Жълти стотинки.

  • 22 740
  • 385
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 416
  Сигурно някои ще кажат:"Тая,пъ...,за жълти стотинки се разправя..."
  Но може и съмишленици да имам,знам ли? Laughing
  Чудя се за следното.Една и съща касиерка от кварталния супер,всеки Божи ден ми "удържа" жълтото ресто,обикновено си премълчавам,но вчера не издържах,не че стотинките са ми проблем,но поне искам коментар ,от сорта:"съжалявам,нямам дребни" или нещо такова.....Тя обаче го прие много учудено,все едно й искам нейни пари,отгоре на всичко и някой от опашката взе да я защитава.  ooooh! И какво се оказа,нашата отвори касата и извади стотинките!То ес си ги имаше,но не смяташе за необходимото да ги "раздава" на купувачите.
   Аз лично не разбирам,защо касиерките си го позволяват.За мен това е неуважение към клиента.В край на краищата не е ли клиента този,който решава,дали да ги остави стотинките или да си ги прибере?
   Случват ли ви се подобни ситуации?Какво ви е отношението към тях?Как постъпвате тогава? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 17 407
Да, случвало ми се е. Сори з аклишето, ама въпросът е принципен. ПОисках си веднъж ресто от 2 ст. след като около 2-3 мин чаках да ми върнат( жената си запали цигара, решавайки, че аз съм над нещата Laughing)

# 2
  • Мнения: 183
Мразя жълтите стотинки и предпочитам да не ми ги връщат,а ако го направят -не ги взимам,до сега винаги са ми ги връщали,но в петък момичето попита дали искам да ми върне 4 ст. -по 1ст. и аз отказах Peace.

# 3
  • Мнения: 1 992
Ако ми ги върнат, ги оставям. Ако не ми ги върнат, си ги чакам.
То това с оставянето на жълтите стотинки го има само при нас май.

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 20:08 от криста

# 4
  • София
  • Мнения: 426
да но ако не ти достигат жълти стотинки да си платиш сметката в магазина няма да ти ги опрости касиерката така че са длъжни да ги връщат

# 5
  • Мнения: 1 616
Аз също мразя да ми се подмятат жълти стотинки, затова обикновено казвам на продавачката да закръгли с някое дребно бонбонче... Но ако сама си закръгля, без да съм я помолила, със сигурност би ми станало неприятно... Вчера се сдърпах с един таксиметров шофьор - броячът показва 1,41 лв, а оня ми взема лев и петдесет... Да не говорим, че остави апаратът да върти, докато търси стотинки за рестото, а вече бяхме спрели... Тук наистина не иде реч за 2-3-5-9 стотинки, а за това, че някой дребен тарикат се опитва да те прави на глупак и да те работи на дребно... 

# 6
  • Мнения: 2 379
То това с оставянето на жълтите стотинки го има само при нас май.
И аз мисля така.
В Италия, където живея аз, по супермаркетите винаги връщат до последния цент. Изобщо никога не става на въпрос дали касиерката разполага с дребни или не. Явно така се органирират, че да разполагат винаги.
Също така, няма такива "гъзари" Laughing, които да си зарязват монетките на касата. Прибират си ги.

# 7
  • Мнения: 6 992
да но ако не ти достигат жълти стотинки да си платиш сметката в магазина няма да ти ги опрости касиерката така че са длъжни да ги връщат
На мен са ми опрощавали. Вярно - по 2-3 ст, ама са.
Не винаги ги чакам, май чакам само, ако съм закъсала с парите  Laughing

# 8
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Въпроса е не само принципен, както казва Дренка, а етичен.
На човека може да са мо необходими същите тези стотинки , за да си доплати в дуг магазин примерно, за нещо Close

# 9
  • Майничка
  • Мнения: 12 563
Скоро не ми се е случвало да ми закръглят. Прибирам си стотинките, трупам ги и като станат повечко, ги сменям нашите касиерки, да имат и те да връщат.

# 10
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Извинете за правописните грешки  в предния пост, но ме мързи да редактирам Mr. Green

Ами да, ако съдя по другите постове в тази тема....
Ми те са ти го казали : Не чакат за жълтите стотинки.
Тогава защо се чудите, че не ви връщат ресто?

П.П. В повечето случаи и аз не ги вземам Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 992
Въпросът не е в това дали чакаш или не, въпросът е в това, касиерката да си направи труда да ти ги върне. От там нататък изборът е твой.

# 12
  • Мнения: 581
 Винаги си прибирам рестото до стотинка, уважавам парите, дори и жълтите стотинки.Не се притеснявам да си ги поискам, ако случайно касиерка си закръгли, способна съм и скандал да вдигна, защото най-мразя тарикатлъци на дребно.
 Най-обичам да плащам с точност до жълти стотинки на таксиджиите.

# 13
  • София
  • Мнения: 708
И аз мисля че клиента сам трябва да реши какво да прави със СОБСТВЕНИТЕ СИ  пари!
Колкото до таксиджиите.... никога не ми се е случвало да НЕ си закръглат сами. Но обикновено не ми се разправя с тях.

# 14
  • Мнения: 3 405
Длъжни са да върнат рестото до последната жълта стотинка. Ако клиентът реши ще ги остави. Това са лични пари, не са общи, не са на продавачката.

Общи условия

Активация на акаунт