алергия по време на бременност

  • 10 902
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте ,мили бъдещи мами,
Бременна съм в 16 седмица и от два дни получих невероятни сърбежи по тялото ,пъпките са доста различни по форма и червени, направо ме побъркват. След направена консултация ми казаха,че най-вероятно се касае за уртикария и не трябва да се мажа с нищо. Моля за съвет , ако има и други между Вас, които са имали същите проблеми. Предварително благодаря на всички.

# 1
  • гр.София
  • Мнения: 380
Не съм имала подобен проблем, но съм алергична към полени и гинеколожката ми ме посъветва да си направя тест при алерголог. За целта трябва да вземеш направление от гинеколога или личния си лекар. Това изследване може да ти бъде от полза и в случай, че по време на раждането се наложи да ти се постави упойка/по този начин ще се установи дали си чувствителна към някой медикамент/. Не отговарям конкретно на въпроса ти, но съветът ми е да посетиш алерголог, защото не всяко мазило е подходящо за бременни.

# 2
  • Мнения: 14
И аз получих алергия по време на бременността. Аз освен обрив имах и задух. Бях доста зле. Изписаха ми Алергозан, защото с по-новите медикаменти нямали опит, но аз не го пих. От него много се доспива. Спомни си дали си яла нещо необичайно или друго подобно. Можеш да се консултираш с алерголог.  Лека бременност!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 946
Спомни си дали си яла нещо необичайно или друго подобно. Можеш да се консултираш с алерголог.  Лека бременност!
Peace

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
не пий на своя глава или по нечий съвет антиалергични препарати, само и единствено след консултация с алерголог  Peace, мн от лекарствата за алергии имат кортикостероиди а това би навредило

# 5
  • Мнения: 1 029
Може би наистина е най-добре да се консултираш с алерголог. Възможно е и от някаква храна да се е получил този обрив.
Аз до сега никога не съм проявявала каквито и да било алергии, но откакто забременях втория път постоянно кихам, очите и носът ми текат и се чувствам ужасно.  ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 431
Аз също имах обрив по време на бремеността (най-вероятно алергичен) и ме поставиха на диета за 1 седмица, да не чистя с препарати, да не позлвам омекотител при прането, двойно изплакване на прането. Моето не беше уртикария, но много ме сърбеше и ми бяха изписали кремове за успокояване на сърбежа. За съжаление при мен не мина без лекарства. Предполагам, че уртикарията ще ти мине и без лекарства, стига да отстраниш причинителя (не ти ли казаха нещо за диета, памучни дрехи и др.подобни?)
Успех!

# 7
  • Мнения: 5
Благодаря ,момичета ,
наистина е подобри, явно да се обърна към лекарката си още в понеделник .
Лека бременност на всички и лесно раждане на здрави и щастливи бебчета.

# 8
  • Мнения: 4 371
Слънчице, мажа се с Тридерм или Адвантан маз, просто това имам у нас. Предписвали са го на детето, прочетох листовките и реших, че по-добре да мазвам по малко, откокото да ходя надрана и да си инфектирам кожата от чесане.

Не съм имала подобен проблем, но съм алергична към полени и гинеколожката ми ме посъветва да си направя тест при алерголог. За целта трябва да вземеш направление от гинеколога или личния си лекар. Това изследване може да ти бъде от полза и в случай, че по време на раждането се наложи да ти се постави упойка/по този начин ще се установи дали си чувствителна към някой медикамент/. Не отговарям конкретно на въпроса ти, но съветът ми е да посетиш алерголог, защото не всяко мазило е подходящо за бременни.
Това изследване не важи повече от месец Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Консултирай се с алерголог.

Вероятно можеш да мажеш пъпките с охлаждащ спирт (или нещо друго ментово), но първо питай наблюдаващия си лекар, все пак, спирта се просмуква през кожата доста... Можеш да седиш по - дълго и често под душа... друго не мога да те посъветвам.

# 10
  • гр.София
  • Мнения: 380

Това изследване не важи повече от месец Peace
Мен ме тестваха в "Тина Киркова" и алерголожката ми обясни, че това изследване се прави два месеца преди термина,според гинеколожката,обаче, можело и по-рано.

# 11
  • Мнения: 61
Дано стане някакво чудо и пристъпът на уртикария ти отмине. На мен ми се появи уртикария през 2000 г. Тогава се подлагах на диети, бях в сесия, по принцип съм слаба и станах кожа и кости. Лекарства, инжекции. Мина ми за няколко седмици, така и не стана ясно от какво точно и какво я беше причинило - не е храна, не са лекарства. По-скоро стрес, нещо като автоимунна реакция. През 2005 г. родих, а есента на 2006 г. се появи отново. Добре, че скоро бяхме приключили с кърменето вече. Този път продължи година и половина. За момичетата, които не са го изпитвали, искам да поясня, че това е като да паднеш в коприва, ужасно сърби и боли излизането на уртикарните плаки. Правих си безброй изследвания, всички - отрицателни. Тест за алергии не си правих, защото трябва да нямаш обриви и да не взимаш лекарства по време на теста, а и последната алерголожка ми каза, че е безсмислено, нямам алергия. Уртикарията ми вече беше хронична. Казаха, че някой ден ще изчезне така необяснимо, както се е появила. Не вярвах, все пак мина повече от година. Всеки антихистаминов препарат ми действаше, обривите изчезваха, просто след 24 ч. трябваше да взема отново, а те са несъвместими с бременност и кърмене. И устните ме си подуваха ужасно. Мислех, че явно няма да можем да имаме друго дете. Преди няколко месеца наистина изчезна и ние веднага се възползахме от паузата. Второто бебе стана от първия път, тепърва ще се установи дали всичко е нарид, след като пих толкова дълго лекарства. Тези дни ме присърбяваше тук - там и се ужасявам да не започва отново. Нека ме изчака да родя и да покърмя бебето, живот и здраве. Така че и мен живо ме интересува какво се прави в случай на бременност, не може просто да се търпи, защото е нетърпимо.

# 12
  • Мнения: 159
Толкова съм зле в момента и аз, че потърсих във форума дали има и други такива случаи и ето че има! Само, че аз кихам, носа ми се запушва и тече като из ведро. Някои от кихавиците ми са толкова ужасни, че... По принцип съм алергична от цъфтящи треви. Биха ми инжекции в продължение на три години и се оправих за няколко години след това. Миналата година бях бременна и нямах никакви проблеми. Тази година, обаче, започвам да се чудя какво ми става. Започна от края на май, а сега сме вече юли и вместо нещата да се оправят те стават по - зле. Мисля, че се е появило и нещо друго, но не знам какво. Точно мислех и аз, че трябва да се консултирам с алерголог. Но не възлагам големи надежди за някакъв особен резултат поне на този етап. Явно ще трябва да си стоя  в къщи и това е.

# 13
  • Мнения: 2 005
Последния месец така яко се бях изринала , абе - ужасссссс #Cussing outИ така не разбраха от какво  Thinkingотговорите им бяха : от бременноста  Rolling Eyes И наистина като родих още на другия ден и помен нямаше от изриването  newsm78

# 14
  • гр.София
  • Мнения: 380
Пак се включвам в темата, защото в последния месец от бременността ми и на мен ми се появиха обриви-по стъпалата, китките и от вътрешната страна на бедрата. Ходих на кожен лекар, в направлението ми пишеше "Уртикария". Предписаха ми "Адвантан"-маз. Изхабих три тубички и има ефект, макар че обривът не изчезна напълно.

Общи условия

Активация на акаунт