Клацид или Фромилид????

  • 10 734
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 970
Здравейте! Имам нужда от съвет PraynigДъщеря ми е  е болна- с ангина вкъщи  .Видимо нищо й няма( дори е по-дива от обичайното ), но педиатърката не искаше да рискува и  изписа АБ.Ето това е голяяяямата драма.Повръща го , дере се....абе- ужас  Сега й звънях, за да попитам за замяна.Този явно е ужасен на вкус и Дария не иска да го опита, а следователно и не  можем да проведем качествено лечение .антибиотика , който се опитваме от 2 дн ида пием е Клацид( изписана н е до запо 5 мл на 12 часа).Варианта за замяна  е Фромилид( който педиатърката каза че не е по-добър от Клацида).Бих  го сменила  сaмо ако има някакъв шанс да е мааалко по-добър на вкус и малката да го приеме Praynig
МОля ви за съвет, тези, които са  провеждали лечение с тези АБ- кaк са на вкус и има ли някакъв неопитан начин, за да я накарам да  пие лекарството Praynig
Разчитма на вашат помощ.

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 14:52 от velmar

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
и двете са едни и същи и съдържат антибиотика Кларитромицин(макролид) разликата е ,че Клацид е оригинала патеновал кларитромицина,а Фромилид е генерика(т.е. след ,като е изтекъл патента го произвеждат и те)е да,има и огромна разлика в цената!Дано съм ти била полезна

# 2
  • София
  • Мнения: 2 430
п.п. не се колебай да ме питаш за каквото и да е било!Както и Панадол и Ефералган са едно и също(парацетамол)разликата е във вкуса и фирмата производител Laughing Laughing Laughingи доколко фирмата е симпатична на твоята лекарка това изписва!Съжалявам,че ти го казвам,но аз съм в тази сфера от доста време

# 3
  • Мнения: 4 970
Не знам каква е разликата в цената Rolling Eyes(Клацид-а го купих за 18 лв онзи ден), но питането ми беше а вкусовите качества.Това ни е прпоблема ooooh!.Гади й се от Клацид-а, и аз искам д акупя Фромилид-а с надеждата неговият вкус да е поне мааалко по-приемлив и да успее да  изпие нещичко Praynig Иначе за състава, и педито ми каза че Клацида  е по-добрия препарат( оригинала Wink )

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
същият е на вкус,пробвай в натурален сок да разреждаш суспензията.

# 5
  • Мнения: 4 970
същият е на вкус,пробвай в натурален сок да разреждаш суспензията.
Tiredох..... ти уби всичкит еми надежди....В нет-а намерих инфо че Фромилид-а има бананов вкус, а Клацид-а, вкус на пунш Crazy .Пробвах  в млякото да го сложа- усети се веднага ooooh!.Сокове не пие............ SadПробвах какво ли не.......

# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
сори ама е така,то и за Фунгостатина пише,че е с вкус на банан ама е само в мириса,вкуса нещо е изчезнал!Просто е фармац.трик докарват го само на мирис и леко на вкус,ама пак си горчи

# 7
  • София
  • Мнения: 2 430
опааааааааа чакай сетих се.Питай педиатърката си за Цефзил,детската суспензия той е доста сладък и мирише на дъвка

# 8
  • Мнения: 4 970
Педиатърката ми замина в странство за няколко дни Crazy.Не искам да я безпокоя повече по телефона. Номера е да изкараме  още 2 дни на АБ, за да довършим курса.Току що ми се обади мъжа ми.Купил е този Фромилид, а аптекарката се е  втрещила че е изписан на толков амлако дете Thinking
уф- ще лудна вече Crazy .Дано успее да го даде Praynig
А проблем ли е да се редуват двата? В смисъл- педито каза че ням апроблеми замяната, тъй като са от една група и с еднаква активна съставка, но.........?!?!? Притеснено ми е, тъй като досега не е пила антибиотик Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 2 430
не,не е проблем и двата са едни и същи,като състав,въпроса е да си спазваш дозировката kg/ml 

# 10
  • Мнения: 4 970
много ти благодаря  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 2 430
я се успокои,излъжи я и сложи суспензията в нещо което обича да си пие!Хайде успех и пиши,какво е станало

# 12
  • Мнения: 1 984
спринцовка от панадол и впръскване в задната част на бузата ще задеиства гълтателния рефлекс. колкото по малко е в устата по малко ще горчи. не даваите да дъвче гранулките...

# 13
  • София
  • Мнения: 2 430
спринцовка от панадол и впръскване в задната част на бузата ще задеиства гълтателния рефлекс. колкото по малко е в устата по малко ще горчи. не даваите да дъвче гранулките...
  ХИТРЕЦ Peace Laughingникога не ми е минавало през ума

# 14
  • Мнения: 1 984
спринцовка от панадол и впръскване в задната част на бузата ще задеиства гълтателния рефлекс. колкото по малко е в устата по малко ще горчи. не даваите да дъвче гранулките...
  ХИТРЕЦ Peace Laughingникога не ми е минавало през ума
на второто лапе обикновено всички номера са вече отработени...

Общи условия

Активация на акаунт