решила съм да се захраним след 6-ти месец ...правилно ли е ?

  • 690
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Мили мами ,
чета всякакви теми по този повод и се отказах да си захранвам маничето преди 6-ти месец.Удивляват ме педиатри ,които
насърчават майки да дават сокове от 2-ри месец , признавам си че от скоро и правя сок от морков и ябълка , и круша но и давам
по две . три лъжички и то не всеки ден, но не мисля да продължавам с пюрета и така нататък , пък и може да го спра сока !
Учудва ме как има хора ,които на 3 месеца ,се решават да правят такива неща , да дават пюрета сокове и така нататък,ами
това бебе какво стомахче има още ? Всичко си е въпрос на личен избор, май ! Та............намирам ли подкрепа  или?
Сега сме на кърма, вечер даваме АМ,за да спинка цяла нощ , но вчера през деня също давахме АМ, понеже бях на изпит  а и
забелязвам че от напрежението покрай изпитите , нито се храня много нито си почивам, и наистина кърата намалява,
В тезо жеги не ми се и яде, хапвам по две три салати , на ден .ям месо , сирене кашкавал, общо взете се стремя да ям разделно
за да свалям и килца понеже доста качих, та дали нещата ще си дойдат на място като почна да си почивам, и като се успокоя.
Понеже ми беше последен семестър и наистина , малко беше напрегнато !

# 1
  • Мнения: 14 471
аз пък съм решила след четвъртия месец.

а що даваш сокове-тях ги отричат до след 6-тия месец, ти хем тъй хем иначе newsm78

# 2
  • Мнения: 336
Мила Маринка ако наистина си изчела всичко в библиотеката ще знаеш, че всеки тук ще те подкрепи. Ама с тия сокове  ooooh! просто ме разби. Явно си пропуснала някоя и друга статия. Защо изобщо ги даваш. Ако ще и веднъж в седмицата по 1 лъжичка. Извинявай нищо лично   bouquet.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 579

..

а що даваш сокове-тях ги отричат до след 6-тия месец, ти хем тъй хем иначе newsm78
Не е като да не е права Алегра  Laughing
Соковете даже  около годината.

Иначе аз захраних на 7 навършени месеца ...
Цитат
Както  д-р Сиърс пише, развиващите се черва (тъпо звучи, ама на англ. е maturing intestines) отделят протеина имуноглобулин IgA, който действа като предпазно покритие на червата. Той покрива повърхността на червата и предотвратява преминаването на вредни алергени. Та този имуноглобулин IgA е малко през ранните месеци и достига най-високото си ниво за около 7 месеца. Така че колкото повече червата "узряват", т.е. колкото повече време минава, толкова по-селективни за хранителните вещества стават те, филтрирайки вредните хранителни алергени.

# 4
След шестия месец е ок Peace и аз така направих.
Но със соковете миля, че си подранила. Все пак ти си решаваш.

# 5
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Остави тези сокчета! Успокой се, храни се така както ти се иска! Не прави диета, докато детето не мине на повече човешка храна, отколкото на кърма! Прочети внимателно в библиотеката на "Кърмене и захранване" и си чакай спокойно да се развият червата, както казва Morena !  Peace

# 6
  • Мнения: 422
ок спирам соковете !  Hug

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Захранване след шестия месец е супер. Ако кърмиш интензивно, аз бих казала даже и след седмия. Е, 2-3 лъжички сок надали са такъв голям проблем. Действай така, както го чувстваш, майчинския инстинкт няма да те подведе. Гледай детенцето и не слушай хората. Все ще се намери някой да те упрекне за нещо. Ако имаш нужда от помощ, питай, ще помагаме.

# 8
  • Мнения: 373
Дали е правилно можете да прецените само вие.Аз лично не смятам ,че изчакването до 6м е най-удачният период особено ако детето е от по-елегантните.
Аз се спрях на вариант към 4 почти 5м.За соковете също подкрепям ,но пък тук искам да вметна ,че когато детето е захранено в по-голямата си степен може  и сокчета.Аз възнамерявам да ги въвеждам скоро-на 7м. ми е детенцето.
Можете да прецените, кога ще дадете в зависимост от това как приема другите храни.Ако с удоволствие и без проблеми усвоява всичко след като укрепне стомахчето спокойно можете да запознаете и със сокчета детето.
Успех със захранването

# 9
  • Мнения: 2 614
Захранването след навършени поне 4-5 месеца се счита за нормално, "модното и новото" е било захранването от 2 месец със сокчета. Който се интересува има статии в Библиотеката, а и Гугъл ще ви открие доста материали по въпроса на всички езици!
Добре е за детенцето, че си решила да предложиш пюрета на 6 месеца, но де факто ти вече си започнала запознаването с немлечни храни, по един доста неподходящ начин. За незрялата чревна флора, киселинния състава на сока не е най-доброто начало. Препоръчва се захранването да започва със сварен картоф, или с оризова безмечна каша. Соковете, за разлика от парченцата плод не предоставят почти нищо полезно, освен това, е са течни и удовлетворяват жаждата. Но при кърмене на поискване и това им приложение се обезсмисля.
По-добре от теб никой не може да прецени какво е най-добро и най-правилно за детенцето ти!
Успех!

# 10
  • Мнения: 221
   Ето виж тук и тук.
  Аз захраних на 6 навършени месеца.

Общи условия

Активация на акаунт