Поликистозни яйчници(ПКЯ)

  • 858
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Здравейте Simple Smile
Откриха ми поликистоза на яйчниците още преди 2 години и пих Диане35(преди това и Ясмин) и въпреки, че имам подобрение ми се наложи да ги спра поради силни мигрени.Както и да е.Всъщност пиша тази тема за да попитам няколко неща :
1) Истина ли е , че може да доведе до стерилитет? Sad
2)Чувала съм , че каквото и да пиеш поликистозата пак се появява отново.Тогава как мога да имам деца някой ден?
3)Някой излекувал ли се е от ПКЯ и как?
4)Вярно ли е, че ако не се лекувам(поне за сега) мога да напълнея и да се окосмя?

В момента съм в такова положение, че хормонално лечение не мога да приема и не знам какво да правя.Точно в момента не искам деца, но мисля за в бъдеще.
Благодаря ви рпедварително за отговорите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 335
Здравей, Lil4o! ПКЯ е неприятна, но не бих казала патологична. Сега, на въпросте ти.
1) Не. Забременявам спонтанно, два пъти досега. Разбира се, това не значи да не се обръща внимание на диагнозата и да не се вземат мерки.
2) Да, има такова мнение. Дължи се на относително постоянните стойности на хормоните (дори и самите стойноти да са извън рамките така да се каже) и действието на ендокринната система.
3) Аз не съм се излекувала; дано има момичета, които да са решили проблема.
4) Зависи от количеството прогестерон, естроген и пр.
Кои хормони не са ти в референтни граници? На профилактичните изследвания на репродуктивните хормони как се променят стойностите за тези 2 години? Правила ли си консултация с гинеколог-ендокринолог?

# 2
  • Мнения: 242
Много благодаря за пързият и изчерпателен отговор Simple Smile

На мен всички хормони са ми в нормата освен Прогестерона, който е много нисък.Или поне беше нисък преди 3 месеца.На 15 юни пак трябва да си го проверя и да видим дали има промяна.   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт