Защо домашното пюре не го засища?

  • 716
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 181
Досега съм давала на бебо зеленчуково пюре но Ганчев на обяд и след това без проблеми си е изкарвал до следващото хранене. Храним се горе-долу през три часа. Но отскоро започнах да му приготвям аз, правих му картофи и моркови. Забелязах обаче че след като си изяде същото количество пюре няма и два часа и пак е гладен. Та въпросът ми е защо? Даже и мляко слагам и пак същата работа. И още нещо да питам: какво количество каша или пюре трябва да изяжда? И на 4 месеца през колко часа трябва да се храним? Моля, помагайте, че толкова съм се забатачила вече с това захранване...

# 1
  • Мнения: X
Първо и основно правило на захранването е да не се вглъбяваш прекалено и в най-малко подробности, както и ДА НЕ СРАВНЯВАШ С ДРУГИТЕ ДЕЦА, защото всяко дете си има собствен ритъм.
Не се засища, защото в пюретата на Ганчев има нишесте и мляко или едно от двете, както и масло. Аз добавям сухар, но вие сте малки, затова слагай 2-3 лъжици адаптирано мляко /само сухото вещество/, малко масълце или зехтин. Ако ядеш само варени зеленчуци и ти ще си гладна  Wink
На тази възраст децата се хранят през 3 часа, но може да имате и отклонения естествено. Нормално е да има и периоди на "голям глад", както и безапетитни периоди.
Ето ти един линк за повече инфо: http://semeinabiblioteka.hit.bg/Bebeto/Hranene%20na%20deteto_2.htm

# 2
  • Мнения: 550
Не го засища, защото, както ти казваш, си сварила само картоф и морков. Прибави по малко: ориз, лук, зехтин, тиква, доматче,тиквичка, чушка. Но по малко от всичко, пасирай добре и към всяка порция прибави 3 мерит. лъж. от адаптираното мляко, което приемате. После пиши дали се е нахранило по-добре. 
p.s. Забравих да допълня, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пюретата се приемат с мляко!!!

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
За млякото по-горе са ти казали. Аз само ще добавя че купувам от била готови оризови питки без глутен (хам-лет) се казват и пускам по1-2 да врят със зеленчуците (в зависимост от количеството) Може и ориз да слагаш.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Според мен, защото на готовите им слагат нещо за сгъстяване (от типа на нишестето). Едвам съм вкарвала лъжицата за да го извадя от буркана или разбъркам (точно на Ганчев). Действай с домашните - така знаеш какво си сложила.

# 5
  • Мнения: 3 537
Слагай ориз или картофи,тогава ще го засища."Голи"заленчуци в никакъв случай няма да го заситят

Общи условия

Активация на акаунт