Черешов сладкиш - помагайте

  • 8 348
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 018
Момичета помагайте  Praynig
Мъжо решил да ни направи черешов сладкиш.   Wink
Но, не какъв да е, а от онези при които слагаш тестото, нареждаш черешите и отгоре от тестото правиш решетка.
Оказа се, че точно такава рецепта нямам.

Давайте идеи докато не сме изяли черешите  Crazy

# 1
  • Мнения: 1 122
Виж това, но аз го мажа с мармалад, а ти вместо него можеш да сложиш черешите.

 ЛИНЗЕР

Продукти:

1 пак. масло
125гр. маргарин
1 ч. ч. захар
1 ч. ч. пр. мляко
1 ч. ч. смлени орехи
1 яйце
3 ч. ч. брашно
1/2 бакпулвер
1 ванилия
конфитюр

Приготвяне:
1/3 ч. ч. от брашното се оставя.
Маслото,маргарина,захарта,жълтъка,пр.мляко,орехите,ванилията и брашното с бакпулвера се разбиват.
Полученото тесто се оставя в хладилника за 2 часа.
2/3 от тестото се разстила в подмазана тава.Отгоре се маже с конфитюра. Останалото брашно и тесто се омесва.
От него се прави кора и се изрязват лентички,които се редят върху конфитюра.Мажат се с разбития белтък.
Пече се ок. 35 мин. на 200 градуса.

# 2
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
 Thinking

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 02:57 от Еli===

# 3
  • Мнения: 187
Кростата
100гр.захар
100гр.масло,
2 яйца ,
1 ванилия,
1к.л.бакпулвер,
лимонова кора ,
брашно колкото поеме,мармалат

оставям маслото на стайна температура разбивам го със захарта и ванилията,лимоновата кора,прибавям яйцатаи брашното пресято с бакпулвера,прибавям брашно докато тестото ми не стане за месене на ръка и разточване на масата.намазнявам си тавичката и посипвам малко брашно слагам ,застилам дъното с повече от половината тесто като си оставям за лентичките слагам мармалада и си нарязвам лентичките ,слагам в предварително загрята фурна за 30-40 минути Peace

# 4
  • Мнения: 5 977
Интересно. И аз имам доста череши- около 2кг., които нямам какво да правя. Давайте съвети.

# 5
  • Мнения: 2 018
Чудя се - дали няма да се "спаружат" тези череши при печенето  newsm78

Решетката май трябва да е по на гъсто направена.

# 6
  • Мнения: 11 747
Според мен е целесъобразно черешите да са предварително направени на сладко - обезкостени (е може и с костилки) с малко захар и да се подвари. Да останат цели, да е красиво, няма нужда да се гони гъстота, няма да го консервирате...
Ако се сложат сурови, освен че ще се спаружат, ще пуснат вода и отдолу тестото ще стане глетаво и недопечено! Освен това ще имат блудкав, несладък вкус.
Това е мое мнение.

# 7
  • Мнения: 430
Аз правих сладкиша с ябълки и карамел на лео само че с череши и стана страхотен

# 8
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Миналата година Tina-rina беше пуснала рецепта за сладкиш с вишни - страхотен беше. В него обаче вишните се слагаха отгоре ( но нямаше решетка) , оваляни в галета.Същият сладкиш беше правен и с череши и със сини сливи. 

# 9
  • Мнения: 899
Правя ето този, ужасно, ужасно вкусен е Simple Smile Покривам с решетка, вместо с цяло парче тесто.

http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=meal&id=2836

# 10
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз тези дни смиатам да направя черешов сладкиш , та давам идеи  Hug

Sladkish s chereshi
Продукти:
за тестото: 250 г брашно
1 с. л. захар
125 г масло
щипка сол
50 г вода
Приготвяне:
От сместа се замесва тесто, което престоява 2 часа в хладилника. След това се разточва и се постилат дъното и стените на форма за торта. Надупчват се с вилица. Нареждат се 1 кг череши, изчистени от костилките, поръсват се със захар и канела.
Отделно се разбиват половин пакетче масло (75 грама) с 5 с. л. захар, 1 яйце и 1 ч. смлени орехи. Сместа се разстила върху черешите и сладкишът се пече на умерена фурна.


Десерт с череши


 Разбиваме с миксер 2 яйца и 1ч.ч.захар до побеляване на сместа.Добавяме 1/2 ч.ч.олио,като продължаваме разбиването.Слагаме 1/2 кофичка кисело мляко с разбъркана в него 1/2 ч.л.сода за хляб и брашно-колкото поеме за тесто,малко по-гъсто от кексовото.Изсипваме сместа в намаслена и поръсена с брашно тавичка.Отгоре подреждаме почистени от костилките череши и печем в умерено силна фурна до готовност

# 11
  • Мнения: 2 018
Правя ето този, ужасно, ужасно вкусен е Simple Smile Покривам с решетка, вместо с цяло парче тесто.

http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=meal&id=2836

Отваря ми се главната страница на Бон Апети, но не и рецептата!  Confused
Копирай я и я пусни  Peace

# 12
  • Мнения: 899
Дам, бях забравила, че така прави техният сайт. Ето я:


Пай "Туйн Пийкс"

3/7/2006


Списък на необходимите продукти:

2 ч. ч. пресято брашно
2/3 ч. ч. маргарин
4-5 с. л. студена вода
1/4 ч. л. сол

за плънката:
500 г обезкостени череши
1 ч. ч. захар
3 с. л. нишесте
1-2 с. л. лимонов сок
1/2 ч. л. канела
1/2 капсула ванилова есенция (1 пакетче на прах)
1 щипка индийско орехче


Начин на приготвяне:

1. Брашното се пресява, в него се слага маргаринът и се намачква, докато се получат едри хлебни трохи. Посолява се, разбърква се и се налива водата. Меси се с ръце, докато стане меко и леко ронливо тесто. Оставя се да се охлади за 30 минути в хладилник.
   
2. Черешите се слагат в малка тенджера, поръсват се със захар и нишесте, поливат се с лимонов сок и се разбъркват. Загряват се на котлона и се подправят с канела и индийско орехче.
   
3. Щом се получи гъст сироп, плънката се оставя да поври малко, ароматизира се с ванилова есенция и се сваля от котлона. Изчаква се да се охлади.
   
4. Стегналото тесто се разделя на две части (едната трябва да е малко по-голяма от другата), които се разточват върху набрашнен плот.
   
5. По-големият кръг се поставя в предварително намазнена и набрашнена форма с диаметър 20-22 см, като по стените се оформя ръб, не по-висок от 1 пръст. Вътре се сипва охладената плънка и се покрива с другия тестен лист.
   
6. По повърхността на тестото се правят разрези с нож. Паят се поставя в предварително загрята на 220 градуса фурна и се пече около 15 минути. След това температурата се намалява на 170 градуса и се пече още около 30 минути (докато се зачерви).

# 13
  • София
  • Мнения: 478
Според мен е целесъобразно черешите да са предварително направени на сладко - обезкостени (е може и с костилки) с малко захар и да се подвари. Да останат цели, да е красиво, няма нужда да се гони гъстота, няма да го консервирате...
Ако се сложат сурови, освен че ще се спаружат, ще пуснат вода и отдолу тестото ще стане глетаво и недопечено! Освен това ще имат блудкав, несладък вкус.
Това е мое мнение.

и аз мисля по същия начин Peace

# 14
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Ако се овалят в галета и захар, галетата няма ли да поеме сока им?

Общи условия

Активация на акаунт