Внимание! Измамници ни трупат сметка на телефона

  • 1 496
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 199
Група измамници в България се опитват да провеждат разговори от вашия мобилен телефон, естествено за ваша сметка.

"Ако получите телефонно обаждане от хора, които твърдят, че са инженери по поддръжката на мобилната мрежа или ви кажат, че проверяват телефонната линия и ви помолят да въведете #90 или #09 или друг някакъв код, настоятелно ви препоъчвам да затворете веднага, без да набирате никакви номера – се казва в съобщение, публикувано в интернет. - Има компании или хора измамници, ползващи устройство, което позволява, ако наберете #90 или #09, или друг някакъв код, да получат достъп до вашата СИМ карта и да правят разговори от нея, трупайки ви разходи.“

Източник

# 1
  • Мнения: 2 018
Мтел опровергаха, че може някой да говори по този начин за твоя сметка.
Източник - "Хоризонт"  Mr. Green

# 2
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
........
"От М-Тел потвърдиха, че това е възможно. Според мобилния оператор хакерите били бивши служители в телекомуникациите"

Специалисти #2gunfire

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Това е обикновен спам, въртеше се по Скайпа миналата седмица.

От къде го прочете това потвърждение, Градация?

# 4
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Бо_ ,
Сега погледнах какво си писала преди мен Mr. Green
Журналисти #2gunfire Joy

# 5
  • Мнения: 2 199
Не, не е СПАМ  Wink
Ако не беше потвърдене информацията нямаше да поствам тука нали?
 ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 018
"Междувременно от М-Тел опровергаха информацията, че са потвърдили за съществуването на измамниците.
Според мобилния оператор технически това е невъзможно и вероятно става дума за някакъв спам."

от тук http://news.ibox.bg/news/id_570088181

# 7
  • Мнения: 2 199
За съжаление не мога да постна мейл който получих давам хинтове Simple Smile
С набирането на този код се активира Това, кодът е валиден в цял свят и не се ограничава от мобилните операторите

# 8
  • Мнения: 4 491
И какво се случва, когато се активира въпросното "Това"? Наистина ли някой може да говори за моя сметка?

# 9
  • Мнения: 4 841
Не вярвам на нито една "потвърдена" информация, която получа повече от пет пъти - по мейл, ICQ, SKYPE и т.н. от коренно различни потребители  Naughty
И имам за себе си правило, че НИКОГА не препращам нататък по мрежата. Колко по-малко спам щеше да тече по мрежата, ако повече хора постъпваха така...

# 10
  • Мнения: 4 447
И аз "чух" за това по Скайпа.... ама съм на кантар.
 Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 5 826
Казаха го по радиото преди малко, Радио 1 слушам в момента  Peace
Все още не са го опровергали.

# 12
  • Мнения: 2 018
Уф... с право ни наричат кокошки!
Сигурна съм, че това е кампания от някоя конкурентна фирма.
 Не, че съм защитничка на Мтел....

# 13
  • Мнения: 25 449
Глобул отвръща на удара.  Joy

# 14
  • Мнения: 540
ей сега чувам от вас поне ще знам ако ми се случи

Общи условия

Активация на акаунт