Преминаване към АМ при 7м бебе

  • 787
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Колко АМ трябва да пие малкия? Кърмех го до края на 7м и сега преминахме на АМ. Режима ни е следния:

6ч - 140г АМ (това е максимума, защото обикновено изпива 100г и почва да се върти)
10.30 - плодово пюре и 50г АМ
13.30 - зеленчуково/месно (хич не ги харесва) + жълтък
17.00 - каша
20.30 - 140г АМ (пак е максимума)

Кога трябва да преминем на 4 хранения? Достатъчно ли е АМ? Дали да не сменя АМ - давам Фризо 2?

# 1
  • Мнения: 27 524
Ако млякото му понася - няма нужда да го сменяш. Две хранения с АМ за 7 месечно бебе са малко, даваш много храни на този етап. Жълтък е добре да се въведе след годинката, месо - след 8-ми месец. Редувай един ден плодово и един ден зеленчуково и върни поне още едно хранене с АМ.  Peace Кашата е млечно хранене, така че може да остане всеки ден. За 4 хранения също мисля, че е рано. По принцип всяко дете си е различно, води се по него, не по готови схеми и чуждите деца.  Hug

# 2
  • Мнения: 26
Аз също мисля, че му е малко АМ, но той не иска да пие мляко в 10.30. Пие го само вечер и в 6ч. На мен също ми се стори странно и затова питам. А не ти ли се струва, че и количеството е малко. Знам, че майките дават по почти 200г на тази възраст.

# 3
  • Мнения: 764
пет хранения за тази възраст са добре. И аз като Блонди смятам, че 2 хранения с АМ са малко. Аз на тези месеци давах сутрин към 6.30-7.00 АМ, после към 10ч. пак АМ. Зеленчуково пюре давах на обяд + половин жълтък през ден (иначе е много за тази възраст). Следобед редувах - един ден каша, един ден плодово пюре. Вечер давах АМ.
детето само ще си покаже кога да премине на 4 хранения - не го мъчи ти. То ще почне да се буди по-късно и тогава ще започвате направо със закуската - при мен това стана някъде около 8 месец.

# 4
  • Мнения: 764
Количеството АМ наистина е малко за тази възраст. Когато давах само АМ, давах по 180-200, но моят син е много ящен. Детето само си показва, а и от мига, в който наддава добре, не трябва да се притесняваш.

# 5
  • Мнения: 27 524
Синът ми пиеше по 200мл тогава, но пак ти казвам - всяко дете е различно. Смени млякото тогава или добавяй към Фризото една лъжичка бананова каша да кажем, да придаде повече вкус, може да му хареса така  Simple Smile

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Колкото иска, толкова му даваш. Може да пробваш да му увеличиш дозата, то ще си прецени дали може да го изпие. Води се по детето Peace

# 7
  • Мнения: 207
Може и проблема да ви е в бибероните, все пак до скоро си го кърмела. Пробвай биби с по-големи дупки, каучукови и т.н.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може и проблема да ви е в бибероните, все пак до скоро си го кърмела. Пробвай биби с по-големи дупки, каучукови и т.н.
Peace

# 9
  • Силистра
  • Мнения: 23
Моят съвет е да слагаш АМ в зеленчуковите и в плодовите пюрета.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Можеш да даваш Фризо 2.

По колко трябва да изпива - ами по колкото си иска.

На 4 хранения при тези количества скоро няма да минава... В смисъл, че може да мине на 4 хранения по - рано само ако поглъща много на едно хранене. Води се по детето - ако не се буди сутрин само, не го буди - поне и ти ще се наспиваш, но тогава трябва да има 5то хранене по - късно вечерта.

Моето бебе изпиваше по 210 + 7 л., по това време горе - долу мина на 4 хранения, като вечер почнах да му слагам и бисквитен прах.

Не му слагай по - големи дупки, щом си изпива 140 мл., без видимо да се изморява / отегчава и заспива, значи просто толкова иска. Иначе ще се задавя и мъчи. Големите дупки са за по - вискозна храна.

# 11
  • Мнения: 26
аз му давам от 3-тата степен на каучуковите биберони на Чико. а тази вечер изпи само 100мл., при положение че смених млякото на Хип 2. толкова изпи и снощи, въпреки че си беше на Фризо. пробвах и с бисквитка вътре. пак толкова изпива. като го нахраня вечер към 8.30ч, се буди в 5.00 сутрин и няма търпение да му направя млякото. тогава изпива около 130-140 мл. сега като се замисля, първоначалния ми пост дори е преувеличен, защото той скоро не е изпивал 140 мл.

Дали да не сменя биберона? Или да му давам от 2-рата степен? Понякога се дави докато пие, но не мисля, че това му е проблема, защото после (след около 30 мин) пак пробвам да му дам и той упорите се дърпа.

# 12
  • Мнения: 219
Не се притеснявай! И моят син е същия.Режимът ни е като твоя  и той пие по 120 гр.мляко и няма желание за повече. Всяко дете е строго индивидуално. По принцип трябва да пие повече АМ,но като не иска как да му го дадеш ? Важното е да наддава и да е здрав, той сам ще си регулира храната.

Общи условия

Активация на акаунт