зъболекар

  • 1 165
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Не съм срещала подобна тема, откакто влизам във форума, но ако е имало моля за извинение. Налага ми се да посетя зъболекар. Днес ходих да си взема час. Става въпрос за кариес и фотополимерна пломба. Предполагам, че зъболекарката е видяла, че съм бременна, а и като ме попита каква пломба ще искам и казах, че ако не ми пречи на състояниетоо предпочитам такава. Тя не каза нищо. Просто ми даде час. Дали обаче няма да ме облъчи по някакъв начин? newsm78 Някой ако има опит, моля да сподели.

# 1
  • Мнения: 9 776
Извинявам се за дублирането, но ми заби нета и си помислих, че не съм публикувала.

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
и на мен ми правеха такава докато бях бременна....мисля, че не е проблем щом го практикуват....със сигурност ако беше иначе щеше да ти каже.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Спокойно. Няма начин да се отрази на бебето. Изобщо няма такава проникваща способност.

# 4
  • Мнения: 1 031
Няма страшно.
В самото начало на бременността зъболекаря ми направи 5 такива Grinning

# 5
  • Мнения: 9 776
Ох, много ви благодаря , момичета! Аз съм чувала, че някои от лекарствата, които се слагат може да са вредни, но за тези пломби не съм чувала нищо. Благодаря за бързите отговори.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 585
Няма проблем. И на мен ми направиха 2 такива пломби по време на бременността. Зъболекраката ми каза, че не е опасно, даже ми пръсна малко упойка, която също не вредяла.

# 7
  • Мнения: 6 711
Няма проблеми! И аз ходих на зъболекар в 5-ти месец за две пломби, сложи ми и местна упойка, която е безвредна за бременни  Peace

# 8
  • Мнения: 5 026
Няма проблем Simple Smile

# 9
  • Мнения: 257
Аз също правих кариес с фото полимерна пломба и то на предно зъбче, бях в 9 месец, но исках без упойка, така че няма проблем! Стискаш зъби и всичко е ОК..... Peace

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 

    И арсен да се наложи да ти сложат, пак няма страшно.Много зъби ми направиха по време на предишната бременност.Само снимки не могат да се правят.

# 11
  • Мнения: 2 825
И на мен ми правиха пломба докато бях бременна. Не е проблем, а и зъболекарите си знаят работата, едва ли ще направят нещо, което да ти навреди.

# 12
  • Мнения: 9 776
Хиляди благодарности на всички! Вече напълно се успокоих.

# 13
  • Мнения: 3 069
Няма проблем.

# 14
  • Мнения: 487
Няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт