Къде мога да намеря абревиатурите на банките?

  • 4 221
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Интересува ме по-скоро тази абривиатура EXPB- това най-вероятно е клон в Пловдив и банкомат към него. Имам и номера на банкомата, но първо искам да знам коя е банката, за да открия къде се намира въпросния банкомат. Имам съмнения за липсваща сума от дебитната ми карта и тя е изтеглена от банкомат на тази банка. Ако някой има идея да помага.

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 21:43 от renci

# 1
  • Мнения: 1 150
Ако имаш търпение в понеделник ще ти кажа.

# 2
  • Мнения: 4 585
Експрес банк

# 3
# 4
  • Мнения: 4 585
Остави бика, това е абревиатура, демек съкращение от първите букви.
ТКЗС, БКП, НРБ.
ЕКСПРЕСБАНК-ПЛЕВЕН банков клон 40082843

# 5
  • Мнения: 1 150
Ок, така да е.
 Малко са банките, който не използват абревиатурата за бик код.

# 6
  • Мнения: 4 300
Тук има бик кодовете, но не виждам такъв.
Да не си изпуснала някоя буква? Възможно е и списъка да не е коректен. Или да е нещо покрай мърджа на пощенска и дзи.

# 7
  • Мнения: 1 775

Какъв е този четирибуквен BIC, не са ли осембуквени? renci, защо не звъннеш в Call Center-а на банката издател на картата, ще могат да ти проверят транзакциите и да ти кажат на коя банка е банкоматът.

Сетих се за друго - можеш да звъннеш в Борика и да питаш на коя банка е този банкомат.

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 20:46 от Stitch

# 8
  • Мнения: 1 150
В самия IBAN ти е заложен с 4 символа, иначе добавяш BGSF  - поне за тези, които зная е така.

# 9
  • София
  • Мнения: 377
Интересува ме по-скоро тази абривиатура EXPB- това най-вероятно е клон в Пловдив и банкомат към него. Имам и номера на банкомата, но първо искам да знам коя е банката, за да открия къде се намира въпросния банкомат. Имам съмнения за липсваща сума от дебитната ми карта и тя е изтеглена от банкомат на тази банка. Ако някой има идея да помага.

Експресбанк Peace но не мисля, че клона е в Пловдив, поне не можеш да го разбереш от абревиатурата.

# 10
  • Мнения: 4 068
Абе аз си извадих разпечатка по сметката и видях две тегления от по 400 лв. през два дни, за които нямам спомен. Все си мисля, че ако съм опукала 800 лв. за два дни щях да си спомням. Още повече, че точно покрай датите на тези тегления аз имах в мен бая пари в кеш и не ми е трябвало да тегля. Иначе в разпечатката е написано "теглене на пари от ЕХРВ АТМ 051707- Пловдив" и аз затова реших, че банкомата е в Пловдив. Исках да разбера коя е банката, за да ги питам къде се намира този банкомат. Освен всичко друго мисля да ида до банката издала картата и да пусна някаква жалба, но идея нямам какъв им е каналния ред да проверят и въобще ще ми дадат ли някакво инфо. Главата ми се е запалила от онзи ден-не че нещо ама за мен 800 кинта са си бая пари.

# 11
  • София
  • Мнения: 377
Иначе в разпечатката е написано "теглене на пари от ЕХРВ АТМ 051707- Пловдив" и аз затова реших, че банкомата е в Пловдив.

Е тогава вече е сигурно, че е банкомат на Експресбанк в Пловдив и съответно номера. Не знам коя е банката издател на картата ти, но правилното решение, според мен, е да отидеш в клон на банката и да оспориш транзакцията, щом си на 100% сигурна, че е злоупотребено. Честно казано, не ми се е случвала подобна случка и не знам кога как точно се действа и дали ще ти бъдат възстановени средствата, много зависи от банката и от това на какви служители ще попаднеш, а това просто не е за коментиране. Най-много мога да ти помогна с инфо, ако се касае за Райфайзен като банка издател на картата, след това ПИБ и Експресбанк, но доколкото разбрах картата ти не е на Експресбанк.

# 12
  • Мнения: 4 068
Картата е на ПИБ от тези с чипа.

# 13
  • Мнения: 1 775
Абе аз си извадих разпечатка по сметката и видях две тегления от по 400 лв. през два дни, за които нямам спомен. Все си мисля, че ако съм опукала 800 лв. за два дни щях да си спомням. Още повече, че точно покрай датите на тези тегления аз имах в мен бая пари в кеш и не ми е трябвало да тегля. Иначе в разпечатката е написано "теглене на пари от ЕХРВ АТМ 051707- Пловдив" и аз затова реших, че банкомата е в Пловдив. Исках да разбера коя е банката, за да ги питам къде се намира този банкомат. Освен всичко друго мисля да ида до банката издала картата и да пусна някаква жалба, но идея нямам какъв им е каналния ред да проверят и въобще ще ми дадат ли някакво инфо. Главата ми се е запалила от онзи ден-не че нещо ама за мен 800 кинта са си бая пари.
renci, всяка банка разполага с база данни за банкоматите на всички банки в страната така, че банката издател на картата може да ти направи такава справка със сигурност. Това ще ти помогне да прецениш дали да си пуснеш молба за оспорване на транзакциите, след като се убедиш, че няма как да си теглила ти. Молбата за оспорване се подава в клон на банката издател, а не на банката, от чиито банкомат ти е източена картата. И едно последно нещо - в повечето случаи се оказва, че човек от обкръжението злоупотребява с картата ти, освен, разбира се, ако картата не е скимирана (магнитната лента) и парите - изтеглени с пластика-дубликат.

# 14
  • Мнения: 1 775
Кол центъра на ПИБ АД: 0800 11 011 – за абонати на БТК на цената на градски разговор от цялата страна.

Денонощните телефони на Първа инвестиционна банка са:
088 868 10 10; 817 1143, 817 1144 - Дирекция "Картови разплащания”.

Общи условия

Активация на акаунт