Кафяви петна по лицето

  • 37 641
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 108
Появиха ми се 2,3 месеца след като родих. Знам, че при някои жени подобни петна се появяват по време на бременността, но .........  Случвало ли се е на някоя от вас? Ако - да, споделете ?  С какво да се мажа, ще изчезне ли? Появиха се високо над скулите и на носа ooooh! , приличат на изгоряло от слънцето след плаж и след това лющеща се кожа  #Cussing out

# 1
  • София
  • Мнения: 958
Лятото само слънцезащитен крем с висок фактор. От есента може да слагаш кремове за избелване. Има много, имаше и доста теми за тях. Но знам, че лятото  не се слагат.

А за крема за слънце - аз си взех на Биодерма, 50 фактор, но е тониран, кафяв като ФДТ. Не е много тъмен и не лъщи. Доволна съм. А и така не натоварвам кожата допълнително с друго.

# 2
  • Мнения: 1 811
Тази тема и мен много ме вълнува,и аз имам такива петна над скулите и ползвам ФДТ.Пробвала съм много избелващи кремове и какво ли не,през зимата-добре,но лятото и крем с висок фактор не ме спасява,петната се появяват.Определено добре ми действа един избелващ крем-Кокона и майка-има го в някои аптеки.

# 3
Момичета, и при мен се появиха след бременността. Челото ми просто изглежда ужасно. Така е от няколко седмици / родих преди три месеца/. Идва лято, а аз не зная с какво да се мажа.

# 4
  • Мнения: 27 524
И аз имах след раждането, огромно на челото централно  Crazy С какви ли кремове не се мазах - на Ла Рош, Виши, не знам си кой си - нищо. И братовчедка ми в София ми даде някакъв серум, който намерих тук, продава се по каталог, 11 евро струва, за половин година и половин шишенце всичко изчезна  Simple Smile Ето го как изглежда, може да се продава в София, тъй като тя там ми го даде:



От тук

# 5
  • Мнения: 4 784
Аз също имам такива петна под очите. На моменти се скриват, на моменти пак изпъкват и това е, когато слънцето е по - силно. Пробвала съм няколко вида кремове. В момента ползвам този и съм най - доволна от него за сега.

# 6
  • Мнения: 148
сестра ми ползваше този крем и беше много доволна http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=4&id=10

# 7
  • София
  • Мнения: 958
сестра ми ползваше този крем и беше много доволна http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=4&id=10

Продават ли го в аптеките или само по интернет?

# 8
  • Мнения: 148
да има го в аптеките,тя си го купи оттам

# 9
  • Мнения: 1 632
1 маска с ягоди, която за 20 дни давала невероятни резултати, изчиствала и луничка и петна - намазваш си лицето със сок от ягоди, а отгоре и с намачканите ягоди, стоиш 10 - 15 мин и отмиваш.

# 10
  • Мнения: 99
Колко често трябва да се прави тази маска?

# 11
  • Мнения: 1 632
Изпитани маски за лице с лунички и тъмни петна
Избелваща:
2 супени лъжици кисело мляко
1 супена лъжица смлени овесени ядки.
Разбъркват се добре и се нанасят на дебел слой върху лицето.
След като изсъхне маската се измива с топла вода.
За добър резултат маската трябва да се прилага редовно.


С морков:
1 морков
1 жълтък
1 чаена лъжичка овесено брашно
1чаена лъжичка сок от лимон.
Настържете моркова и го разбъркайте с жълтъка, овесеното брашно и сока от лимон.
Нанесете на лицето за 15 минути, измийте с топла, а след това със студена вода.


Картофена:
1 картоф
1 супена лъжица прясно мляко.
Суровият картоф се настъргва и към него се прибавя млякото.
С получената каша се маже предварително почистеното лице.
Престоява около 20 минути.

# 12
  • Мнения: 1 632
Колко често трябва да се прави тази маска?

Предполагам 1-2 пъти седмично!Аз лично не съм я пробвала,защото постоянно си правя различни маски.Мисля да я правя всеки ден,така или иначе ягодите бързо преминават,и ги няма целогодишно.

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 18:38 от ивка-щастливка

# 13
  • Мнения: 72
На козметик - йонофореза с депигментин.

# 14
  • Мнения: 3 830
Хм, интересно.

А могат ли да се заличат с тези серуми, кремове и т.н. и обикновени слънчеви петна, лунички?

# 15
# 16
  • Мнения: 6 607
Поредната тема за петната ,тази вече ще я следя.Синът ми е почти на две години патната не само ,че не се махнаха, но стават още по изразителни ,на всичкото отгоре ми се появиха и нови.
Ползвам три фактора според времето ,не излизам без слънцезащитен и не се излагам на слънце.
С кремчета и маски просто ми се струва невъзможно да се махнат петната/за моите/  .Остават хим. пилинг /лек си правих ефект никакъв/ и лазер .Ако някой успешно е премахнал петна ,моля да сподели как.
Блонди не съм виждала такава марка в БГ ако научиш от къде го е взела приятелката ти, пиши.

# 17
  • Мнения: 898

Лично при мен след като не успях с кремове, реших че трябва да направя пилинг. От пилинга стана още по зле.
Изобщо от всякакви препарати които имат излющващ ефект при мен се влошава състоянието.

Най голямо подобрение съм намерила от dermatix- гел против белези. Но голямо подобрение в сравнение със всичко останало което съм ползвала, иначе ефекта от гела не е задоволителен /тоест далеко е от очакванията ми/.


# 18
  • Мнения: 3 830
Разбихте ми надеждите. Shocked
Имам малко лунички по носа, както и няколко слънчеви петна по раменете...
Пък толкова харесвам идеално чиста кожа на лицето. ooooh!

# 19
  • Мнения: 6 607
Разбихте ми надеждите. Shocked
Имам малко лунички по носа, както и няколко слънчеви петна по раменете...
Пък толкова харесвам идеално чиста кожа на лицето. ooooh!

Да ти имам прблема  Mr. Green,наистина не знаеш какво значи петна ,дано и да  не разбереш.

# 20
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 268
Цоп...
Сега през лятото ползвате ли избелващите кремове?Аз спрях още май месец и сега само покривам с фон дьо тен.Да ви кажа ли какво останових Hug.Миналото лято се мазах през цялото време с висок слънцезащитен фактор/50+/ на трио ес ли, трио де ли беше и с биодерма спот и ми избиха ужасни нови петна-над веждите,мустаци,малко на слепоочията, върху носа и около него.Боже,то като гледам почти на цялото лице излезе че имам:ooooh:Тази година ми писна и реших да си слагам само нормалното дневно кремче и отгоре покривам с фондьо тен.Е,извода е,че това лято не ми се образуваха нови петна,само старите потъмняха и си личат повече.Реших да не си давам парите  вече на вятъра и на есен ще си купя едно мелабелче и толкоз.Писна ми вече. Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 324
А за новия продукт на Clinique Even better какво ще кажете?? Много го хвалят и от рекламата, и в магазина на Витошка...

# 22
  • Мнения: 4 076
Миналото лято се мазах през цялото време с висок слънцезащитен фактор/50+/ на трио ес ли, трио де ли беше и с биодерма спот и ми избиха ужасни нови петна-над веждите,мустаци,малко на слепоочията, върху носа и около него.Боже,то като гледам почти на цялото лице излезе че имам:ooooh:Тази година ми писна и реших да си слагам само нормалното дневно кремче и отгоре покривам с фондьо тен.Е,извода е,че това лято не ми се образуваха нови петна,само старите потъмняха и си личат повече.Реших да не си давам парите  вече на вятъра и на есен ще си купя едно мелабелче и толкоз.Писна ми вече. Crossing Arms
И при мене се получи така и също това лято спрях високия фактор.Нямам нови петна,сякаш старите са поизбелели.Започват да се появява информация,че май факторите не са  полезни,лишавайки кожата от важни за нея елементи поради филтъра.

# 23
  • Мнения: 898
.Започват да се появява информация,че май факторите не са  полезни,лишавайки кожата от важни за нея елементи поради филтъра.



Кои са тези важни елементи?
Според мен много по вредно е съсухрящото действие на слънцето върху кожата, от колкото ако се лиша от важни елементи поради филтъра.

# 24
  • Мнения: 4 076
Vanina 75,единият със сигурност беше калций,за останалите не помня.
Аз също пазя кожата си от слънцето,но вече не с високите фактори.8+ години по 365 дена най-висок фактор медицинска козметика ми стигаха,за да разбера как да си защитавам кожата.Разбира се,това всеки решава за себе си.

# 25
 SadМомичета,
 Аз миналата зима си купих пилинг на Лиерак, но никакъв резултат, просто никакъв.  Embarassed Мойте кафяви петна си цъфтят по лицето ми и няма спасение.   Thinking Сега чета вашите мнения и умувам, как да ги изтрия от лицето си, че започнаха много да ме дразнят.  Пишете по темата, всяко мнение е полезно.

# 26
  • Мнения: 506
Беда, аз имах доста петна по цялото лице, ходих на дерматолог и благодарение на неговата намеса вече нямам петна. Само че това беше преди години и вече не си спомням с какво ги третирах, но пък добре си спомням името на лекарката, доктор Пешева.

# 27

Лично при мен след като не успях с кремове, реших че трябва да направя пилинг. От пилинга стана още по зле.
Изобщо от всякакви препарати които имат излющващ ефект при мен се влошава състоянието.

Най голямо подобрение съм намерила от dermatix- гел против белези. Но голямо подобрение в сравнение със всичко останало което съм ползвала, иначе ефекта от гела не е задоволителен /тоест далеко е от очакванията ми/.



probvala li si premaxvane na petna s nai-novata aparatura i ne e skapo. az gimaxnax na 6 noemvri sas svetlina. parvo mi potamniaxa a posle mise izliushtixa sami tova e v prodalgenie na 3 dni i sega niamam no maja s krem slancezashtiten

# 28

Лично при мен след като не успях с кремове, реших че трябва да направя пилинг. От пилинга стана още по зле.
Изобщо от всякакви препарати които имат излющващ ефект при мен се влошава състоянието.

Най голямо подобрение съм намерила от dermatix- гел против белези. Но голямо подобрение в сравнение със всичко останало което съм ползвала, иначе ефекта от гела не е задоволителен /тоест далеко е от очакванията ми/.



ne noemvri a oktomvri mnogo sam zleizvinete za greshkata
probvala li si premaxvane na petna s nai-novata aparatura i ne e skapo. az gimaxnax na 6 noemvri sas svetlina. parvo mi potamniaxa a posle mise izliushtixa sami tova e v prodalgenie na 3 dni i sega niamam no maja s krem slancezashtiten

# 29
  • Мнения: 72
barabonka_73, не се и съмняваме в теб. Сигурно имаш всички съществуващи козметични проблеми.  Mr. Green Извини ме за грубостта, но спри се вече.

# 30
  • Мнения: 1 632
barabonka_73, не се и съмняваме в теб. Сигурно имаш всички съществуващи козметични проблеми.  Mr. Green Извини ме за грубостта, но спри се вече.
  smile3521

# 31
barabonka_73, не се и съмняваме в теб. Сигурно имаш всички съществуващи козметични проблеми.  Mr. Green Извини ме за грубостта, но спри се вече.


naistina e grubo.v nachaloto na godinata se zarazix s varicela ot neia mi ostanaxa mnogo petna.az naistina si spodeliam..kakav e problema?

# 32
  • Мнения: 72
barabonka_73, не се и съмняваме в теб. Сигурно имаш всички съществуващи козметични проблеми.  Mr. Green Извини ме за грубостта, но спри се вече.


naistina e grubo.v nachaloto na godinata se zarazix s varicela ot neia mi ostanaxa mnogo petna.az naistina si spodeliam..kakav e problema?

Ами имаш прекалено много постове-самореклама. Това е.

# 33
  • Мнения: 3 461
Купих си Mela D на Ла Рош Позе, ще пиша пак дали върши работа.

# 34
Vse oshte li shte sporim?Mislia che veche se opoznaxme....smiatam che mi daljish izvinenie!!!!!!!!!
Kolkoto do petnata mi veche se izliushtixa i niamam,no prodaljavam da se maja sas slancezashtiten krem.

# 35
barabonka_73, не се и съмняваме в теб. Сигурно имаш всички съществуващи козметични проблеми.  Mr. Green Извини ме за грубостта, но спри се вече.


naistina e grubo.v nachaloto na godinata se zarazix s varicela ot neia mi ostanaxa mnogo petna.az naistina si spodeliam..kakav e problema?

Ами имаш прекалено много постове-самореклама. Това е.


Vse oshte li shte sporim?Mislia che veche se opoznaxme....smiatam che mi daljish izvinenie!!!!!!!!!
Kolkoto do petnata mi veche se izliushtixa i niamam,no prodaljavam da se maja sas slancezashtiten krem.

# 36
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен! Реших и аз да се включа в темата, защото имам същия проблем + и акнеична кожа. В момента правя едни процедури при д-р Гемеджиева, които не са скъпи и вече има видим резултат. Използвам и българските продукти на биотрейд.

# 37
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте и от мен! Реших и аз да се включа в темата, защото имам същия проблем + и акнеична кожа. В момента правя едни процедури при д-р Гемеджиева, които не са скъпи и вече има видим резултат. Използвам и българските продукти на биотрейд.

Къде е тази докторка и какви са процедурите?

# 38
  • София
  • Мнения: 2 157
Използвам "Скинорен" - 17лв  и има значителен резултат , има избелващ и лющеш се ефект , става и за премахване на тъмни петна , но не става за ден -два , за видим резултат е нужно време. Лекува  също и акне.
http://www.skinoren.com/html/pdf/SkinorenCream20-Bulgaria.pdf  - листовката

# 39
  • Мнения: 25
Nadyk, ако искаш ми пиши на личния, защото не знам дали няма да прозвучи като реклама. Но ще ти кажа , че тази лекарка е в София в кв. Борово.

# 40
  • Мнения: 838
а ихтиол някой ползвал ли е?
има ли начин такива петна да се заличат на 100%?

# 41
  • София
  • Мнения: 2 157
а ихтиол някой ползвал ли е?
има ли начин такива петна да се заличат на 100%?

Ихтиол - ПОКАЗАНИЯ: За локална терапия на форункули карбункули, абсцеси, еризипел, изгаряние, измръзване, екзема, псориазис.

Ако мислиш ,че  петната биха се махнали с това......

# 42
  • Мнения: 1 883
Здравейте и от мен! Реших и аз да се включа в темата, защото имам същия проблем + и акнеична кожа. В момента правя едни процедури при д-р Гемеджиева, които не са скъпи и вече има видим резултат. Използвам и българските продукти на биотрейд.

Може ли координати на въпросната лекарка   bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 1 914
И аз съм със Скинорен. Но става бавнооо.

Общи условия

Активация на акаунт