има ли във Варна организация за защита на животните?

  • 10 275
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 095
моля ви помогнете, в Кайсиева има магазин за животни в който от няколко месеца живее в аквариум за морско свинче 8-9месечно кокерче, целия квартал минава и прави забележки, а аз немога да открия телефон във Варна на който да сигнализирам за това- много искам да направя нещо- поне да го вземат от там- пускали го 2 пъти на ден и много си играело, ама през останалото време е затворено вече едва си поема въздух по мои наблюдения #2gunfire #2gunfire #2gunfire помогнете ми с телефон или място на което да сигнализирам....моля Praynig

# 1
  • Мнения: 4 916
Във Варна има Дружество за защита на животните с председател Мария Радулова, но не мога да ти дам тел. От Справки (бившия 144) дали няма да имат техен телефон  Thinking

# 2
  • Мнения: 9 095
Във Варна има Дружество за защита на животните с председател Мария Радулова, но не мога да ти дам тел. От Справки (бившия 144) дали няма да имат техен телефон  Thinking

на ми дадоха нищо от там, сега ще търся в нета по нейното име нещо  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 496
Намерих само това. Дано помогне:
Варна - "Национален съюз за етика към животните"
   
Пенка Бъчварова
(председател)

   
0899 64 48 81

# 4
  • Мнения: 2 472
Аз веднъж се бях обаждала в зоологическата градина и ми бяха дали някакъв телефон, но не го пазя.

# 5
  • Мнения: 9 095
в услуги нямат такъв телефон, мис арк и аз го намерих ще звънна утре, че днес нали е почивен ден ooooh! да не ме наритат сега ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 312
Във всички зоомагазини кучетата и котките се продават изложени в аквариуми или клетки.
Важното е мястото,където живеят да е чисто и подходящо като големина/въпреки,че за такива животни "подходящо"е много относително понятие/,понеже са свикнали на свобода да се разхождат.
Има си наредби и изисквания,с които собствениците на магазина са запознати,курсове също се провеждат,така,че ако отговаря на зададените критерии трудно можеш да направиш нещо.

# 7
  • Мнения: 3 622
Намерих само това. Дано помогне:
Варна - "Национален съюз за етика към животните"
   
Пенка Бъчварова
(председател)

   
0899 64 48 81


Тя е доста активна - обадии се  Peace

# 8
  • Мнения: 9 095
Във всички зоомагазини кучетата и котките се продават изложени в аквариуми или клетки.
Важното е мястото,където живеят да е чисто и подходящо като големина/въпреки,че за такива животни "подходящо"е много относително понятие/,понеже са свикнали на свобода да се разхождат.
Има си наредби и изисквания,с които собствениците на магазина са запознати,курсове също се провеждат,така,че ако отговаря на зададените критерии трудно можеш да направиш нещо.

знам, виждала съм и на други места- това е 8месечно кокерче сложи го 40-50 см да е дълго, а аквариума за морско свинче няма и 2 пъти дължината му- кучето едва диша, преди няколко месеца го държаха в касетка и беше бебе, сега като отидох се потресох и като разпитах познатите в квартала казаха че не е от скоро така ooooh!



Намерих само това. Дано помогне:
Варна - "Национален съюз за етика към животните"
   
Пенка Бъчварова
(председател)

   
0899 64 48 81


Тя е доста активна - обадии се  Peace



щом казваш, още утре ще й звънна в нормално време Embarassed

# 9
  • Мнения: 9 095
сутринта никой не отговори, сега се включва " абонатът не отговаря, моля опитайте по- късно" Cry

# 10
  • MJF
  • Мнения: 8 528
имали вече някой на телефона.?
не се сърдете че пиша тук в тази тема но на 1 юни точно бях с празнично настроение.излязох на терасата да видя какво ще е времето и точно на прашната улица пред входа гледам голямо червено петно.аз съм на висок етаж.около нас се строи все още докато се запълни всяко празно пространство.тези уточнения ги давам заради следното нещо.поглеждайки вече по внимателно до паркиран автомобил видях причината за червената локва.куче средна големина от бездомните лежеше до колата и като се загледах по -внимателно се оказа че раната дори не е на крак ,където се ближеше ,а на корема.вгледах се и видях кървавата следа.оказа се че е бутнато на булеварда пред нас.бях сама в момента и си ревнах сама.и се замислих какво може да направи ЧОВЕК в тази ситуация.къде на кой да звънне?не знам да има такава организация.аз съм в София.докато мисля ,обличам и сляза долу от кучето нямаше следа.никакви кървави дири не водеха на никъде.но това не ме успокоява.Такива случаи не са  редки.Но всеки път се чудя имали в България организация на която да се подава сигнал за ранено бездомно животно?



























# 11
  • Мнения: 9 095
за бездомните животни и конкретно в София има телефони на организацията за защита на животните, но аз безуспешно продължавам с опитите да се свържа.... най- лошото е че сами неможем да направим нищо за съжаление има хора на които им е кеф да видят куче и да го премажат ooooh!

# 12
  • Мнения: 793
за бездомните животни и конкретно в София има телефони на организацията за защита на животните, но аз безуспешно продължавам с опитите да се свържа.... най- лошото е че сами неможем да направим нищо за съжаление има хора на които им е кеф да видят куче и да го премажат ooooh!
Да за съжаление действително има такива изверги. Това за мен не са хора и винаги съм смятала,че който проявява жестокост към животните е жесток и към хората.
Много ми стана кофти за кученцето,което живее в аквариум за морско свинче  #Cussing out Дано успееш да се свържеш с някой и да му се помогне на милото животинче  Praynig

# 13
  • Мнения: 35
Дано някой добър човек го купи от магазина по-скоро,за да го освободи от ''затвора'' в който е сега.

# 14
  • Мнения: 3 622
Дано някой добър човек го купи от магазина по-скоро,за да го освободи от ''затвора'' в който е сега.

tedd защо не си направите подарък - кученце  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт