второ раждане след секцио - кога?

  • 27 752
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
сигурна съм, че има подобни теми, пък и знам мнението на лекарите, но искам да чуя вашия личен опит.
колко време след секцио може да се забременее? по-точно ме интересува има ли сред вас такива, които са родили по този начин и са забременели след по-малко от година. и евентуално какви са рисковете и възможните усложнения?

# 1
  • Мнения: 363
АМИ  аз познавам много такива.лекарите казват да се из4ака ,ако евентуално иска6 2я път нормално да ражда6.имам 2 приятелки;едната забременява  с 2ро ,когато дъщеря и е на 7 месеца,а другата ,когато синът и е на  9 месеца ,като твоето детенце.не се безпокой,ако желае6 да забременее6 отново.дори съм 4увала и за по-малка разлика,пак при секцио родени деца....на мен много ми се иска отново да забременея,но най-рано когато бебе стане на 9 месеца,просто ще ми е много трудно ,ако е по- рано(аз също съм секцио) Hugмисля ,4е само за 3тото ве4е трябва пове4ко вревмв да мине(разбирай няколко годинки)успех,много се радвам ,когато има и други с желание за 2ро толкова скоро... Crazy

# 2
  • Мнения: 72
На този въпрос ще ти отговори най-точно твоя АГ. 10 месеца след моето секцио ходих на преглед и доки каза, че ако искам второ дете  вече мога да работя по въпроса. Прегледът беше много обстоен и зависи от това как твоето тяло се е възстановило.

# 3
  • Мнения: 1 029
Наистина си е индивидуално, всеки организъм се възстановява различно - едни по-бързо, други по-бавно. Познавам доста момичета, които са забременяли след по-малко от година след първото раждане и не са имали никакви усложнения. На мен лекарите ми казаха, че е хубаво да изчакам към 2 години преди следваща бременност, а аз забременях след 1 година и половина.

# 4
  • Мнения: 592
Аз забременях 2 години след 1-то ми секцио не защото докторите така са ми казали а защото аз така исках и тогава стана.А иначе и аз познавам много мами,които са забременяли и много по рано и всичко  е ок.Така,че ако сте решили че искате второ,а и доктора ако ти каже ,че няма проблем действайте.

# 5
  • Мнения: 575
След 6 месеца можеш да забременееш пак, но ще раждаш секцио. Ако искаш нормално - около 2 г.

# 6
  • Канада
  • Мнения: 494
На този въпрос най точно ,както вече са ти казали може да ти отговори твоя гинеколог.Зависи как си се възстановила след първото секцио.Аз на 6 месец след моето имах зелена светлина,но уговорката беше-второ раждане секцио при всички положения!Забременях година и 7 месеца след като родих,но при мен май пак се очертава секцио(по медицински приини).

# 7
  • Мнения: 197
 11-12 месеца след тежко раждане-наложи се секцио, забременях с близнаци и си ги износих до деветия месец-родих пак секцио.Разликата им е 1год и 7 мес.Аз съм на принципа-каквото ти е писано.......... Hug

# 8
  • Мнения: 2 613
1г.и 10м.след първото секцио забременях отново,износих без проблеми,но раждането пак беше с операция

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Познавам 2 жени с породени със секцио. Не е препоръчително, но ако стане - стане. Нямаше проблеми.

# 10
  • Мнения: 3 069
По принцип е добре да мине 1 година от 1-то секцио и тогава да се забременява.
Когато раждах в МД имаше една мама от Велико Търново и я бяха транспортили ТУК.....когато роди имаше бебе на 11 месеца.За малко да я изпуснат в нейния град.

# 11
  • Мнения: 107
Обяснете ми какво означава зелена свтлина,какво представлява този преглед,защото доколкото ми е ясно няма лекар или,някъв апарат който да каже в каква степен е зарастнала матката и дали може или неможе по рано от препоръчителния срок да се забременее! Кажете моля,че вече нямам търпение за второ минаха 8 мес от предишното секцио!!!

# 12
  • Мнения: 254
Не знам дали тук е мястото за моя въпрос, но имате ли представа дали като си родила веднъж секцио е препоръчително пак да е така? Аз съм веднъж секцио, после имам извънматочна бременност - пак рязане и сега ще раждам, а докторът ми препоръчва секцио. Вярно, че съм на 37 години, но пък тялото ми е във форма уж!?...

# 13
  • Мнения: 107
Доколкото ми е известно,за да родиш нормално,трябва да са минали поне 2години от първото секцио,или каквато и да било операция на корема,като херния,апендикс и др.

# 14
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Второто си дете родих със секцио, забременях планирано (е, по-рано исках, ама не стана веднага) когато то навърши 1г4мес.
Сега имат разлика 2г1мес.

Общи условия

Активация на акаунт