Теч от покрива

  • 6 942
  • 22
  •   1
Отговори
   От доста време има течове от покрива в блока ни. Ние живеем на последния етаж. През две години правим ремонти на покрива, а също по необходимост и на апартамента. Тези ремонти поглъщат всяка заделена стотинка. Българинът, както знаем не се трогва докато огъня не стигне и до неговата черга, така са и нашите съседи- не дават пари! Всеки си намира оправдание-болни, самотни, соц. слаби и т. н. Ние какво да правим? Все пак покривът не е само наш? Ние само за покрива ли да работим? Правили сме и събрания, на които идват по 4-5 човека. Пари не се събират. Не се чисти. Метем стълбите 2-3 човека, на които ни писна вече. Предложете какво да се направи.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 604
Съди ги.

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 827
Аниз, така както описваш ситуацията - да не живееш в съседния вход? щото там положението е същото! ние също сме на последния етаж, предстои ни ремонт на апартамента и сме решили да направим ремонт и на покрива. съседите ни са като твоите - болни, пенсии, сами и т.н., което няма нищо общо с истината - деца и внуци имат бол, ама да не ги били занимавали! като че ли един ден като гушнат букета аз ще наследя апартаментите им!!! та въпросните деца и внуци нямат нищо напротив да изкочат от джобовете, ама бабите не искат да дават тел на децата и сме принудени да чакалим децата като идват да навестят старците да им искаме координатите за връзка! луда работа.
по принцип покривът е част от общите части и всеки живущ във входа и ДЛЪЖЕН да плаща за ремонт! ако не ще - ще се видим в съда!
посъветвай се с адвокат! успех! и пиши какво е станало!

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
При нас, след като ремонтирахме покрива (ние също сме на последен етаж), занесохме фактурите за всичко- материали, труд... на домоуправителя и заявихме, че няма да плащаме нищо за входа (асансьор, чистачка, общи тока и вода...), докато не се изчерпат тези пари.
Преди това, положението беше същото  - никой не иска да даде пари за ремонт на покрива. Съседа до нас заяви, че над неговия апатрамент не тече и няма да даде пари за ремонт. По-долните етажи -също. Но сега, точно този съсед, се оплаква от течовете в апартамента си, и на всяко събрание предлага да се събират пари за ремонт  Crazy

# 4
  • на майната си
  • Мнения: 425
Ние сме на същия хал и няма оправия със съседите, веднъж направихме част от него, сега пак отвсякъде тече, а миналото лято пръснахме маса пари и нерви по ремонт. Не знаем какво да правим. Едни приятели казаха, че при тях всички събрали и направили покрив, без един дядка и той накрая ги осъдил  Shocked, има някакви много тежки процедури по събиране и подписване от всички живеещи. Вече в чудо съм се видяла. А ние и домоуправител нямаме, само касиери, които събират кинти.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 449
А защо ремонтите са през две години? Това означава, че не се правят качествено. Преди 7 години аз бях касиер и направих ремонт на покрива.Покриха покрива с асфалтови платна и ги заляха с разтопен асфалт.Всички дадоха пари, с малко зор и настоявания. От тогава не е капнало изобщо от никъде. По лесно е когато парите се събират по мъничко всеки месец ,а не сумата да се дава накуп.

# 6
През две години са ремонтите, защото за качествен ремонт е много скъпо и толкова са ни възможностите като плащаме само няколко човека. Отностно адвокат, предполагам, че адвоката ще ни излезе по- скъп от покрива.

# 7
Искаш ли бързо да стане покрива? Ето ти една идея. Малко е гадничко за съседите, ама като не взимат от дума...
 На следващия дъжд опъваш един мъркуч от чешмата и го буташ в отдушника или в комина и пускаш водата. За отрицателно време ще те засипят с  оплаквания и пари ще се намерят набързо. 
Айде със здраве!!!
 И да почерпиш!!!

# 8
Благодаря на всички, които са ми писали до тук за подкрепата и разбирането.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Вещо лице констатира необходимостта от ремонт. Събираш оферти. Уведомяваш кооператорите за Общо събрание-писма с обратна разписка е чудесно. Ако са решили да бойкотират и да решат, че са много хитри, чакаш половин час и Общото събрание може да започне и без кворум. Записваш всичко и се подписват присъстващите. На общото събрание показваш експертизата, офертите и се избира една. Правиш ремонта. Събираш фактури. Обявяваш какво е направено, кой колко дължи. За несъбраните пари се обръщаш към адвокат, а той оформя документите, за да се връчат на съдия-изпълнител.

Аз съм дотук и с кеф чакам да им вземат телевизорите, защото някои хора не са наясно, че когато имаш собственост, това е скъпо и постоянно време- и средстваотнемащо удоволствие.

# 10
А знаете ли колко пари да отделя за адвоката?

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А и аз се интересувам от този проблем. Ние също сме на 8 последен етаж. Скоро направихме ремонт на покрива, но има много хора които не дадоха пари, Та живущите на последният етаж си разделихме доста голяма сума. Как става завеждането на дело? Може ли някой да обясни по подробно. Ние фактура имаме, но за да се заведе дело не ми е ясно от кой точно се завежда делото? Нека някой който знае да обясни по подробно. И колко излиза долу горе.

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Съжалявам, че не мога да помогна с подробности към момента. За нещата, които сме ремонтирали досега и за нещата, които предстои да бъдат ремонтирани, използвахме вещо лице-трябва да излезе около 50 лв миналата година.
Съпругът ми се срещна с препоръчана адвокатка и бе щастлив, защото не се налагало завеждане на дело, а нещо като молба за пред съдиите-изпълнители (това тук е блед преразказ и не много точен, защото не слушах с особено внимание)

# 13
  • София
  • Мнения: 4 397
И ние сме със същия проблем /при майка ми де/ никой не иска да дава пари  #Cussing out
При един голям дъжд пуснахме маркуча леко и стигна под нас, комшиите от долу нямат нищо против да дадат пари ама само те дават. Та дадоха малко пари да се направи една кръпка и до там беше.
Сега мисля да се съветвам с адвокат да ми каже как се процедира и да действаме, щом не става с добро с лошо ще се пробваме, ако трябва ще поемем с брат ми ремонта и после няма да им плащаме ако трябва 10-20г. за чистачка, асансьор и др.

Имате ли представа колко върви цената за м2  newsm78

# 14
  • Мнения: 8 999
Предложи им сделка - да ти прехвърлят нотариално собствеността върху своите мазета или тавани срещу ремонт на покрива. Щом са толкова социално слаби и бедни, едва ли имат пари наистина, но могат да участват със собственост. Така ще можеш и мезонетче да си спретнеш някой ден.
А наистина, ако се прави ремонт на покрива, то той трябва да е качествен. От кръпки файда няма. Възможно е и да се направи частичен ремонт - върху частта, която е над вашия апартамент.

Общи условия

Активация на акаунт