Належащо отбиване! Съвети?

  • 563
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 204
Не знам дали темата ми е за тук, но не се сещам къде би било по-подходящо.
Проблема е следния: на една моя приятелка по здравословни причини и се налага да отбие бебето, което е на четири месеца. До сега е било само на кърма, вода и сокчета. Не е дохранвано, нито хранено с биберон. Сега тя започва да предлага формула с биберон и ..бебето не го иска. Реве и отказва да се храни с друго, освен с гърдата.
При нея положението е напечено и тя направо е полудяла. Дайте съвети плз! Как да го отбие?! Като желанието на майката е да е колкото може по-щадящо. Решение от вида - да не му предлага гърда и то да плаче докато вече прегладняло почне да яде адаптирано при нея не вършат работа, защото тя не може да търпи детето й да плаче. Така че дайте идеи за колкото се може по щадящо отбиване. За сега няма възможност за отлагане, т.е. отбиването трябва да стане колкото се може по-скоро.
Благодаря ви!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
А, какви са точно тези здравословни причини и казано ли е категорично, че не бива да кърми или тя е взела това решение?

# 2
  • Мнения: 3 161
На първо място и аз бих се убедила, че наистина е задължително отбиването, а не поредната педиатърска приумица.

Ако няма начин - може да опита с лъжичка или с чашка да дава формулата. Може да пробва и различна марка, знам ли? на мен хич не ми допадна на вкус фризолака, ама може другите марки да са по-различни.

Друг вариант е да остави детето на друг близък за няколко часа (татко, баба). Моята дъщеря не приемаше нищо освен гърда, като съм край нея, и то през 20 минути понякога. Като ме няма, се сещаше веднъж на 3 часа, и обикновено си изпиваше шишето с кърма.

# 3
  • Мнения: 3 777
Аз не можах да го науча да пие от биберон Cryи сега майка ми ще идва да го гледа за половин ден и съм в шах просто.
Вчера му купих чашка със силиконова сламка и го уча да си дърпа оттам, когато му наливам в устата много се радва и почти се научи сам да си дърпа. Ако иска да опита.

# 4
  • Мнения: 204
Належащо е, защото майката има здравословен проблем, свързан с болка, която тя вече не може да търпи, а лекарствата, които ще я облекчат не се препоръчват при кърмене.
Установихме, че проблема е във вкуса на млекото май. Пие кърма от биберон, но формула не иска. Пробвала е вече две марки и резултат никакъв. Номера с друг човек също не работи - бебето плаче и категорично отказва да се храни.
Аз се опитвам да намеря решение, което няма да изисква отбиване и заедно с майката търсим лекарства, които не преминават в кърмата, но шансовете са малки  Sad

# 5
  • Мнения: 4 371
Били, а пробвала ли е да слага вътре по една лъжица плодова каша? Може да му хареса на бебето. На моето му е екстра Laughing

# 6
  • Мнения: 3 161
A с донорска лърма няма ли да стане тогава?

Общи условия

Активация на акаунт