Детски уролог или детски хирург да избера?

  • 1 489
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте!
Налага се да бъде направена операция от крипторхизъм/задръжка на тестис/ на сина ми.Знам, че в "Пирогов" са най-добри, но не знам в кое отделение е по-добре да го оперипат-в детската урология или в детсаката хирургия.
Моля да споделите с мен, ако имате някакъв опит и да ми препоръчате лекар, към който да се обърна.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Във форума пише доц. Огнян Бранков - д-р Оги. Обърни се с въпрос към него.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=5661

# 2
  • Мнения: 308
Вдетска хирургия-условията са 100 пъти по-добри. А и хирурзите им са добри.Успех!

# 3
в детска хирургия.там съм работила и ти я препоръчвам.

# 4
  • varna
  • Мнения: 676
Уролозите са също хирурзи.Остава да събереш отзиви за това,кой е най-добър в това.Успех!

# 5
  • Мнения: 835
Моля те, пиши защо се е стигнало до операция? Той изобщо ли не е падал или е подвижен/тестиса/ ?

# 6
  • Мнения: 80
Мармашотка, не е асансьорен тестис, а е задържан в ингвиналния канал, малко преди скротума.
Да, знам, че детските уролози също са хирурзи, затова съм пуснала темата, защото не мога да преценя конкретно за операция на задържан тестис кои са по-добри и са по-големи специалисти в тази област.
Не ми трябва сравнение между отделенията, а конкретно име на лекар-специалист, което някоя майка с подобен опит ми препоръчва.

# 7
  • Мнения: 1 655
Мисля, че в детска урология Пирогов не правят подобни операции. Уролозите са много добри, но условията са повече от ужасни.

# 8
  • Мнения: 183
запис да следя темата
едно от бебчетата ми има същия проблем и педиатърката принципно ме изпрати в урологията за мнение при д-р Момчилов или д-р Пъндарев. Днес сме на консултация при педи и ще я попитам за нейното мнение. 
POLET , твоето детенце на колко години е и въобще на каква възраст ти препоръчаха да се направи операцията?

# 9
  • Мнения: 183
Питах! И в двете отделения се прави операцията. В детска урология най-добре е да се свържа с д-р Момчилов, а в детска хирургия д-р Тодоров. Все пак настоях за по-категорична препоръка и тя е отдаде на д-р Тодоров в хирургията. Аргументите й бяха, че като хирург чисто естетски се справял много добре (разбира се, освен добре свършената работа), както и много любезното му отношение.
Под естетски разбирай минимални белези от интервенцията, бързо и лесно зарастване.
Еми това е от мен. Успех в избора и ще се радвам да споделиш опита си!

Общи условия

Активация на акаунт