някой имал ли е такъв проблем с малчо

  • 1 385
  • 16
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Предварително се извинявам ако повтарям някоя тема. четох какво ли не из форума по въпроса на гърнето и махането на памперса, четох книгите на д-р Ф. Додсън и какво ли още не.....но практиката е различна. Та на проблема. От март слагаме Елена на гърне, през април пишкаше по два пъти в гърнето, а през останалото време си беше с памперс. През май отказа да пишка в гърнето-само седи и нищо не прави. Сама не иска да стои на него, иска аз да съм край нея и да я забавлявам. Иначе става и си тръгва. Насилие не упражнявам.Слагам я след сън, после след като закуси, след разходка и след като обядва, след следобедната закуска и преди сън вечерта. Нищо. Лекарката ми каза да сваля памперса и като се напишка в гащите 2-3 пъти ще свикне. Да ама не - вече 15 дни през деня е без памперс, слагам го само за сън. През час я каня на гърне- не иска да седи на него, не пишка в него, а само в гащие и не усеща че пишка. Акането-чака да сложа памперса, за да ака. Какво според вас е правилното решение - да върна отново памперса и да я слагам по 3 пъти на гърне и след около месец-два пак да пробвам или да упорствам и да я оставам през деня без пампарс?

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
Това понякога се случва при деца, който са слагани на гърне по-рано, отколкото са готови.
Аз бих оставила за извесно време детато на мира, с памперс, няма защо допълнително да го тормозиш и да намрази съвсем гърнето....
Може да експериментираш, да я сложиш на тоалетна на детска седалка....но като цяла - малка е според мен за окончателно махане на пампата....

# 2
  • София
  • Мнения: 4 570
Аз бих упорствала. Не сте толкова големи, за да се притесняваш. При всяко дете е различно. Моят син не сядаше на гърнето, пишкаше само прав, съответно ходенето по голяма нужда вършеше в гардероба или под масата, в гащите, естествено. Сега времето е хубаво и позволява да я оставяш по гащи, ще се напишква още известно време и ще почне да се усеща. Успех.

# 3
  • Мнения: 46 434
И аз пробвах - не схвана и я оставих с памперс.

Като порасна, сама започна, когато стана нямаше нито едно напишкване, просто си отиваше в тоалетната, знаеше точно за какво влиза вътре, правеше го и си излизаше, а не да я слагам да чете книжки или да гледа телевизия, за да я забаламосам и да свърши работата м/у другото. Но вече беше 2г. и 8м., достатъчно голяма, за да го осъзнае.

# 4
  • Мнения: 2 587
Съгласна съм с мнението на Angel_Dust .И при моята дъщеря имаше един такъв период и аз върнах памперса,като все пак понякога я слагах на гърнето заедно с дъъъъъъълги обяснения защо е там и какво трябва да прави.Като че ли от веднъж й дойде акъл и сама започна да сваля памперса и да търси гърнето.Мнението за ходенето по пликчета за да се усети кога се напишва при нас не важеше.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Аз бих върнала памперсите.

# 6
  • Мнения: 3 306
върни памперса и  след месец я пробваи пак  Peace

# 7
  • Мнения: 4 753
Времето е топло и прането съхне бързо...  Peace Остави я по гащи, поне няма да й се запарва дупето....

# 8
  • Мнения: 4 496
Малкият ми син беше същата работа. Но виждам вина в себе си, защото беше лято и вкъщи беше по пликчета, а навън- с памперс. Детето се объркваше и явно не разбираше защо е веднъж така, после иначе, и какво се очаква от него. Махнах памперсите през зимата, когато излизахме по-рядко. Вярно е, че прането съхне по-бавно, но се получи от раз. Не давам съвет, просто споделям опит.

# 9
  • Мнения: 1 701
От 1 седмица сме на това дередже...  ooooh!
Навих си на пръста, че трябва да стане това лято по ред причини и ето как се развиха нещата:
На гърне се пробваме поне от 6 месеца с променлив резултат - ту сяда с охота, което обаче не значи, че върши нещо, просто й е кеф в момента, ту бяга из цялата къща, като ме види да го нося...  Crazy
Купихме седалка за тоалетната чиния - същата работа.
От както се стопли, я държа с гащи вкъщи, но проблемът при хубавото време е, че почти по цял ден сме на разходка, а все още не смея да махна памперса навън.
През първия ден за час и половина си напика всички налични гащи и панталонки - 7 на брой, като аз преди, по време и след преобуването обяснявам най-подробно за какво иде реч... Да, ама не! Naughty Изобщо не й прави впечатление, че е мокра... Всичко друго разбира, а това - не!  Crossing Arms Не ще да си каже и това си е!  Tired
Купих още толкова гащи и се запасих с търпение и инат.
Навън я извеждам с памперс-гащи и от време на време я каня да се изпишка, като много рядко ми се връзва и това е голям проблем - все едно нищо не правим...
Обаче на 4-тия, 5-тия ден някъде започна да казва, че й е мокро, а като я събуя, виждам, че е пишнала съвсем малко, слагам я на гърнето и така се доизпишква. Може просто още да не може съвсем да се контролира и затова да изпуска по малко...  Thinking
Това е за сега нашето положение... Май има напредък...  newsm78

Моето мнение е - не връщай памперса, щом веднъж си започнала да го махаш!
 

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 631
ПРи всяко дете е различно. На Боби му го махнах от раз миналото лято, беше на 2г и 2 мес., и дневния и нощния памперс. Първия ден  намокри всички налични гащи, пликчета, панталонки, боксерки, даже и по голо дупе е ходил вкъщи. Но на 3-тия ден вече нямаше проспуск, сяда на гърнето и пиша.
Моят съвет се отнася до това да махнеш отведнъж памперса и за навън и за през нощта и въобще. Така девойката ще разбере по-бързо за какво иде реч. Слагай от непромокаемите чаршафчета, за да не мокрите леглото и избягвайте разходките надалеч.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз като тебе точно на тази възраст започнах да махам памперса на Павел.Крайния резултат беше адски изнервена майка и постоянно ревящо дете.От личен опит ми е съвета слагай памперса и чакай детето само да си покаже,че е готово.По-късно толкова лесно стана махането,че се ядосвам на себе си защо толкова много настоявах тогава ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми беше на 1.5 месеца когато реших да махна памперса.Тя даже не искаше да сяда на гърне,ако успеех да я задържа за по дълго време на гърнето нищо не правеше.В рамките на месец я мъчех след това отново сложих памперса и точно на две години отново го махнах.Тогава вече беше по-голяма и разбираше.Два пъти се напишка в гащите и от тогава редовно пишка в гърнето.Дъщеря ми явно на 1.5 месеца не беше готова за махане на памперса.Може и при вас още да е рано имай повече търпение.

# 13
  • Мнения: 9 814
Детето само показва кога е готово да остане без памперс. Като не иска да седи на гърне по-добре не я насилвай.
Не връщай памперса, по-добре да продължи да се напишква в гащите, отколкото да се върнете крачка назад.

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
и вкъщи беше по пликчета, а навън- с памперс. Детето се объркваше и явно не разбираше защо е веднъж така, после иначе, и какво се очаква от него.

Напълно съм съгласна. И за да не се обърква го оставях и навън без памперс /махнах го през късна пролет, беше на 2 г. и 1-2 м./; подканвах го да пиша от време на време и носих дрехи за преобличане. Свикна бързо.  

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 09:32 от ivap

Общи условия

Активация на акаунт