Проблем ли е?

  • 879
  • 2
  •   1
Отговори
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Здравейте д-р.Слънчева!
Синът ми е на 7 месеца и започна да спи много неспокойно.На сън започна да се стряска и да се буди със страхотни писъци и немога да си обясня защо?Отделно започна и да се изпотява повече, но аз това го отдавам на топлото време, а не на признаци на рахит.Възможно ли е това да е един от признаците на рахит?На последната консултация, която бе на 20.05. педиатърката му намали капкитие вигантол от 2 на 1 капка дневно.Отделно, че преди седмица обърнах летният кош на количката да гледа напред , а не да е с лице към мен и малко след това той започна да спи неспокойно.И също така преди 2 седмици падна от спалнята, която е с височина около 45-50 см., но нямаше сътресение и ми бе изписано да му давам 5 дни по една ампула вит.С от 5 милиграма разделена на два приема за деня.неспокойният сън причина ли е за безпокойство и или не?
Предварително Ви благодаря! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 760
Със сигурност не е рахит! StopИзпотяването и неспокойството не значат рахит- детето е вече по-голямо и при промяна на стериотипа(леглото, падането, което го е изплашило и др.) го правят по-несигурен и неспокоен. Самото вит. С в тази висока доза също ги превъзбужда доста. Топлите дни както настъпиха толкова бързо се отразяват на бебетата- те трудно се адаптират към топлината. За сън го обличайте по-леко- само с памперс и пижамка без долни фанелки, боди или чорапи. Давайте му повече течности- чайчета сокове .

# 2
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Много Ви благодаря д-р.Слънчева!

Общи условия

Активация на акаунт