Почивка в Иzраел

  • 1 199
  • 20
  •   1
Отговори
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Вчера четох във вестника, че вече отново туристическите агенции zапочват да предлагат почивки и екскурzии в Иzраел. Наистина ли е по беzопасно станало?  Thinking Защото аz все още имам някакви zадръжки в това отношение. ще ми е интересно, какво ще кажат момичетата, които живеят там?

# 1
  • Мнения: 83
Здравей.
Аз не мога да си представя да е станало по безопасно. Ние бяхме там 1998 година и ми направи впечетление, че почти всеки мъж имаше оръжие, а една войничка пазеше на една спирка съвсем сама около 50 автомата, войниците които се прибират с автобус също се качваха с автомати в автобуса Shocked, ние лично бяхме доста шокирани. Но не съжелявам че отидохме, защото найстина има какво да се види. Бих отишла още един път, но не с детето, прекалено рисковано ми се вижда. Според мен там винаги ще има конфликти, защото се сблъскват различни вероизповедания. Но много се надявам да се успокой положението , заради хората които живеят там.

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
аз си правя сметката да отида сега юли месец за една седмица там.
После напиши непременно, как е било. Simple Smile
Аz също имам от много време желание да посетя таzи страна, обаче досега не съм събрала смелост, особено постоянно като се чува всеки ден по новините, кой атентатор пак се е гръмнал и колко хора е погубил... Sad

# 3
  • Мнения: 1 366
Момичета, репортаж от мястото на събитието:

Аз в момента съм в северен Тел Авив - сънцето пече и хора доволни и усмихнати са заети с ежедневието си. Всичко е далеч по-спокойно от това, което беше през последните три години на интифадата. Навярно и чувате, че това лято част от поселенията около Аза и Самария, ще им бъдат предадени, което само по себе си дава тласък към по-добро. Наистина съм щастлива да разбера, че се подновяват екскурзиите, защото е истински ад, когато искаме да си поканим някого.
Що се отнася до оръжието - тук просто е позволено носенето на оръжие и зная, че изглежда страховито, но това абсолютно нищо не означава.

Да не говоря за това, че Израел е много красива и богата на туристически обекти. Толкова е малка, а на 3 морета и едно езеро опира (мьртво, червено и средиземно) , голанските възвичения са малка Швейцария, а на юг пустинята та до Еилат е истинско преживяване...

(я да ми плащат малко за пропаганда де)

Така или иначе, момичета, за да доидете, трябва да сте вътрешно  убедени, че това е правилното нещо,  а не да разчитате на това, което аз или другите Израелски мами ще Ви кажат.

И накрая : Ще се радвам да ВИ срещна тук   bouquet

# 4
  • България-София
  • Мнения: 573
Аз вече от10 мес съв в БГ, но след 6 г. преживяни там и при това през Интифадата мога да кажа само едно - който има възможност да отиде и не го направи изпуска невероятен шанс. Както майката пише - няма от какво да се страхувате. Заболя ме езика да обяснявам на нашите, че в Израел за 4 години от атентати са починали по-малко, от колкото за 1 година от автомобилни инциденти - факт, да не отварям темата на кой каквото е писано... То в Египет си е също опасно, ама може ли човек да не види единственото оцеляло от 7-те чудеса на света - не мисля. Така че стягайте багажа - ще останете очаровани - сигурна съм. Аз с нетърпение чакам пак да отида, още повече че сега има "мир".

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Подкрепям казаното от maikata i ggroudov. Такава малка  по територия държава, а толкова много истори4ески и природни забележителности могат да се видят. Нямам представа какво вклю4ват екскурзиите, които се предлагат в България, но мисля ,4е няма да има разо4аровани. Ние с мъжа ми си имаме няколко любими места, които ни въздействат по особен на4ин - Ерусалим ни зарежда с енергия, Старо Яффо ни напомня за България , Ейлат ни разтоварва има още много хубави места.

# 6
Розичка, ей така е хубаво като имаме хора, които да докладват от извора.
То и за Белфаст като кажеш, и очакваш едва ли не като отидеш там да почнат да те гърмят (съдейки по това, което поне съм виждала да представят българските медии), ама като отиде човек на мястото се оказва, че нещата въобще не стояли така. Мирно и тихо си е. На една улица всяка година се случват тия религиозни разногласия, ама иначе как изглежда само на екранааааа..... #2gunfire #2gunfire #2gunfire Grinning

# 7
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Мамчета дайте ако е възможно малко повече информация ама за местата, който на вас са ви направили впечатление. Напр. какво е това Старо Яффо или Ейлат.
Че като се замисля аз само информация за размирици имам от този карайчец на света Weary

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Гледай моля ти се... вече бях написала отговор и си мислех, че е публикуван отдавна, а като отворих темата сега, го няма smile3515

Благодаря ви момичета zа информацията и отговорите. От вашите описания на човек още повече му се приисква да види страната. Simple Smile ще трябва да раzкажа на мъжа ми.

