Памперс,залъгалка, море, кола, ДГ

  • 1 332
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Всичките си въпроси мисля да задам в една тема.
След дълги размисли реших да пробвам да махна памперса на малката и имам няколко въпроса:
- Дали отивайки на море ще ми е по лесно за 10-14 дена да я отуча или да почвам от сега?
-Може ли да се научи директно на детска седалка или гърнето е задължително?
-Какви са тези памперси където държат мокро ?
-От нощния памперс кога се отучва?
Ако нещо друго се сетите пишете приемам всякакви съвети и идеи.

Залъгалка - не заспива без нея, изплюва я щом заспи, а лягайки реве за нея.Решила съм като отидем на морето да и кажа , че е в София и се надявам изморена от игри да заспива и без нея, дали ще се получи? Ако някой има друга идея моля да пише.Много приятелки ми казват да не я махам , че ще стресирам детето , но според мене си е време вече.

Морето- имам ужасен спомен миналата година от морето хвана някакво повръщане и разстройство страшна работа, как може да намаля риска до минимум да не хване и тази година , защото масово хората се оплакват, че децата им се връщат с този вирус?


Кола- не иска да се вози, реве и пищи даже на кратки разстояния, как да я свикна да се вози?

ДГ- дали да я запиша тази есен на 2,5 години ще е или да изчакам догодина на 3,5години ще е, според вас кога ще свикне по-бързо, ако е по-голяма ще боледува ли по-малко?

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 14:37 от Мирела

# 1
  • Мнения: 9 814
1. По-добре започни от сега с отучването.
2. Да може да се научи да сяда директно на тоалетната чиния
3. Не знам какви са тези памперси
4. Първо се отучете от дневния и тогава преценете кога да махнете нощния. Дъщеря ми беше на около 2 и нещо, когато се отказахме от нощния памперс.
5. За залъгалката- не се пробвай на морето да я махаш. Все пак там всичко ще й е ново и сигурно още повече ще я търси, защото залъгалката я успокоява. А и защо да си разваляш почивката
6. За вирусите- не можеш да намалиш риска, освен ако, даваш само минерална вода и я храниш с приготвена от теб храна, защото тази от заведенията едва ли я качествена навсякъде.
7. За колата- явно не й е интересно, вземайте играчки, книжки и т.н. А до морето пътувайте през нощта и я пренесете в колата, когато вече е заспала.

П.П. На морето не предприемай резки промени като махане на памперса и залъгалката, средата е нова и една такава промяна няма да доведе до нищо добро. Детето ще се придържа към старите си навици.

# 2
  • Мнения: 984
3. предполагам, че става въпрос за памперс за плуване, той не задържа, като се напикае, а направо си изтича, задържа само акото
6. Давай вит С и гледай да не пие вода от морето
7. Ние винаги тръгваме, когато е време за сън или най-добре нощта

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
За махането на памперсите- аз първо махнах нощния- в момента, в който установих, че се събуждат сухи; случвало ми се е да става "беля" само, ако ме домързи да стана да ги изпишкам веднага/скоро след събуждането. После започнах да ги оставям и през деня по гащи като в дните, в които имахме много пропуски или пък не ми се занимаваше с дебнене и подканяне съм връщала памперса. Последно махнахме памперса за излизане. По принцип съм привърженик на теорията, че на определен период има т.нар. "прозорци", в които детето може да се отучи и за 3-4 дни от ползването на памперс, но тъй като и с двете си деца не бях достатъчно активна в тези им периоди нашето отучване продължи около 1 месец.

Една приятелка ползва такива памперси, т.нар. памперси за многократна употреба- те отвътре са с памучно парче, но знам, че са доста скъпи. Въпреки това обаче Брани още не се е научил на гърне, защото майка му не го подканя. Само да сложиш такъв памперс и нищо да не правиш за отучването- няма как да стане.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 232
За памперса - може да пробваш отсега, но не и на морето да започваш. Ще видиш кое ще й хареса повече - ако не иска гърнето, предложи детската седалка. Ние махнахме нощния памперс последно, и то скоро.
За залъгалката - по-скоро като се прибирате от морето, може да й кажеш че сте я забравили там.
За градината - ти сигурна ли си че ще ти я вземат на 2 години и половина. По лентичката ти излиза че е родена април. Мисля че трябва да тръгне на градина в годината в която навършва 3, поне във Варна е така.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Мирелка, не бързай със залъгалката  Peace Моята дрисла се отказа от нея на 2 г. и 11 месеца  Rolling Eyes И тя беше така- не заспиваше без биберон, но пък веднага щом заспеше го изплюваше. Сигурно още щяхме да се моткаме с този проблем  ooooh! Последния път, когато се разболя, кашляше зверски и баща й скри биберона. Казахме, че Торбалан ги е взел и това беше. Никога повече не отвори дума за бибата, явно просто беше дошъл моментът.

Памперса може да пробваш да го махнеш. Ако имаш време до морето, ок, но там не се опитвай- смяната на обстановката е достатъчна, детето щ е достатъчно травмирано( вярно, силна дума, но всяка промяна в живота на детето така или иначе го стресира и травмира) и няма да успееш и с махането на памперса.
Лично аз махнах нощния памперс( започнах изобщо с опитите) 6 месеца след махането на дневния. Детето само си показва.

За предпазването от вируса няма какво да те посъветвам. Факт е, че 90% от хората се разболяват на морето точно от разстройство и повръщане...

Пътуването в кола  newsm78 Докато единият шофира, другият да занимава детето  Thinking Книжки, любими играчки, солетки, пръчки- всякакви занимавки, които ще разсейват хлапето.

За градината- в Шумен знам със сигурност, че приемат деца и под 3 години. Другото, което е- при нас има два приема. Единият е от първи юни, другият от септември. Така че- можеш да я пуснеш на ДГ на 3 г. и 2 месеца, ако и при вас го има този вариант  Peace

# 6
  • Мнения: 8 999
Възрастта и сезонът са идеални за махане на памперса. Започни веднага. За гърнето - както прецениш, няма задължителни неща. Нощният памперс обикновено се маха доста време след дневния. Аз махнах нощния няколко седмици, след като се уверих, че в продължение на месец-два децата се будеха сутрин сухи.
Залъгалката - може да пробваш и без нея, но ако има проблем, дай си я на детето. Моят син не се разделяше с този уред до 2г. и 8 м.
От вируси на морето /както и навсякъде другаде/ не можеш да я предпазиш. Ако е плъзнала някоя стомашно-чревна гадост, дори и себе си не можеш да опазиш.
С колата проблемът е по-сериозен, нямам идея как да приучиш детето да седи мирно и да не плаче.
За ДГ - зависи как се развива. Ако е изпреварила малко поне своите връстници, няма да има проблем да тръгне с предния набор. Но ако я намираш все още за недотам узряла, е по-добре да отложиш. Естествено, колкото по-голямо е детето, толкова по-лесно се приспособява към промените.

# 7
  • Мнения: 4 371
Мирела, малката обича ли да гледа филмчета? Ако да - може да си вземете ДВД за кола, закачате на седалката с/у столчето й и се зареждате с много дискове.

# 8
  • Мнения: 3 447
Аз влачех по една раница, пълна с играчки, книжки, зрънчовци и всевъзможни боклуци, всяко едно от които му задържаше вниманието за 15-тина минути  Rolling Eyes Абе между първата и втората година беше някакъв ужас пътуването. След това вече започват да гледат навън, да обръщат внимание на разни неща, оправя се положението.
За вирусите - дебни я да не пие вода от морето.

# 9
  • Мнения: 24 467
...- Дали отивайки на море ще ми е по лесно за 10-14 дена да я отуча или да почвам от сега?
Можеш да се пробваш, достатъчно голямо е детето /две години и месец, ако се не лъжа/.

-Може ли да се научи директно на детска седалка или гърнето е задължително?
Да, може, гърнето не е задължително, може директно на детска седалка.
-Какви са тези памперси където държат мокро ?
Памперси не знам, но има гащички, които държат мокро от вътре и не пропускат навън. Виждала съм на Чико, но не сме имали нужда да ги ползваме засега.
-От нощния памперс кога се отучва?
Това няма "отучване", нощният и дневния памперс и по- скоро отказването от тях са две съвсем различни неща. С нощния няма начин ти да направиш нещо по въпроса.

