хранене на 10 месеца

  • 973
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
здравейте майки,

Как храните 10 месечното си бебе?
Колко хранения на ден и какви храни?

Живеем в Англия и тук казват 4е вси4ко може да се дава на тази възраст а аз мисля 4е е още рано за всякакви храни.
Ние ядем все още по 4 пати на ден, дали трябва да разредя на 3?

Моля посъветвалите ме.

Благодаря,
Alex

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
За броя на храненията- 4 са добре, води се по детето.
За храната- прясно и кисело мляко, мъхести, горски и цитрусови плодове, мед, ядки, свинско месо след годинка.

# 2
  • Мнения: 764
4 хранения са добре, много е малко детето за 3.
на тази възраст аз сутрин давах АМ, като му слагах бишкота и малко плодово пюре, за да го засища повече. Не си спомням точно кога почнах да редувам с попара, но май беше към 11 месец.
На обед давах един ден зеленчуково пюре (добавях по половин жълтък), един ден месно. В зеленчуковото пюре също така слагах малко сиренце.
Следобед давах плодово пюре или каша.
вечер АМ + 1 разтворена в него бишкота.

С пресните плодове започнах малко по-късно - след годинка започнах да му давам да си яде сам ябълки, круши, череши.
Ягодите и мъхестите плодове могат да алергизират, така че нека стане на годинка и тогава ги давай.

# 3
  • Мнения: 1 062
Няма нужда да минава детето ти на 4 кратно хранене. Дори в по късна възраст децата се хранят 4 пъти. Дъщеря ми е на 6 годинки и в  детската градина винаги има закуска, обяд , следобедна закуска, а вечер в къщи си вечеря. Бебето ми е на 10  месеца сега. Сутрин закусва с АМ, на обяд яде пюре, един ден зеленчуково, един ден месно. Следобед давам каша или овесени ядки или грис. Понякога давам кисело мляко, но не го обича много и за сега не настоявам.  Добавям плод.Вечер яде АМ. Старая се кашите да са винаги зърнени. Яде всички зеленчуци и почти всички плодове за момента. Не давам ягоди, малини и цитруси. Мед и ядки също. Не слагам захар и сол в нищо, а от подправките използвам само зелени. Месо също яде всякакво - пилешко, пуешко, риба, телешко, свинско, заешко. Риба давам веднъж седмично, а свинско още по-рядко. Когато и готвя използвам масло или зехтин. Това е общо взето.  Peace

# 4
  • Мнения: 10
Благодаря на вси4ки за саветите. Аз сащо давам на Кристиан сутрин попара или кус кус сас сиренце, понякога с кашкавал, на обяд месна или безмесна манджа(ве4е запо4нах да му готвя поради липсата на детска кухня тук), следобед каша и ве4ер няколко бисквитки и после мляко преди лягане. Много се радвам 4е схемата по която се храним е добра и подходяша да него.

П.С. Някои знае ли каде са буквите и 'кратко', 4 и тази преди ь на Фонети4ната клавиатура? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 062
j - й, x - ь , ч - е горе в ляво преди 1  Peace

# 6
  • Мнения: 2 522
Сутрин - АМ 210 мл, не ги изяжда всичките, но колкото изяде. От три дена давам попара по съвет на новата ни педиатърка и се приема с успех.
Обед - зеленчуково пюре с един жълтък или местно пюре. Добавям малко глутенова каша или грис или фиде на плазмон.
Следобед - плодово пюре с малко каша, намачкан плод с каша.
Вечер АМ - 210 мл, колкото изяде.

Според мен си е екстремно да дадеш на толкова малко дете "всичко".

# 7
  • София
  • Мнения: 5 707
Сутрин -АМ 180 мл
На обяд- супа или второто от държавната кухня с сухар
Следобяд-180 гр каша,десерта от кухнята,плодово пюре с бисквити или 1 банан
Към 18,30 му давам едно малко плодово пюре
Вечерта- 180 мл Ам
Между 2 от храненията давам фреш или купешки сок 2 пъти от по 80 мл Peace

# 8
  • Мнения: 745
Сутрин -  мляко
На обед - Пюре(зеленчуково или местно)
Следобед- Крем или каша или плодово пюре и т.н.
Вечер- супа с един сухар.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Изобщо в обозримо бъдеще няма да минава на 3 хранения. Общо взето, ще си яде по 4 пъти поне докато тръгне на работа...  Mr. Green Повечето възрастни хапват нещо към 4 часа, ти искаш от 10 месечно бебе да яде по - рядко!?

Храненето общо взето беше / от към 7 месеца, продължава да е същото и бая време май ще си е така/
9.00 - АМ
13.00 - пюре (зеленчуково с масло, сирене и жълтък или месно)
17.00 - каша с плодово пюре / плодове и АМ
20 - АМ

# 10
  • Мнения: 331
Ние все още се храним 5 пъти, така че 3 ми се вижда направо мисия невъзможна (за моето бебче специално) Simple Smile Сутрин давам АМ
След това към 8-9 - кус-кус или попара
Обяд - каквото са сготвили в детската кухня - половината супа и половината манджа - винаги в едно от двете има месо, така че само зеленчуково хранене имаме евентуално събота или неделя.
След обяд - крем, грис, кисел, каша
Вечер - АМ

Всяка седмица (обикновено в неделя) давам рибно пюре, малката много го обича, това е може би единствената храна, при която няма нужда от увещаване, за да я хапне...

Иначе давах вече пресни череши, досега съм пробвала почти всички плодови пюрета (без тези с ягоди, малини, горски плодове и т.н.), пресните плодове засега не ги харесваме. Давам и кисело мляко, и прясно - в нашата кухня правят десертите с прясно мляко, така че не виждам смисъл да чакам до годинката.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От 10-я месец дъщеря ми започна да се храни по 4-ри пъти
сутрин АМ,попара-200-250гр
обяг-супа,манджа
следобяд-йогурт,плод,кекс
вечер-АМ с бисквити

Общи условия

Активация на акаунт