БНБ - юбилейни монети

  • 9 351
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 865
Трябва да купя юбилейна монета.
Някой знае ли къде се продават, освен в БНБ?

# 1
  • Мнения: 4 202
Трябва да купя юбилейна монета.
Някой знае ли къде се продават, освен в БНБ?


В ПИБ продават, в офиса ул."Стефан Караджа" има със сгурност

# 2
  • Мнения: 274
Във всеки ПИБ има не само бг юбилейни. Има и инвестиционно злато под формата на разни фигурки и медали. Сигурно и по другите банки има. Но ако търсиш конкретна юбилейна - отиди в БНБ.

Но само да ти кажа - римските монети са пъти по-секси от юбилейните!
Simple Smile

# 3
  • Мнения: 742
Сели, извини ме за невежеството, но какво представлява това инвестиционно злато и по какво се различава от другото в златарските магазини?

питах гугъл вече  Grinning

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 14:55 от ellyst

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
В Инвестбанк има монети - не съм сигурна дали са точно юбилейни, но са симпатични  Grinning
Инвестиционното злато не е ли с по-висока чистота - 22/24 карата?

# 5
Златото, което се търгува на международните борси е известно под названието „инвестиционно.
Монетите от инвестиционно злато нямат нумизматична стойност и цената им се определя, както и на кюлчетата, само от златото. newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 4 865
Аз благодаря за информацията за ПИБ. Оказа се, че монети има и в клона, който е на минутка от офиса ми - със сигурност ще ми е по-лесно, отколкото да търча до БНБ в работно време.

# 7
  • Мнения: 550
в списанията има реклама на някакви плочки- медальони с животински мотиви, от злато и сребро в ПИБ. много хубави изглеждат на картинката, а някой виждал ли ги е наживо и колко струват?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
На сайта на ПИБ видях информация за плочките и монетите, които продават.

# 9
  • Мнения: 4 202
в списанията има реклама на някакви плочки- медальони с животински мотиви, от злато и сребро в ПИБ. много хубави изглеждат на картинката, а някой виждал ли ги е наживо и колко струват?

Виждала съм ги, много ми харесват.

# 10
  • Мнения: 742
И аз се сетих, че съм виждала от монетите на ПИБ, много са красиви, не знам защо 80 лв ми се върти в главата, бяха с някаква птица.

Някой да знае какво означава КЮЛЧЕТА UBS  и КЮЛЧЕТА PAMP@

http://www.fibank.bg/data/files/Prices_Au_05_2008_BG.pdf

# 11
  • Мнения: 491
И аз се сетих, че съм виждала от монетите на ПИБ, много са красиви, не знам защо 80 лв ми се върти в главата, бяха с някаква птица.

Някой да знае какво означава КЮЛЧЕТА UBS  и КЮЛЧЕТА PAMP@

http://www.fibank.bg/data/files/Prices_Au_05_2008_BG.pdf

Това са двете рафинерии ( май и двете бяха швейцарски) от които ПИБ зарежда златни изделия.
Златото е проба 999.9, а среброто 999.

в списанията има реклама на някакви плочки- медальони с животински мотиви, от злато и сребро в ПИБ. много хубави изглеждат на картинката, а някой виждал ли ги е наживо и колко струват?

Аз съм ги виждала. Сребърните бяха 55 лв., а златните 550 лв. ( разликата е в нулата накрая  Wink )
Честно казано, за мен са малко големи. Дълги са сигурно 5 см.  Иначе са хубави! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 099
в списанията има реклама на някакви плочки- медальони с животински мотиви, от злато и сребро в ПИБ. много хубави изглеждат на картинката, а някой виждал ли ги е наживо и колко струват?

На Шош му подариха сребърна с панди. Много е готина.

А златната на БНБ с номинал 20 лв колко ли струва?

# 13
  • София
  • Мнения: 6 356
А златната на БНБ с номинал 20 лв колко ли струва?

www.bnb.bg

цъкаш на "Банкноти и монети", вляво има каталог с цените и снимките.

Общи условия

Активация на акаунт