два въпроса за атопичния дерматит

  • 571
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 574
Момичета,здравейте!Моля,майките,чиито деца са с атопичен дерматит,да ми кажат как ваксинирахте децата си.Моята дъщеря е на 6 месеца и й е бита само първата ваксина Пентаксим.Проблемът е ,че личната лекарка се притеснява да я бие,защото детето е непрекъснато с големи обриви,а дерматолога казва,че няма проблеми да се бие.Вече и аз не знам кого да слушам.Обривите се скриват,по-точно стават не толкова силно изразени,само когато се мажат с кортикостероиди.Чудя се,дали може да стане някаква реакция между лекарствата и ваксината?
Искам да ви питам и за Locoid Crelo.Някой ползвал ли го е?Дали е по-слаб от Locoid Lipocream?Видях,че и на двете активната съставка е една и съща,но разликата каква е?
Предварително ви благодаря за отговорите!

# 1
  • София
  • Мнения: 574
Никой ли не се е сблъсквал с такъв проблем,че не можете да ми отговорите?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
За жалост не знам нищо по въпроса. Потърси второ, трето мнение.
Ние сме с АД, но се прояви под формата на малки пъпчици около очичките и то чак 7-ми месец. Биха ни преди два дни повторно БДЖ - предупредих за АД, но казаха, че няма проблем - това в туберколозния диспансер. Не отрихте ли до сега от какво се възпаляват така бузките?

# 3
  • Мнения: 5 531
Мила ние сме с този проблем вече години наред. Преди ваксината даваш 4-5 дена противоалергично и след ваксината също поне още 4-5 дена. От АД спасения май няма, поне аз не откривам за моите деца. Както казваш пооправят се само когато ги мажа с кортикостероидните кремове. Добре им се отразява и Липобаза, това е кремче за мазане което не е кортикостероид и е много мек.

# 4
  • Мнения: 188
Явно АД се проявява различно при различните деца. Моят син е с такава диагноза, но досега сме си слагали всички ваксини, не пазим диети. Да "чукам на дърво" вече 3месеца петната не са се проявявали. Мажа го целия с балсама на д-р Тайс. Много съм благодарна на д-р Ангелова от 29-то ДКЦ.

Общи условия

Активация на акаунт