Бременност и депакин

  • 4 789
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Здравейте всички,
предварително ви благодаря и много се радвам, че ви има. Четох някъде подобна тема, но сега не мога да я открия и предварително се извинявам, че се повтарям.
Искам да попитам - има ли майки, които по време на бременност са пили депакин хроно?
Аз го пих 1 година по половин таблетка на ден и го спрях, когато разбрах, че съм бременна - т.е. пила съм го около 1 месец от бременносттта. Консултирах се с няколко доктора, но нито един не ми даде нормален отговор - дали има наистина опасност от увреждане на плода.
Много съм притеснена, помагайте!

# 1
  • Мнения: 7 474
 Депакина се спира постепенно на етапи, доктор ли ти каза да го спреш изведнъж?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159893.msg3119856
Консултирай се с проф. Кременски

Адрес за връзка:
София 1431, ул. Здраве 2, Университетска болница СБАЛАГ”Майчин дом”
ЦЕНТЪР ПО МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА
Лаборатория по молекулярна патология
Тел: 02/ 9172 268 и 02/ 9172 476. Факс: 02/ 9172 469
Е-поща: kremensk@medfac.acad.bg

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 15:47 от L e o

# 2
  • Мнения: 82
Благодаря ти много, но аз съм далечко от София и не е препоръчително да пътувам, защото пия лекарства за азадържане.

# 3
  • Мнения: 7 474
Прати му имейл, човека отговаря на всички Wink

# 4
  • Мнения: 3
здравейте мами,
интересува ме знаете ли какви са рисковете при приемане на депакин по време на бременността . има ли майки които да са приемали това лекарство , моля ви дайте ми съвет какво да правя.защото със съпруга ми много искаме бебче но ме е страх, да не би да има увреждане на плода. Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 154
Няма да се увреди плода , но първо поне три месеца преди да почнете с опитите трябва да започнеш да пиеш фолиева киселина Peace и да я продължиш и през бременноста . Разбира се трябва да се консултираш и с невролог или лекаря, който ти е предписал лекарството за да го намали  Hug
Успех с бебеправенето и не се притеснявай, знам защо го казвам.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт