Проблеми с УХОТО

  • 1 002
  • 3
  •   1
Отговори
Зравейте майчета.Преди 8 дена дьщерями се оплака от болки в ухото,джипито ни предложи да идем в спешния кабинет в болницата  понеже беше много кьсно.Там  са и направили ПАРАЦЕНТЕЗА това е пробиване на тьпанчевата мембрана с тьнка игла за да истече гнойта и антибиотик.Болките спряха на другият ден и тя не се оплака повече НО ми се струва,че нещо недочува.Вьпросьт ми е ако някой знае нещо повече дали е нормално след тази  пункция да и се загуби слухьт временно?В спешният кабинет не са обяснили нищо на сьпругами понеже са били доста нелюбезни.Дори незная как ще я вкарам в кабинета на преглед УШИ НОС и ГЬРЛО.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
И на двете ми деца са правили парацентеза и няма загуба на слуха, нто временна, нито постоянна.
Знам, че не бива да се мокри ухото, докато не зарасне хубаво дупчицата, за малкия ми бяха казали 20 дни да го пазя.
Заведи я пак на лекар. Загуба на слуха (частична) можеда бъде причинена от много неща - серозен отит, трета сливица (след изваждане се оправя) и разни други... А и те ще преценят има ли загуба на слуха, или детето си прави оглушки. Има си детски УНГ лекари, за София - в ИСУЛ - Тодоров, и Улевинов, който не знам къде работи сега.

# 2
Да, нормално е, и така става обикновенно при гноен отит дори и да не е правена парацентеза. Но е редно след като приключите курса с антибиотика да заведете детето на контролен преглед. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 680
На дъщеря ми й се беше намалил слуха от силна хрема и съвсем леко възпаление на ушите. Беше й се запушила със секрети Евстахиевата тръба. За около седмица с самото оздравяване й се възвърна слуха.

Общи условия

Активация на акаунт