Каска за прохождане - моля за мнение

  • 6 461
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 511
Въпросът ми е към майките, които са купили бебешка каска за прохождане - предпазва ли действително детето, не спарва ли главата и въобще заслужава ли си да се купи. newsm78 Имам предвид тази цък, но ако има по-хубави приемам и предложения.

# 1
  • Мнения: 2 957
Според мен това е ненужна покупка;)

# 2
  • Мнения: 11 003
Според мен това е ненужна покупка;)

Според мен също. Peace Но пък взех да се замислям за наколенки за прохождане.

# 3
  • Мнения: 567
Малката беше с такава каска като почна да се изправя и да прохожда. Това е една от най-полезните покупки, които съм правила. Толкова удари й е спестила по главата докато се научи да пада както трябва.
Наистина спарва и доста често я бършех с кърпа. Но пък нямаше цицини и рани  Wink

# 4
  • Мнения: 7 723
Според мен това е абсолютна ненужна инвестиция.
Инстинктът за съмосъхранение при децата е толкова силно
развит, че главата им е винаги на горе, като падат.
Наколенките (примерно) са нещо наистина необходимо. Peace

# 5
  • Мнения: 511
Наколенките (примерно) са нещо наистина необходимо. Peace
За наколенките съм решила да купя със сигурност,но още проучвам какво се предлага по магазините. За съжаление няма никакъв избор.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 916
И аз намирам каската за ненужна покупка, още повече, че както пише една мама, спарвала главата. Наколенки - ок, но ние даже и каишката за прохождане ползвахме цели.. 1 път Laughing
Наистина важно е да се пази главичката, но както е отбелязано децата имат инстинкт, пък и падат не само през този период, като проходят по-стабилно и като хукнат да видите какво е. Това значи ли, че трябва да ходи с каска до 7 годишен? newsm78

# 7
  • Мнения: 567
Само искам да допълня, че според мен нито една от горните мами не е ползвала каска.
Но ако бяха видели няколко случая, в които спасяват главата на детето си благодарение на каската може би щяха да са на друго мнение.
Наколенките също са полезно нещо, но раните по коленете не са чак такъв проблем в сравнение - удар на главата в ръб.

# 8
  • Мнения: 3 312
и аз се замислям дали да купя , ама в тия жеги ще "спарва" много  Thinking

# 9
  • Мнения: 672
Много се смях като видях за пръв път такова чудо в един сайт. Joy
Според мен е излишно. Предпочитам да обезопася ръбовете и да наглеждам по-внимателно детето си, отколкото да му слагам каска. Виж ако реша да го оставя на самотек ще трябва направо скафандър.

ПП Когато големият ми син прохождаше не съм имала проблеми с цицини, синини и т. н. Единственият ми помощник беше проходилката, но той не обичаше да стои в нея много - много.

# 10
  • Мнения: 2 957
Само искам да допълня, че според мен нито една от горните мами не е ползвала каска.
Но ако бяха видели няколко случая, в които спасяват главата на детето си благодарение на каската може би щяха да са на друго мнение.
Наколенките също са полезно нещо, но раните по коленете не са чак такъв проблем в сравнение - удар на главата в ръб.

Вярно е.Не съм използвала каска, но и няма нито един миг в който да съм съжалила, защо не съм купила:)Детето ми не е падало на главата си:)Даже не помня падания, което ми говори,че дори и да е имало не са били нещо сериозно.Затова и казвам, че е ненужна покупка-защото имам опит.Ти ако си държала детето си с каска  е разбираемо, че си мислиш, че му е спасявала живота не веднъж:)
stenly е права, че докато прохождат се контузват много по-малко, отколкото след като проходят стабилно и хукнат по площадките.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Каската ми се струва не нужна, наколенки купих, но те й се набръчкваха под коленете и се оказаха ненужни

# 12
  • София
  • Мнения: 2 044
Купих същата каска и съм доволна от нея,Алекс като прохождаше зимата му я слагах-чувствах се по-спокойна,вярно е че много малко я ползвахме,но не съжалявам PeaceНо не знам сега на жегите дали няма да ви спарва много newsm78И едно удряне да ви спести на главичката в тази възраст пак си заслужава Peace

# 13
  • Мнения: 133
Kaskata e strahotna - naistina predpazva, no i naistina se izpotiava mnogo - az ia polzvah zimata i vse be6e s mokra glava. Trudno svikna s neia, zastoto ne obi4a 6apki, a kato se nau4i sam si ia maha i ve4e ne moga da mu ia sloja. Spored men e neobhodimost, no kato 4eta mneniata tuk iavno zavisi i ot temperamenta na deteto - az li4no obezopasih rabovete vkasto, no deteto mi svali obezopasitelite, a i e mnogo palav i kaskata be6e varianta za men.

# 14
  • Мнения: 96
 Не съм използвала, признавам си, точно защото сметнах, че не е необходимо. Синът ми не помня да си е удрял главата, докато прохождаше, винаги падаше или на дупе или се подпираше на ръце. Освен това беше лято.

Общи условия

Активация на акаунт