и никакви диети имам още 4-5 кг до успеха  Party Незнам дали е от кърменето или не,но е факт.  Peace
  Hug

# 2
  • Мнения: 391
Не беше вярно и при мен. Не смъкнах и грам докато кърмех, ама то си е и до човек...

# 3
  • Мнения: 42
Аз отслабнах без диета, даже съм 2кг под тези, на които забременях. Кърмя успешно, не спазвам диета, но по принцип в менюто ми има много плодове и зеленчуци, по време на бремеността качих малко кг, а и много ходя пеша  Grinning

# 4
  • Мнения: 10 982
С кърмене и спорт за 6 месеца си върнах старите килограми, а сега съм с още 5 кг надолу Peace

# 5
  • Мнения: 85
Ceciii, ако това ще те успокои и при мен явно това не важи.Аз кърмя от 2 месеца и също не съм свалила нито грам.Дори си мисля, че ще започна да качвам килца, вместо да свалям, защото ако пропусна и едно ядене и кърмата ми намалява SadНо какво да се прави-заслужава си да се жертваме за нашите съкровища.Вече си мисля, че ще си остана само с надеждата да сваля излишните 7 килца, за да си възвърна теглото от преди бременността Praynig

# 6
  • Мнения: 177
Аз още кърмя, но за сваляне на килца без диета и дума не може да става Naughty
Дори по едно време качих Confused
Сега спазвам режим на хранене (макар и не много стриктно) и ефекта за 3 месеца е минус 10 килца Grinning

Но всичко си е до организъм Wink

# 7
  • Мнения: 199
Ceciii, ако това ще те успокои и при мен явно това не важи.Аз кърмя от 2 месеца и също не съм свалила нито грам.Дори си мисля, че ще започна да качвам килца, вместо да свалям, защото ако пропусна и едно ядене и кърмата ми намалява SadНо какво да се прави-заслужава си да се жертваме за нашите съкровища.Вече си мисля, че ще си остана само с надеждата да сваля излишните 7 килца, за да си възвърна теглото от преди бременността Praynig

да се надяваме на прохождането значи  Hug

# 8
  • Мнения: 85
Ceciii, ако това ще те успокои и при мен явно това не важи.Аз кърмя от 2 месеца и също не съм свалила нито грам.Дори си мисля, че ще започна да качвам килца, вместо да свалям, защото ако пропусна и едно ядене и кърмата ми намалява SadНо какво да се прави-заслужава си да се жертваме за нашите съкровища.Вече си мисля, че ще си остана само с надеждата да сваля излишните 7 килца, за да си възвърна теглото от преди бременността Praynig

да се надяваме на прохождането значи  Hug

Ами да, май само това ни остава.Дано да проходят по-бързо Laughing

# 9
  • Мнения: 89
И според не важи! Аз като родих се оказах по слаба, отпреди да забременея при условие, че винаги съм си била дебеличка. В началото нямах никакъв апетит и едва ли не насила ядях заради кърмата и взе че ми се върна адския апетит и лакомия и натрупах повече килца, отколкото по време на бременността.

# 10
  • Мнения: 966
Аз свалих докато кърмих към 10 кг. и си върнах старите кг.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 625
Да, в момента съм 2 кг. по-малко, отколкото преди бременността, тогава бях 50, сега съм 48. Ям много, но често, и доста здравословно - месо, зеленчуци, плодове, млечни, пия само вода или 1 бира или чаша вино, и много ходя пеша, мисля, че е комплекс от всичко изброено. Махни всякакъв junk food (чипс, сладкиши, пици, пържени храни, колбаси, безалкохолни), увеличи разходките в парка и ще видиш, че за 2-3 месеца ще има ефект. И си кърми на воля, ако не помага, поне не вреди на теглото. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 35
При мен е вярно поне засега. SunglassesКачих 16-17кг по време на бременността.Когато родих мислех,че ще остана така,защото докъм 40-тия ден бях с все още забележимо коремче и останали килца. EmbarassedНо след това постепенно ги свалих-без диети,наблягам повече на плодове и зеленчуци и многооо течности.Сега 4м след раждането съм си пак същите килца- 50 с дрехите, толкова колкото и забременях. PeaceМисля,че всичко зависи от структурата на човека newsm78.

# 13
  • USA
  • Мнения: 559
При мен е вярно. Бързо свалих кг от бременността без никакви ограничения. През цялото време си ядях на корем. Като спрях да кърмя започнах да качвам. Сега трябва да се ограничавам и да спортувам.

# 14
  • Мнения: 4 242
Вярно е, ако се храниш умерено до няколко месеца ще си върнеш старите килца. На денонощие се горят около 800 калории за лактиране и кърмене. Не се свалят кила първите месеци, защото тялото си пази запасите. Също както през бременността дори да се храниш нормално пак трупаш такива.
Аз в момента ям на поразия, основно сладко и много хляб  Embarassed, но свалям по 2 кг на месец, вероятно защото имам повечко. Сега обаче последните 8 ще ме озорят, знам си го от опит.

Общи условия

Активация на акаунт