Залъгалка - не заспива без нея, изплюва я щом заспи, а лягайки реве за нея.Решила съм като отидем на морето да и кажа , че е в София и се надявам изморена от игри да заспива и без нея, дали ще се получи? Ако някой има друга идея моля да пише.Много приятелки ми казват да не я махам , че ще стресирам детето , но според мене си е време вече.
Залъгалката и при двете деца махнах на около година и половина. В къщи, да съм сигурна. Казах, че кучето я е изяло и на двете хлапета и за седмица всичко беше О.К. Малкият само повтаряше "Бау бау папа бибата.". С големия вече дори съм забравила, но ексцеси не е имало. Дружески съвет- не знаеш как ще бъде, по- добре сега, от колкото на непознато място, където сте отишли да си почивате.

Морето- имам ужасен спомен миналата година от морето хвана някакво повръщане и разстройство страшна работа, как може да намаля риска до минимум да не хване и тази година , защото масово хората се оплакват, че децата им се връщат с този вирус?
Морската вода намирам за мръсна и не го водя в морето /говоря за малко бебе/, не го пека на слънце по обяд, вода- само минерална, храна, предпочитах готовите пюрета, не ми се рискуваше със заведения често /говоря за бебе/.

Кола- не иска да се вози, реве и пищи даже на кратки разстояния, как да я свикна да се вози?
Няма начин, просто се слага в столчето, дават се играчките и книжките и се спира на често. Когато имахме само едно дете единият сядаше отзад при него, да си играе и да му приказва.
ДГ- дали да я запиша тази есен на 2,5 години ще е или да изчакам догодина на 3,5години ще е, според вас кога ще свикне по-бързо, ако е по-голяма ще боледува ли по-малко?
Не знам, не ти познавам детето, не знам нищо за здравословното му състояние, нито за конкретната ДГ или учителките там. Винаги предпочитам изчакване с детското заведение, яслата, друг път съм писала също, за мен не е вариант.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
- Не й вземай бибичката.
-На морето - само бутилирана вода и готова (бурканчета) храна. И внимавай със слънцето, описаните симптоми понякога се дължат на слънчасване / слънчев удър / изгаряне.
-Пътувайте през нощта.

# 11
  • Мнения: 5 103
Много благодаря на всички дали ми съвети   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 018
Относно залъгалката - отучи я, колкото се може по-бързо,защото се изкривява захапката, зъбите...

Малкият е на 1г и 11 месеца - залъгалка нямаме от около 5 месеца. Една лекарка ми се скара, когато беше на 1г и половина и я махнах почти веднага. Пита ме "беба", "беба" - сам си я беше кръстил така  Simple Smile, но му казвах, че кучето я е изяло. Примири се за няколко дни!

Памперса - от теб зависи, кога ще го махнеш. Моето мнение е веднага! Нощния и за разходки - по-късно /ти ще си прецениш сама/. 

На морето защо хващате вируси - не знам. Може би е от смяната на климата.

За ДГ всяко дете е различно. Има някои почти не боледуват, а други всяка седмица. За мен това е свързано с адаптацията. Когато са по-малки свикват по-бързо. Това си е мое мнение!  Peace

# 13
  • Varna
  • Мнения: 333
За колата - пробвайте вечер, когато е време за сън.

Дъщеря ми не може да пътува. Последните няколко пъти повръща.
Разбери дали не му става лошо на детенцето. Ако е така има хомеопатични лекарства.

Ако е глезотия, заредете се с неща които харесва и спирайте често, пейте песнички.

За бибата и памперса, по-добре се отучвайте вкъщи, отколкото на чуждо място.

За ДГ - мисля че трябва да тръгне с набора си .

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
За памперса съвети не давам, защото и на мен са ми потребни такива  Rolling Eyes

За бибата - вземи я на почивката и виж дали ще я търси много, може от обстановката бързо да я забрави, а може и точно обратното да се случи.Там ще си прецениш.

И аз смятам че е най-добре да пътувате вечерта, за да спи в колата.

ДГ- с набора си.Аз поне така ще го записвам и за ДГ и за училище.

Общи условия

Активация на акаунт