Eдно въпросче ;o)

  • 1 091
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 980
3дравейте всички, много искаме бебок(особено аz) ама неЩо момента не го уцелваме.Иz4етох доста литература по въпроса smile3529,но чертичките са една Cry та какво искам да питам: има ли билки,които помагат да се стимулира яйцеклетката,спермато3оидите и влакалиЩната среда? Toва 3а фолиевата киселина го прочетох,ама подкрепя ли тя цялата история по 3ачатието или само подпомага ра3витието на ембриона? newsm78 Лекарства не искам да в3емам и дори когато имам главоболие пия чай или zлатото в къЩи ми ра3трива слепоочиета newsm10

# 1
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Фолиевата киселина допринася само за развитието на ембриона, няма връзка със забременяването! За  хапчета, билки и разните там - недей да пиеш такива неща!
Ако опитвате от скоро - спокойствието е лекарството за вас! Трудно е, но трябва да се опитате!
Ако опитвате от доста време - най-добре се консултирайте с доктор!

# 2
  • Мнения: 3 154
Подкрепям Манго. Ако опитвате от скоро хич, ама хич недей да пиеш билки, хапчета и т.н. (освен фолиевата).
Правете любов, а не "секс, защото трябва" Wink

# 3
  • Мнения: 3 092
Аз също смятам че фолиевата киселина само подпомага развитието на ембриона ,а не самото зачеване /моля поправете ме ако греша /и дори знам че тя трябва да си пие няколко месеца още преди да започнат опитите за бебе.
Вие от колко време опитвате ? Ако е от скоро защо се тревожиш?
Спокойно бебо ще си доиде когато си реши ! Flutter
Само не се притеснявай и моят съвет е като на момичетата писали преди мен - недей да пиеш нищо! Naughty
Успех Peace
И много спокойствие и обич! Laughing

# 4
  • Мнения: 2 123
А отколко време правите опити? И знаеш ли кога е овулацията ти?

# 5
  • Мнения: 980
A, ние опитваме от Коледа,но през този период се случиха доста неЩа  Closeизкарах голям бъбречен камък навръх нова година,на два пъти карах грип.та в тази редица беШе януари,февруари и март,през април развих мигрена.Май месец слава богу сам добре.През март имах голямо закаснение ама се слу4иха цяла поредица от почивни дни и не можах да си подсигуря теста Cry после трагна М ,но с страШни болки.ходих на лекар и ми казаха ,че сам ок.Това, което ме раzби е ,че каzа 4е може да съм имала много ранен аборт без да сам разбрала че сам била бременна newsm78      Хубавото е че вапреки всички приклюениа желанието 3а любов остава и може би се гуШкаме пове4е от преди  Crazy
Код:
Иначе овулацията ми е на 12 ти(много хубав ден- неделя;o))).Според календарите,които намерих в интернет от утре почват рисковите дни.Отделно си имам специален компютер ,които след тестове на урината изследва и запаметява промените при хормоните ми и по всяко време ми казва дали сам в рискови дни или не.той показва,че в момента сам в рисковите дни,но според упътването,първиа месец сте се показват повече  дни отколкото всъЩност са.Другият месец Ще се нормализира и Ще показва 8-12 рискови дни. Party
Това,което ми е интересно мога ли да подпомогна малките плувци да достигнат целта ?Mислех си да повлияя някакси да стана по хлъzгава(боже,какви ги говоря)  smile3506 МНОГО МЕРСИ ЗА ПОМОЩТА, МИЛИ ДАМИ

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Цитат на: tedsan
..Това,което ми е интересно мога ли да подпомогна малките плувци да достигнат целта ?Mислех си да повлияя някакси да стана по хлъzгава(боже,какви ги говоря)  smile3506

Тедсан добре дошла при нас и дано скоро да ни се похвалиш ! Grinning

Иначе и аз съм на мнението на момичетата да не се вглеждаш и замисляш и да правите любов , а не бебета . Grinning
Но ето тема по въпроса ти .
Успех !  Grinning

# 7
  • Мнения: 288
Това с бъбреците не ми харесва. Дали ти пуснаха някакви изследвания /би трябвало/? Ако не са, поискай си - кръвна картина, урина. Те са много информативни на първо време. Ако има възпалителен процес в бъбреците или другаде - утайката ще е ускорена.
Един гинекологичен преглед и ултразвук също ще дадат някаква картина.
Не на последно място остава въпроса - ти как се чувстваш? Ако имаш оплаквания - веднага ги сподели със специалист. Ако те притеснява цервикалната слуз - имаше разни методи за подобряването й някйде в архива. Момичетата препоръчваха да се пие някакъв сироп.
Преди всичко - спокойна бъди. Ако си нервна и напрегната и очакваш да се случи нещо - ще увеличиш производството на хормона пролактин и той ще блокира овулацията. Затова и повечето жени съветват да сме спокойни /до колкото може/.
Това са само някои първоначални неща.
Успех.

# 8
  • Мнения: 980
Много благодаря,Морена. smile3525Веднага прочетох темата.Все едно аз съм я задала.
Ще поговоря с гинеколожката ми по въпроса.
Колкото до бъбреците добре са.Дори песъчинки не са останали.Изследванията са пуШка. newsm10
И досега не са ме притеснявали. Днес неЩо ме понаболяват яичниците(по точно яйчникът),ама внимавам да не се вманиячавам.Нали тез дни се завърта юнската рулетка при мене и стискайте палци newsm08

# 9
Tedsan, kakuv e tozi spezialen kompjutar i tezi riskovi dni? Kak se izchisljavat?

# 10
  • Мнения: 980
Здрасти Кристи. wavey Ами тука немкините са луднали по него.Казва се PERSONA.
По принцип е предназначен за предпазване, ама повечето го използват за обратната цел- семейно планиране.Има специални лентички за тестване на сутреШната урина, които се поставят в компютъра и той запаметява резултата.Компютърът сам ти казва кога трябва да се проведе нов тест.Първият месец се правят 16 теста,през следваЩите по 8. С таз джаджа се следят хормоните  в урината и кога има опасност от забременяване(червена лампичка) и кога няма нужда от предпазване(зелена лампичка)(аз го ползвам да определя кога е овулацията т.е. рисковите дни).
На мен сега ми е първият месец и "червените" дни са повече от нормалните,заЩото компютърът сега събира данните ми за хормоналната ми картина.През следваЩите месеци Ще намалеят от 6 до 12 дни.
Ами в обЩи линии това е един по модерен тест за овулация
Поздрави bye

Общи условия

Активация на акаунт