температура???

  • 847
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 070
От една седмица имаме цифров термометър и ми беше кеф да си меря нон стоп температурата. После обаче се сетих , че уво-то се появява с повишаване на температурата??? newsm78 Последните няколко дни (като си я меря през деня) ми се покачва с 1 десета, (вчера последно беше до 36,7), а днес е направо 37,1 (а не съм болна-освен това аз НИКОГА през живота си даже и да боледувам не вдигам темп)???? Имали общо с уво-то??????? Embarassed newsm78 newsm78 Embarassed

# 1
  • Мнения: 481
Кога /по кое време на деня/ я мериш и къде?
Температурата има общо с овулацията ако е мерена преди ставане, ректално или орално.
Всички други мерения могат само да те заблудят...
Дай още малко инфо, в кой ден от цикъла си сега....

# 2
  • Мнения: 4 070
Aми в остата ..................под езика си слагам термометъра, но през деня????? Embarassed Embarassed Embarassed

# 3
  • Мнения: 4 070
tai 
Забравих да кажа , че съм в 11 ден от началото на цикъла (от деня в който ми е дошло), но моята уволация е много различна , вече два пъти съм била на лекар около уво-то ми и се оказа, че ми варира- веднъж към 18 ден, веднъж към 10 ден и веднъж не идва, а се появява киста Hug

# 4
Миличка,направи го както трябва:
За да премерите базалната температура Ви трябва:

- часовник с аларма
- термометър (дигитален или обикновен)
- лист или файл, на който да си записвате резултатите

Ето как може да направите това:

 Първото нещо, което правите сутрин трябва да е измерването на температурата:
Направете това преди да станете от леглото, да правите секс, да се храните или пиете, или всичко, което би довело до повишаване на температурата.
Спазиш ли това указание можеш да повярваш в точноста на показателите,според мен!

# 5
  • Мнения: 481
tai 
Забравих да кажа , че съм в 11 ден от началото на цикъла (от деня в който ми е дошло), но моята уволация е много различна , вече два пъти съм била на лекар около уво-то ми и се оказа, че ми варира- веднъж към 18 ден, веднъж към 10 ден и веднъж не идва, а се появява киста Hug
мммда, значи миличка, ти направо си плачеш за мерене на БТ, за да разбереш кога всъщност ти е овулацията Peace
Можеш да продължиш да си я мериш орално, както досега, но сутрин, преди ставане, и по едно и също време.
През другото време от деня температурите не важат - просто може да се покачат поради прегряване на тялото и др.
Съветвам те да започнеш да мериш редовно, и например да използваш графиките от сайта на Зачатие, сигурна съм че ще са ти много полезни Peace Така ще си с много от нещата наясно, можем да ти помагаме за интерпретирането на графиката ти в началото Hug

# 6
  • Мнения: 718
Аз доколкото разбирам не изгаряш от желание да разбереш как да мериш БТ правилно, а по-скоро ти е интересно какво означават резултатите.Е...щом я мериш през деня, това никак не е достоверно доказателство за настъпила овулация или не, нито пък че си болна, по-скоро термометърът ти нещо се базика Wink А и вероятността да си била в ову през последните 4-5 дни непрекъснато при положение, че ти е 11-ти ден ми се вижда нулев...

Общи условия

Активация на акаунт