Относно прохождането

  • 1 102
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте на всички във форума.Не знам дали тук е мястото да задам своят въпрос.Според нашата педиатърка когато детето прохожда е задължително да е с обувки,но скоро четох някъде ,че по възможност ако е топло времето е хубаво дори да е босичко.Знам че когато е босо се уврежда крачето,но с тези разни проучвания съвсем се обърках.Споделете моля,че вече щъкаме с паяка и ту го обувам,ту го събувам. newsm78

# 1
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Аз пък съм чувала, че трябва да е босо детето или с чорапки или обувки без свод, защото мускулите на ходилото започват да заякват. Ако обувката е със свод се получава "мързелив" свод, т.е. дюстабан. За мен това е верния начин (все пак не сме се родили с обувки и според мен природата си знае работата, не трябва да й се бъркаме) Моят син проходи бос, докато беше топло и по-дебели чорапки зимата. Естествено навън обувахме обувки  Laughing.
Според мен ще получиш най-различни мнения, но детето си е твое, така че каквото ти решиш бъди сигурна ще е най-доброто за него.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 241

Трябва да се движи колкото се може повече босо или с тънки чорапки и то по различни повърхности - трева, пясък, мокет.... Така по-добре и по-бързо ще се оформи стъпалото. Аз така процедирах.

 Simple Smile

# 3
  • Мнения: 479
Босо или с буйки. Ние така проходихме.

# 4
  • Мнения: 516
Босо( с чорапки), за да се сформира сфода трябва да има дразнене и да се оформи мускулатурата.

# 5
  • Мнения: 96
Аз моя син съм го пуснала бос да щъка из къщи. От време на време му слагам чорапи, а навън е с обувки без свод естествено.

# 6
  • Мнения: 433
Когато моя син проходи беше лято и през цялото време ходи бос,дори по центъра.Просто не можах да му намеря удобни обувки ,а и вярвам,че така е по-правилно.Всички ни гледаха с интерес,защо си пускам детето босо,но аз не съм от тези дето плащат данък обществено мнение.Остави детето както му е по-удобно.

# 7
  • Мнения: 27 524
Бос. Не се уврежда нищо  Wink

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Сега вече навсякъде се препоръчва детето да е босо.
По възможност, не ползвай проходилка, просто го остави на пода и детенце ще си щъка насам- натам, ще се научи само да се изправя по околните мебели и ще проходи като е готово за това.  Peace

# 9
  • Мнения: 46 484
Максимално време босо, нищо не се уврежда, напротив.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Как ще се уврежда!?
И двете ми деца са проходили боси и доста ходят боси и имат идеален свод.
Обувките пречат на детето да си тренира мускулите, а сводът на крачета се дължи на здрави мускули.
Прохожда се бос или по чорапки (зимата), най-добре без проходилка и каишки. Така детето тръгва, когато наистина е готово, и не пада по нос, а сяда на дупе, ако загуби равновесие.

# 11
  • Мнения: 4 753
Трябва да се движи колкото се може повече босо или с тънки чорапки и то по различни повърхности - трева, пясък, мокет....

 Peace

Егати педиатърката...  ooooh!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Босо Peace.  Аз купувах обувки с твърд форт, със свод и наистина резултата е -дюстабан. Сега ходи боса само, но е доста късно.

Общи условия

Активация на акаунт