Кажете моля, кои места непременно трябва да се видят? Както и къде е най хубаво да се прави почивка на плаж?
Има ли някакви ограничения zа българите, като виzи и т.н.?

Благодаря ви. Heart Eyes

# 9
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Здравейте ..Аз не живея в Израел но се върнах от там преди 10 дена и наистина съм много много очарована, страната е невероятна има много неща който да се видят, хората са любезнии внимателни много е спокойнно поне аз не видях нищо нередно..бях там един месец и с удоволствие бих се върнала от ново Simple Smile)..За българите се изискват визи който се издават от посолството по местоживеене..имам и пресни впечетления от летището но няма да изпадам в подробности Wink

# 10
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
..имам и пресни впечетления от летището но няма да изпадам в подробности Wink
Ако имаш желание, напиши.

# 11
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Летището в Тел Авив е голямо ново и красиво поне на мен ми хареса Simple Smile, сигурно за вас не е нищо впечатляващо защото пътувате повече Wink..Иначе както сигурно знаете са маниаци на тема сигурност..минава се през няколко проверки, скенери и основно преглеждане на багажа с различни детектори..сменят се наяколко човека по време на проверката на багажа, след като приключи всичко с багажа започват с теб Wink) накрая след като всичко приключи ти назначават един придружител който те изпраща до салона за чакащи..Там има страхотни  магазини  Heart Eyes и е много приятно..това е като цяло ..
п.с. имах 2 кутии течен шоколад и едно рубикубче и те сметнаха че особенно опасна стока и го пакетираха отделно в едно кашонче Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 366
..имам и пресни впечетления от летището но няма да изпадам в подробности Wink
Ако имаш желание, напиши.

Айде аз ще ти издам  Wink, имаме си ново ОООООГРОМНО летище, което определено засрамва доста летища по света (еее, ама съм една фукла).

Иначе за местата - има толкова много, че една екскурзия едва ли стига. Наистина зависи каква е целта на идването : Ако е за почивка или Ейлат, който е на червено море и се виждат светлините на  Багдат от среща, има много атракции за децата (гмуркане с делфини, разходки с корабче, подморски аквариум, Соломоновите пещери, кораловия бряг и още... Изобщо това е малко, но наситено само с хотели градче, което граничи с Египет и може да се комбинира и с посещение на червените скали, яздене на камили и куп още неща. Там "почивката" е във въздуха. Или центъра на страната - Тел Авив, който не без причинно е наречен: "град без почивка".

Друго ще е ако решите да направите екскурзия по светите места, например. Йерусалим, Божи гроб, Назарет, църквата където е роден Исус, по-на север и реката йордан , която е пресякъл, Витлием и пр. Вероятно има и още куп неща, които екскурзоводите ще знаят по-добре и от мен. Отделно има куп места свързани с историята (Града Ако например, в който и Наполеон е бил, или Кейсария, в която има останки от много впечатляваща Римска култура) и т.н. и т.н.
Що се отнася до Старо Яфо, това е бившото пристанище на Израел. Наистина е много приятно, има църкви и стари арабски къщи, не напразно там живеят доста хора на културата. А в съвременно Яфо има мноооооооого българи...

Сега като чета постинга си, за да го редактирам виждам, че нищо още не съм споменала за лечебното Мъртво море и за преграсните Голански възвишения...
Представяте ли си, в все казваха  България, че е малка, а Израел е 4 пъти по-малка от нея  Confused

Е, хайде де, не Ви ли убедих, обещавам поне една разходка на готино кафене в нощен Тел Авив  Hug

# 13
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Розичка, ей така е хубаво като имаме хора, които да докладват от извора.
То и за Белфаст като кажеш...
Чудесно е, имаме си хора събрани от цял свят, такаче наистина получаваме инфо от иzвора. Flutter
Това zа Белфаст е интересно. А града струва ли си да се види?

# 14
.... А града струва ли си да се види?
Ами......май не е нищо особенно. Има няколко красиви сгради, но подобни могат да се видят навсякъде в Кралството. Аз си падам по природата, която е на север от Белфаст.

А това място The Giant's Causeway е невероятно. Издълбани са различни фигури от камъни от ледниковият период (без намесата на хора разбира се).

Преди да се стигне до това място пък се минава през най-старото(законно) дистилъри в света - Бушмилс (Bushmills). Ох, там как черпят Embarassed Laughing Laughing, че сертификати раздават Mr. Green

Ето малко и инфо за мястото. Тази местност е защитена и от ЮНЕСКО
http://www.northantrim.com/giantscauseway.htm
http://www.ballycastle.free-online.co.uk/walks/walk2.htm
http://www.nationaltrust.org.uk/hbcache/property160.htm

Последна редакция: ср, 08 юни 2005, 12:01 от Honda

Общи условия

Активация на акаунт