ще ми навреди ли бял равнец?

  • 52 036
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
здравейте,имам нередовен цикъл и си купих билката бял равнец.дали ще ми навреди ако си пия чай от нея?а ако го пия коло време трябва?знам само ,че трябва по 3 пъти на ден,но незнам дали 1 месец или повече newsm78 ако знаете препоръчайте нещо  Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 222
Чувала съм, че това е една от най-полезните билки. Мнението ми не е миродавно, разбира се, но не смятам, че с нещо може да навреди.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
щом имаш проблеми с цикъла, то посети гинеколог!
билки не се пият по усмотрение!

ако не ги дозираш правилно може да си довлечеш неприятности.

# 3
  • Мнения: 7 201
Той е известен като "женската билка".Регулира месечния цикъл, особено в случаите на оскъдна или нередовна менструация.
Билките са колкото полезни(дозирани правилно),толкова и вредни.
А белият равнец предозиран дори е отровен.Затова ако си решила да го пиеш-консултирай се с билкар! Peace

# 4
  • Мнения: 5 001
Пие се само по 250 мл на ден. Повече не е нужно. Аз съм пила.Помага!

# 5
  • Мнения: 468
.....и като "странично действие" може да си докара ужасна констипация (запек) - оттам интоксикация на организма, а организъм подложен на стрес може да реагира по невероятен начин, като се разболее тук и там.  Вместо да изпишем вежди, да не извадим очи. Добре е човек да се консултира със специалист.

# 6
  • Мнения: 3 146
Внимавай! Белият равнец е една от доста отровните билки!!!

# 7
  • Мнения: 2 761
Амииии, и от кога пък стана доста отровна билка? Shocked

# 8
  • Мнения: 3 146
Omega, упс, объркала съм се. Наистина не е отровна, единственото, което причинява е увеличаване на чувствителността към светина на кожата... Извинете!

# 9
  • Мнения: 624
В правилната дозировка ще ти помогне.  Peace

http://atanas-ko.hit.bg/nely/herbs/ravnetz.html

# 10
Защо да си "играеш" да вариш чайове по цял ден,като вече има бял равнец на таблета - Ахилеа нa Herba medica,дозировката е 2 -4 таблети дневно и няма неприятен вкус. И да всичко написано за белия равнец е вярно http://magazin.herbamedicabg.com/produkt3.php?itemId=35

# 11
  • Мнения: X
Консултирай се със специалист!  Peace
А ако решиш да се лекуваш с билки, имай предвид, че те се приемат дълго, месеци и ефекта се проявява не веднага, трябва билката да се натрупа в организма.

# 12
  • Мнения: 747
Аз пък имам друг въпрос. Чух че равнеца помагал и при бяло течение, но не знам дали трябва да се пие само чай или и да се правят промивки  newsm78 пък и не знам колко време трябва да го пия, има ли някакви ограничения в продължителността на приемане??

# 13
  • Мнения: 7 201
Аз пък имам друг въпрос. Чух че равнеца помагал и при бяло течение, но не знам дали трябва да се пие само чай или и да се правят промивки  newsm78 пък и не знам колко време трябва да го пия, има ли някакви ограничения в продължителността на приемане??
Да,и промивки се правят. Peace
Аз съм го пила така-20 дни,после 1мес. почивка.И после може още 1 курс.
Но пак можеш да се допиташ до специалист-билкар. Peace

# 14
  • Мнения: 747
А тези промивки по колко пъти на ден , какво количество и тези промивки с дамски душ ли или просто да се мия? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт