противозачатъчни и стомашно-чревно разстройство

  • 4 812
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Момичета, здравейте! Знам, че повечето от вас не пият противозачатъчни поради желанието си да станат майки, но на мен са ми изписани като средство с/у поликистозни яйчници. Пия Ясмин заедно с Андрокур и разчитам и на техния контрацептивен ефект. Винаги съм адски стриктна - пия ги в 9.00, не пия други лекарства, но на 4-я ден от приема им ми се случи нещо, което не зависеше от мен - 2 часа след приема им имах силно енократно разстройство. Сега се съмнявам дали хапчетата са успели да се абсорбират. За всеки случай с приятеля ми ще използваме и презервативи до края на опаковката, но в листовката на Ясмин пише, че пропуснато хапче в първата седмица и полов контакт преди това, може да доведе до забременяване. Въпреки че той не е свършвал в мен, все пак доста се притеснявам.

Колкото до този проблем, в листовката на Ясмин пише, че тежката диария намалява ефекта им, както и повръщане до 4 часа след приема на хапчетата. Аз не съм повръщала.

На някоя от вас случвало ли й се е нещо подобно? И много обичам бебета, обаче още не съм навършила дори 20, така че определено не съм готова за това Sad

# 1
  • Мнения: 1 495
Сега, до колкото разбирам си имала силно разстройство 2 часа след приема на хапчето. Да, както пише в листовката на Ясмин (и аз съм на тях), трябва да са изминали 4 часа най-малко , за да се абсорбира хапчето. Но при теб не виждам абсолютно никакъв повод за притеснение, при положение, че не е свършвал в теб предишните дни, а от тук нататък просто трябва да се пазите 1 седмица с презерватив и това е.

# 2
  • Мнения: 179
Мерси мн за отговора! При теб ставали ли са такива гафове? И да попитам, възможно ли е, щом не съм взела неабсорбираното хапче онзи ден отново, да ми се е прецакала защитата до края на месеца?

# 3
Имаш една табличка на опаковката, погледни я. най-грубо казано, за да си защитена, трябва да си приемала 7 последователни дни хапчета. При разтройство, най-добре е да вземеш второ хапче (това имат предвид когато пишат да се съотнесеш към правилото за пропуснато хапче, в случая все едно  до 12ч.). Ако наистина приятелят ти предишната седмица не е свършвал в теб, рискът е минимален (може да е изтекла сперма все пак). Но може  и хапчето да се е абсорбирало. И както ти е писала Елизабет, просто трябва да се пазите с презерватив 7 дена след този 4 и после вече нормално.

# 4
  • Мнения: 1 495
Да случвало ми се е много пъти, пия ги година и нещо, имало е и разстройство и какво ли не още Simple Smile. Та пазете се с презерватив 7 дена, а относно хапчето, което може да не се е абсорбирало, прочети в листовката какво се прави при пропуснато хапче, но аз мисля, че то при теб е късно вече да се вземе, то се вземаше до 12 часа ,нещо такова беше, сега не помня наизуст листовката. Няма нищо страшно в твоя случай. А и не се знае дали хапчето не се е абсорбирало вече.

# 5
  • Мнения: 179
В листовката пише, че повърнато хапче до 4 часа е равносилно на пропуснато, а при тежка диария трябва да питаш лекаря си.. А то беше еднократно - вярно, силно, но... Аз питах лекаря си и той също не беше сигурен доколко може да се е усвоило и каза, че обикновено при неусвоено хапче се получава кървене.. Аз съм нямала..
Ще видим след 20-тина дена Simple Smile) Мерси мн за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт