окситоцин

  • 1 120
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
другата седмица съм на лекар и предполагам, че ще ми изпишат окситоцин на инжекции /на майка-кърмачка със същия проблем, въпросната лекарка е изписала именно това/.
обаче, в листовката гледам, че пише, да не се кърми, ако се приема препарата. а страничните реакции са доста страшни.
на някой слагали ли са му инжекции и как се процедира с кърменето? не се кърми, кърми няколко часа след инжекцията или си се кърми, както обикновенно?

# 1
  • Мнения: 2 531
Ами лекаря не ти ли казва как стои въпроса с кърменето? / ако не е тайна за какво ще ти го изпишат окситоцина/

# 2
  • Мнения: 4 546
кзала е, че е съвместим с кърменето.

обаче, аз 2 дни не кърмих точно защото взех хапче, което според лекар е съвместимо с кърменето, а се оказа, че категорично не се изписва на кърмачки. в неговата листовка също пишеше, че ако се продължи кърменето, не трябва да се пие лекарството.

проблемът е, че вече 2ри месец съм с непрекъснато кървене, което се дължи на кърменето.

# 3
  • Мнения: 5 539
Идея си нямам; предполагам, че Хедра ще намине да отговори на въпроса, но...
надявам се, че са ти изследвали хормоните?

# 4
  • Мнения: 21
Мисля че няма проблеми. Аз си кърмех. Имах запушени канали и отнесох доста инжекции с окситоцин, но си спомням че ми казаха да не прекалявам. В болницата ми слагаха сутрин и следобяд. В къщи също си слагах два три дни. Доста помага, но предизвиква по силно кървене.

# 5
  • Мнения: 753
На сестра ми и го бяха изписали за стимулиране на кърмата.Пръскаше се в носа 15мин преди кърмене и имаше ефект.

# 6
  • Мнения: 6 712
На сестра ми и го бяха изписали за стимулиране на кърмата.Пръскаше се в носа 15мин преди кърмене и имаше ефект.

Аз също го ползвах, изписаха ми го още в болницата - няма проблеми за кърменето Peace. При мен го изписаха за по-бързо изтичане на лохиите мисля че това беше причината.

# 7
На мен ми се наложи да ми бият окситоцин но лекарката каза че няма проблем да кърмя

# 8
  • Мнения: 4 242
Окситоцина е хормон, който се отделя в големи количества при раждането, оргазма и кърменето- той контрахира мускулите. При кърменето стимулира млечните канали да контрахират и така изтласкват млякото навън, няма ли окситоцин= няма мляко. Същото действие има и при раждането, там контрахира матката с цел изтласкване на бебето, след раждането пък с цел спиране на кървенето. Не мисля че е несъвместим с кърменето, може би зависи от количествата Rolling Eyes Дано се включи някой убеден.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съвместим е с кърменето, не се притеснявай - кърмиш си както обикновено. Много често го изписват и при запушени канали.

# 10
  • Мнения: 4 546
благодаря на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт