моля за коментар на изследвания на хормони

  • 539
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна, България
  • Мнения: 727
Здравейте!
Ще съм благодарна да коментирате изследванията на хормоните.
Правени са на 3-ти ден от цикъла, на гладно, без прием на лекарства.

Prolactin   363.76   mlU/l   М(83.0 - 414), Ж(90 - 523)

   LH   6.38   IU/l   М(1.0-5.Sunglasses Ж(фол 1.9-8.0; овул 11.3-59.0; лут 0.8-

   FSH   7.59   IU/l   М(1.0-10.5) Ж(фол 2.4-9.3; овул 3.9-13.3; лут 0.6-

   Estradiol   0.140   nmol/l   М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; овул 0.7-2.1; лут 0.0

Притеснява ме малко по-високият пролактин, нищо, че е в референтни граници и съотношението LH:FSH.

Втори цикъл съм на Клостил - предният път беше в периода 09.2007 - 12.2007
Сега ще ми е втори месец, т.е. започнах от 05.2008.
поздрави  Hug
Пожелавам късмет на всички!

# 1
  • Мнения: 763
Не виждам нищо притеснително в хормоните ти  Peace Съотношението ти м-у ЛХ и ФСХ си е много добро. Пролактина е хормон, който се влияе от много неща, и най-вече от стреса, така че не го мисли, и той ти е добре. Надявам се щом си на клостилбегит, да имате направени тест за проходимост на тръбите, както и читава спермограма.
Много късмет ти пожелавам, дано стимулацията да даде резултат  Praynig

# 2
  • Варна, България
  • Мнения: 727
Додичка, благодаря за окуражителните думи! Hug
Цветната ми снимка е отпреди 4 г., спермограмата също е оттогава.
Веднъж вече се случи да стана мама, макар и след много перипетии и лекарства, надявам се пак да стане.
Миналата година решихме да пробваме за второ детенце, но засега резултат няма. Това, което съм установила след множество узи, стимулации е, че десният яйчник е активен , но там тръбата е увредена.  Миналия месец имах пак там 3 фоликула при прием на клостил. Пия го, за да стимулирам левия яйчник. Месеца, когато забременях имаше един фоликул вляво и се получи.
Ако и при този цикъл от няколко месеца не се получи, ще мисля вече за нови изследвания, инсеминации и т.н.
Поздрави

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Пролактинът ти е наред, не го мисли!

# 4
  • Мнения: 763
За четири години може да са се променили много неща. Повторете спермограмата и ЦС, защото ако се окаже, че нещо с тях не е наред,  с  този клостилбегит само  хабите патрони напразно. Нали знаеш, че той не може да се приема неограничено. И все пак, ако си започнала вече със стимулацията този месец, няма какво друго да правим, освен много силно да стискаме палци  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт