Как перете пердета от органза?

  • 8 527
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 132
Свалила съм пердетата в хола да ги пера, но незнам дали ако ги пусна в пералнята ще излязат цели  Laughing Вие как си перете пердетата от органза(ако имате такива разбира се  Grinning )- в пералнята или на ръка?

# 1
 Инайче, такива са именно моите. пера ги в пералня на 30 градуса, не мога да кажа с точност, но са много ниски оборотите на центрофугата...няколко пъти вече правя упражнението и проблеми няма  Peace Peace
После ги и гладя....за съжаление макар и толкова фини мислех, че няма да се налага, но не би  Mr. Green Приятелка ги пуска на програма при която остават във вода, източва додата и пак са като намачкани....така че аз предпочитам моя вариант при който са само влажни, гладя при ниска темепратура и закачвам.
Дано ти бях полезна  Hug
И не им се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 2 388
В пералнята на 30 градуса, на програма за вълна ( така мисля, тази, която е най-кратка и най-слаба). Допълнително натискам копчетата за съкратена програма и допълнително изплакване. Центрофуга - 600 оборота. Пера ги с някакъв течен препарат ( имам предвид да не е от стандартния прах).
Нищо им няма, не са се изменили, като форма и цвят.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря ви за отговорите  Hug
Пускам ги смело тогава  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 386
Пера на 30 градуса и ги закачам веднага след пералня, още влажни.

# 5
  • Мнения: 1 464
Ами аз имам програма за пердета,с едно перце е картинката ако няма такава ще ме е страх да ги пусна newsm78
иначе без гладене не става Close

# 6
  • Мнения: 19 473
Аз нямам от органза, но имам тюлени и някакви по-дебели копринени. Слагам всичко да се пере на 30 градуса, някаква центрофуга и ги закачам веднага, щом ги извадя от пералнята! Никакво гладене - те сами си изсъхват и се опъват. Само това ми ставаше - и да ги гладя. Мисълта ми е, че щом тюлените се перат така, защо и органзата да не може по този начин?

# 7
  • varna
  • Мнения: 676
В пералня,естествено,с програма за пердета.После веднага ги окачам,за да не се мачкат.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 457
Само в пералнята!.
Аз на ръка мразя да пера, ако ще и гъба за баня да е!  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт