пробем със захранването

  • 463
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Малката е вече на 6 и 1/2 месеца.Мина почти месец откак започнахме да се захранваме,но от ден  на ден е по-злояда.Давам и зел.пюре наобед,но буквално и го тъпча в устичката,а за следобед за каша или пюре почти не може да става дума.Все още я кърмя и освен кърмата не признава друго,някой имал ли е подобен проблем.

# 1
  • Мнения: 4 242
Голямата ми дъщеря прояде на около 1.4г, до тогава само по някоя лъжичка и то плодове или каша с плодове.
Не насилвай детето, ще стане тотално злоядо, ако свързва храната с неприятни усещания никога няма да се храни нормално. Изчакай и бъди спокойна, явно не сте готови още.
Виж в библиотеката раздел захранване, ще намериш много идеи как да привлечеш вниманието към храната.
Опита ли с кърма да я разреждаш, или с вода? Може да му е гъсто на детето, до сега е било на абсолютно течна храна.

# 2
  • Мнения: 851
Спокойно, изчакай още няколко седмици, може и месец. Бавно и постепенно ще свикне. Пък и е възможно някои неща да не й харесват.  То детето ще си покаже. И наистина не я насилвай, че ще се отврати от храненето с лъжичка. Изчаквай я да стане много гладна и тогава й давай.Няма дете дето да не е прояло. Просто при едни трябва малко повечко време. Hug

# 3
  • Мнения: 6
Благодаря за отговорите.Голямата ми дъщеря ядеше всичко и тази ситуация ми е много странна,но ще потърпя,няма къде да отиде,ще прояде /:pray:/

# 4
  • Мнения: 3 718
Напълно те разбирам, моя дзвер мина през няколко такива периода. Най правилно е да не насилваш. Знам, че е трудно, но е важно за да не се стресира детенце.
На този етап може да се концентрираш във въвеждането на различни храни, колкото да опита новия вкус и консистенция. Ако не иска да яде, нищо. Ако поне опита, това си е известен успех. Опитай да даваш малки парченца мек зеленчук или плод, който да може сама да вземе и сложи в уста. Така ще и предизвикаш интерес към яденето. Пробвай различни консистенции, децата имат различни предпочитания.

Общи условия

Активация на акаунт