chamomila vulgaris

  • 1 668
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте момичета и бебчета
поздрави от Бургас
да ви се оплача нашата Теди много се мъчи с второто зъбче
най-после открих тези гранулки и ви моля да ми кажете как да ги използваме
знам че са ефикасни повече от гелчетата , намерих chamomila vulgaris 30ch
Теди е на осем месеца и е доста неспокойна , плаче много вечер преди да заспи и въпреки че се мъча да я успокоя, трудно заспива
посъветвайте ме за гранулките

поздрави на бебчетата
Криси и теди Hug

# 1
  • Мнения: 423
На Росито й изписаха пък FERRUM PHOSPHORICUM 9 CH за зъбчетата, но както и да е...

По принцип гранулките се смучат под езика, а не трябва да се гълтат. Но тъй като при бебенцата това е неприложимо, аз ги давам така (по съвет на педиатърката): 5 гр. разтварям в 20 мл вода, давам 15 мин преди ядене обикновено 3 пъти на ден.

И да излиза това зъбче по-бързо, че да не мъчи бебка!  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 505
Здравей!
И аз давах на дре Chamomilla vulgaris,но 9CH,помогна страшмо много!5 гранули се разтварят в малко вода (аз използвах мерителната лъжичка от млякото) и даваш на бебка да го изпие.Няма значение преди или след хранене,важното е да не пропускаш прием (3 пъти дневно).
По същия начин се прилага и при колики.

# 3
  • Мнения: 1 289
Три пъти дневно по 5 гранулки, аз вече ги давам направо като бонбони, но ползвам 9CH.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Моята хомеопатка ми ги дава направо разтворени (на капки) в шишенце. Но съм чувала, че може гранулките да се разтварят и в лъжичка с вода.

Най-добре се консултирай с хомеопат по въпроса, но ако нямаш тази възможност ги давай по 4-5 пъти на ден, като се съобразваш детето да не яло поне час преди и час след приема, както и да не е пило течности поне 15 минути преди и след прима.

# 5
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Три пъти дневно по 5 гранулки, аз вече ги давам направо като бонбони, но ползвам 9CH.

В моя хомеопатичен справочник пише на прием да се взема по 1 гранулка или 1-2 капки, ако е разтвор. НЯма ли опасност от предозиране, ако се вземат по 5 гранули на прием?

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Еми няма някаква голяма опасност Grinning
Копвам тук от дир-а малко полезна инфо за това как да се ползват въпросните гранулки и как да си направи човек от гранулките разтвор за даване на капки:

Цитат
От аптеките се намира двойно дестилирана вода-в ампули по 5 и 10 мл я има.Дестлиранта вода от дестилатори с гумени тръби и такава за автообили не е подходяща!Тъмно шише можеш да намериш от хомеопатичните аптеки-казваха тук, че на Чаталджа 13 има такава.Процедурата е следната-измиваш и изваряваш шишето,ако не е стерилно. Изплакваш го със чист спирт отвътре, наливаш 50 мл /или колкото побира/ дистилирана вода, 5-10 мл спирт, пускаш вътре гранулите (само 5 гранулки!) и оставаш наколко минути да се разтвори.След това удряш в книга 50 пъти.Така имаш цяло шише лекарство, което ще ти стигне за дълго време, а си използвала само няколко гранули.така всъщност една опаковка гранули ти е почти за винаги
После от разтвора се дават по 5-6 капки 3х на ден.
Инфото е от Firewalker,която освен че е модератор на тамошния клуб за хомеопатия,е и хомеопат,доколкото знам.

# 7
На нас ни изписаха точно 30CH по 3 гранулки. Аз ги давам само вечер преди да заспи че тогава е най неспокойна. Може да се  разтварят във води4ка. Имат страхотен ефект.

# 8
  • София
  • Мнения: 592
Колко дълго може да се дават гранулките? Аз давам вече трети ден и Сашито спи по цяла нощ, но не са му пробили зъбките още.

Общи условия

Активация на акаунт