повръщане, после разтройство ....

  • 1 311
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте д-р Слънчева,
дъщеря ми която е на 2г.1м. преди точно една седмица -ходим на ясла- изведнъж почна да повръща,така през целият ден.повръщането мина и след 2 дена почна да има пък разтройство.няма апетит.и сега е на диета.точно 1 седм. мина от повръщането, за сега приема алфа хидратин, ентерол 2 сашета на ден.лекарката ни направи  пълна кръвна картина даже пусна и
CRPЛ Слава богу всичко е наред и в граници.за сега ме притеснява,че няма апетит, а тя не е злоядо  дете и ходи на ден 1 или 2 пъти и има малко оформени твърди изпражнения и същевременно и кашести.това дали е нормално и колко време ще продължи така.опитах се да й дамо лечебната хумана,но не иска. има ли място за притеснение. благодаря ви много и се извинявам за този дълъг постинг.бъдете живи и здрави и все така всеодайни-

# 1
  • Мнения: 5 760
Най-вероятно е проболедувала някакво вирусно заболяване и е напълно нормално да има по- нестабилни изпражнения поне още 10 дни след острото начало. Безапетитието също е свързано с прекараната болест.
Добре е в тези случаи да се ограничат за известн време газообразуващите храни и тези, които дразнат чревната и стомашна лигавица- домати, краставици, череши, круши. Наблегнете на пили и пилешка супа, манджи с картофи, ориз, попара за закуска, сирене и кисело мляко.

# 2
  • Мнения: X
благодаря ви за отговора.и поне малко ме успокоихте. и днес на обед изходи твърдо аки, след обяда кашисто, но да се надяваме,че до няколко дена ще се нормализират нещата.лекарката ни каза,че евентуално може да давам суметролим.но тя пие нормафлор и за сега са въздаржахме се от лексарството.вие какво мислите трябва ли да се дава или може и без в такъв случай.благодаря ви

# 3
  • Мнения: 5 760
На този етап не се налага да пиете Суметролин. Продължете с нормофлора.

Общи условия

Активация на акаунт