въпрос за жълтото тяло?

  • 1 374
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Този месец бях на вътрешен видеозон доки каза че вижда една доста здрава и узряла яйциклеткаи че аднексите ми са в норма!Та въпросът ми е вижда ли се от такъв преглед лигавицата на матка с каква дебилина е и дали има проблем с жълтото тяло?И какво значи да са в норма аднексите?Дано не ми се смеете но нещо не ги разбирам тия неща!

# 1
  • Мнения: 1 334
С вагинален ехограф се вижда фоликул,не яйцеклетка.Може да се измери дебелината на лигавицата на матката.Може да се види и ЖТ.Иначе яйчниците са ти в норма-това ти е казал лекарят.

# 2
  • Мнения: 98
Благодаря за отговора!А между другото да и това каза че фоликулът ми се е спукал и нямам никакви видими проблеми да забременея!Но уви МЦ си ми дойде вчера и незнам какво да мисля!Иначе този месец сме на спермограма!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 247
Мима-аднекси в норма означава нормални яйчници (по принцип аднекси е общо наименование на яйчниците, маточните тръби и връзката им с матката), другото което е видял доктора е хубав фоликул (яйцеклетката не може да се види, тя се намира вътре във фоликула и при преглед на ехограф не може да се установи доколко тя е добра, по размерите на фоликула може да се съди единствено кога е вероятно да настъпи овулацията т. е. да се отдели яйцеклетката)... Жълтото тяло също се вижда на ехограф, но то се образува след като се пукне фоликула. Може да се определи и дебелината на лигавицата на матката.
И няма защо да ти се смеем!!!  Hug

# 4
  • Мнения: 1 334
Благодаря за отговора!А между другото да и това каза че фоликулът ми се е спукал и нямам никакви видими проблеми да забременея!Но уви МЦ си ми дойде вчера и незнам какво да мисля!Иначе този месец сме на спермограма!
Да,много добре е,че ще правите спремограма.Знаеш,че дори ти да имаш перфектните показатели и да можеш да забременееш,ако спермограмата  не е добра,няма как да станат нещата.Така че дано при мъжа всичко е наред и наистина тогава вече е просто въпрос на време бебето да стане  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 10 692
Благодаря за отговора!А между другото да и това каза че фоликулът ми се е спукал и нямам никакви видими проблеми да забременея!Но уви МЦ си ми дойде вчера и незнам какво да мисля!Иначе този месец сме на спермограма!
Peace и ние така, ако не стане сега следва спермограма!!!

# 6
  • Мнения: 98
nuclearbaby надявам се да не стигате до там и този месец да ви е на късмет!Както и на всички останали разбира се! preggo newsm17

# 7
  • София
  • Мнения: 10 692
nuclearbaby надявам се да не стигате до там и този месец да ви е на късмет!Както и на всички останали разбира се! preggo newsm17
Еми ха Дано Praynig че вече започвам да се отчайвам....малко или много....5-ти месец нищо не става Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 182
Благодаря за отговора!А между другото да и това каза че фоликулът ми се е спукал и нямам никакви видими проблеми да забременея!Но уви МЦ си ми дойде вчера и незнам какво да мисля!Иначе този месец сме на спермограма!

Здравей миличка,
Това че нямаш проблем и можеш да забременееш е добре  Peace. А къде ще правите спермограма, че и ние ще правим?
Успех  Praynig Hug

# 9
  • Мнения: 98
Пиша ти на лични защото незнам дали е позволено в темата!Успех! newsm10

# 10
  • София
  • Мнения: 10 692
Пиша ти на лични защото незнам дали е позволено в темата!Успех! newsm10
би ли написала и на мен, моля  bouquet

# 11
  • Мнения: 127
а мога ли да ви попитам,към кого трябва да се обърнем за спермограма?Личен лекар или.........?

# 12
  • Мнения: 1 085
Идете при личния лекар той ще ви насочи по - нататък!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Идете при личния лекар той ще ви насочи по - нататък!
Бъни не обърквай хората.
Спермограмата не се поема от касата..т.е личен доктор не ти трябва въобще.
Отидете в клиника по стерилитет...там правят спермограми.- София, Пловдив, Варна, Плевен.

Общи условия

Активация на акаунт