Бебо е вече на 40 дена

  • 1 306
  • 17
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Имам въпрос-брои ли се денят на раждането или се започва от следващия?Защото чувам че било от значение кога точно да заведеш бебчо на църква - трябвало да е точно на деня? И май ще трябва да питам в църквата най-накрая , но ако някой знае ще съм много благодарна ако ми отговори Grinning

# 1
  • Мнения: 236
Счита се от деня на раждане.  На 40 ден се чете молитва за майката, т.нар. чиста молитва. Това е , което знам и съм направила аз..

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да брои се.
На нас молитвата обаче не ни я четоха точно на 40-я ден (след това беше)

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Не са ни чели молитви нито на 39, нито на 40, нито 41 ден.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Счита се от деня на раждане.  На 40 ден се чете молитва за майката, т.нар. чиста молитва. Това е , което знам и съм направила аз..


И аз така мисля,защото на нас така ни казаха в родилният дом,че се зачита деня на раждане.

# 5
  • Мнения: 1 674
не сме ходили в църква и не са ни чели молитва нито с едното,нито с другото дете.Това е някакво суеверие.

# 6
  • Мнения: 236
 Пепа, това не е суеверие. Ако си вярваща жена, ще го знаеш. Тази молитва е предназначена за майката- до 40 ден, тя не се счита за ''чиста'' и не може да влиза в църква. След тази молитва отново може да влиза в църквата.
Аз също си мислех, че молитвата е за бебето, но не е така. Надявам се, че тонът ми не е агресивен, но бих искала много ясно да се разбере, че това не е суеверие. Това е църковен ритуал, който е много важен за вярващата жена

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако беше дълбоко религиозна, щеше да знаеш отговора. А щом не си, когато ти е удобно.

Честито бебче!

Тъй, понеже в последствие погледнах всевъзможни писания нагоре... Та значи, жената е "нечиста", когато тече. Няма значение дали е мензис или лохии, не следва да излиза, камо ли да се явява в Божи Храм в такова състояние. Това идва още от Библията - разбирай, Стария Завет. Така че ако беше дълбоко религиозна, щеше да следва да се явиш в Храма след като ти спрат лохиите. Може да трае 40 дена, но може и повече да са - това си е строго индивидуално.

# 8
  • Мнения: 3 268
Молитви не сме чели на децата,че мъжът ми е атеист,но пък какво страхотно парти с приятелки заформих само.В София обичаят е да се кани на сладка питка,но по принцип масата трябва да е отрупана със сладкиши,че да му е сладък живота на детенцето.Един вид това е официалното представяне на новия човек и той получава много подаръци.Та на 40 ден се прави.

# 9
  • Мнения: 1 900
Да четоха, точно на 40 ден. Peace

# 10
  • Мнения: X
Не са ми чели нито с едното, нито с друго, хич няма да ходя и да ми четат. Хайде бе, значи аз мога да родя две деца, че после съм и "нечиста"........хич не ги харесвам тези простотии, иначе, да, ходя на църква, паля свещи, но не понасям една камара от измишльотините.

# 11
  • Мнения: 17
broi se ot denq v koito si rodila. Na 40 den se hodi na curkva ya da se 4ete molitva na teb i beb4eto.

# 12
  • Мнения: 4 753
Мисля, че ако си родила късно вечерта се брои от следващия ден... но може и да бъркам...  newsm78

# 13
  • Мнения: 4 784
Не се води бебето на 40 ден, майката ходи, ако има желание разбира се. На мен молитва не са ми чели, но отидох да запаля свещ.

# 14
  • Sf
  • Мнения: 978
Тъй, понеже в последствие погледнах всевъзможни писания нагоре... Та значи, жената е "нечиста", когато тече. Няма значение дали е мензис или лохии, не следва да излиза, камо ли да се явява в Божи Храм в такова състояние. Това идва още от Библията - разбирай, Стария Завет. Така че ако беше дълбоко религиозна, щеше да следва да се явиш в Храма след като ти спрат лохиите. Може да трае 40 дена, но може и повече да са - това си е строго индивидуално.

По тази логика в края на всеки цикъл трябва да ходи да й четат молитва.  Mr. Green

По темата: Не съм ходила на църква, както и не се считам за нечиста в което и да е състояние.

Общи условия

Активация на акаунт