Ешерихия коли и раждане

  • 4 937
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Здравейте! Отдавна не съм влизала във форума, защото се местихме и нямахме интернет. Пълно информационно затъмнение. Днес ни го пуснаха и бързам да споделя с вас проблем, който възникна междувременно. Терминът ми е на 24.06. При профилактичните изследвания за болницата ми откриха някакъв патогенен вид Е.коли във фекалната проба. Много ми е криво, защото имах перфектна бременност, както и първата, и това ми помрачава очакването за раждането. Докторът ми изписа антибиотик и ме увери че ще ги излекувам, но аз се притеснявам, че нямам време, ами ако родя по-рано? Освен това тази сутрин пуснах контролно изследване в друга лаборатория, което ще стане в сряда, и се чудя дали да го изчакам или да почвам антибиотика. За капак на объркването ми, личната ми лекарка твърди, че този антибиотик - Оспен -  бил слаб, и освен това се вземал на 8 часа, а не на 12, както ми го изписа гинекологът. Сигурно някои от вас са имали подобен проблем. Моля ви споделете какво стана.

# 1
  • София
  • Мнения: 610
Здравей!Първо да ти пожелая леко раждане и здраво бебе!Сега да ти кажа по въпроса-през първата ми бременност и на мен ми откриха такива бактерии,мисля че бях в края на седми месец,май.При мен нещата протекоха така-за потвърждение трябваше три дена подред всяка сутрин да нося стерилна урина за изследване.След като и там резултата беше положителен-всъщност на мен стойностите ми бяха точно на границата,ми изписаха Зинат,който го пих три дена,т.е. на 24 часа по една таблетка.При последвалото го изследване вече нямах наличие на бактерии.Родих здраво бебе,така че не се притеснявай.На мен ми бяха казали,че е по-добре да се лекувам докато съм бременна,отколкото да рискувам при раждането(родих по нормален начин)да се инфектира плода или пък след това докато кърмя,когато е по-добре да не се пият антибиотици.
Каквото и да решиш ти желая успех!

# 2
  • Мнения: 6 155
Не се притеснявай излишно! Пий антибиотика, който са ти изписали, а ако се съмняваш - отиди при друг гинеколог с резултатите.

На мен ми откриха същата бактерия /в началото на 9-я мес./, но в урината. С много високи стойности... цялата се бях подула като балон. Пих широкоспектърен антибиотик, защото имам алергия към пенецилините. Пила съм го около 15 дни. На бебо нищо му нямаше  Hug

Леко раждане ти желая!

# 3
  • Мнения: 1 753
Ами аз ще ти кажа едно - на моята бебка й откриха е. коли в нослето и най-вероятно аз съм й ги предала. Лекувахме я със капки в продължение на 2-3 седмици, но всичко мина и сега е ок, да чукам на дърво. Така че не се притеснявай! Дори и да не успееш да ги излекуваш, после ще ги махате. Успех!

# 4
  • Мнения: 3 926
Само едно ще кажа - Провеждай лечението!!! Колите са мноооого опасни "животинки". По-опасни са от коките Sad Да не говорим, че като носител можеш да застрашиш и други бебки в отделението, където ще раждаш. Успех с лечението - имаш време newsm10

# 5
  • Мнения: 4 068
Момичета, въпреки, че не съм пуснала аз темата се включвам да ви благодаря за успокоителните думи.
На мен също ми откриха Еширихия коли в урината, но с много нисък титър. Сега докторката иска другата седмица пак да повторим урината и да видим дали ще се пие антибиотик. Бая се бях изплашила, но вие малко ме успокоихте. Благодаря1

# 6
  • Мнения: 968
Аз пък си мислех че Е. colli се съдържат точно във фекалиите, понеже са чревни бактерии.  newsm78 Мислех, че са патогенни само във влагалището и урината, а не във фекалиите.  Rolling Eyes Но явно не е така.....

# 7
  • Мнения: 1 383
Аз пък си мислех че Е. colli се съдържат точно във фекалиите, понеже са чревни бактерии.  newsm78 Мислех, че са патогенни само във влагалището и урината, а не във фекалиите.  Rolling Eyes Но явно не е така.....

И аз така си мислех, но явно има различни щамове, някои от които патогенни.

# 8
  • Мнения: 255
Лечението не бива да се отлага, защото тези бактерии са много коварни. Аз пих Аугментин няколко дни, когато бях бременна в 6-тия месец, и се преборих с гадинките. Бебчо си и съвсем добре, не вярвам да му се е отразило.

За Е. коли обикновено предписват Аугментин или Зинат - и двата са от групата на пеницилините и могат да се взимат в късна бременност без опасност за бебето.
Доколкото си спомням от лабораторията могат да потвърдят наличието на бактериите още същия ден, след което правят посявка и ти изготвят  антибиограма, за да се определят с кои антибиотици може да се проведе лечението.
Ако имаш съмнения дали антибиотика е подходящ, най-добре се консултирай с друг специалист.
Желая ти успех и леко раждане!

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На мен ми откриха тез гадинки в 5-ия месец; пих Аугментин, Нелидикс, а накрая и Оспен.
Слава Богу, изчезнаха, а на бебчо му няма нищо.
Задължително обаче тр. да се лекуват!!!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 42
И при мен имаше наличие на Е.коли при последните изследвания преди раждането. Бях страшно притеснена, защото ми казаха че ще трябва да бъда изолирана при раждането и е опасно да не се предаде на бебчето. Първо пих Аугментин (след направена антибиограма) 5 дена, но при следващите изследвания пак ги имаше налични. Оставаха ми 10-тина дена до термин и дори исках да раждам с операция заради тях, за да си предпазя детенцето ( казаха ми че е много опасно за него), но гинеколожката ми каза че не са предпоставка за секцио. От инфекциозна клиника ми препоръчаха да пия няколко дена Гентамицин ампули (мисля че 3 дена ги пих). След това вече ги нямаше Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт