Дайте ми съвет за раждането

  • 2 496
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Преди две години с приятеля ми се преместихме във Варна от София. Тук имам роднини. Сега когато забременях моята майка ми предложи да раждам в София тъй като приятеля и е хирург, работи в болница и ще уреди всичко като добри доктори и все пак на мен ще ми е по спокойно като знам че съм в добри ръце. От друга страна нямам проблеми засега тук познати ме съветват ти си млада и здрава нищо няма да се случи спокойно всички раждат, много не знаят на какъв лвкар ще попаднат и всичко е наред, спокойно. Но аз имам малко притеснение защото ако родя тук, а нещо се обарка ще се обвинявам че не съм отишла там. В София има при кой да съм след раждането -  родители на приятеля ми. При майка ми мястото е по ограничено а и има две големи кучета. Тъка че ще съм при неговите родители в което няма лошо ще ми помагат много първите дни. Тук във Варна също има кой да ми помага баба ми при която живеем от няколко месеца, но все пак се колебая все пак ако вие бяхте на мое място как бихте постъпили? Малко мие плашещо пътуването до там незнам колко време точно преди термина който ми е на 15 септември да пътувам, а и колко точно ще ми се наложи да остана след самото раждане ако всичко е нормално.  Shocked newsm78

# 1
  • Мнения: 9 776
Ако имах познат лекар, който да ми помогне в този момент, бих пренебрегнала повечето чуденки, които си описала.

# 2
  • Мнения: 518
Ако нямаш усложнения по време на раждането е все тая къде ще родиш и кой доктор ще присъства. Но все пак ако можеш да си осигуриш това удобство с присъствието на качествен специалист, не се колебай, още повече ако си го уредиш и без заплащане. Защото аз от познати знам, че взимат доста пари за раждане  в София - от 1000 до 2000 лв.  Shocked За тия пари знаеш ли колко много неща могат да се купят за бебето?!

# 3
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз бих приела предложението на майка ти.
Първо, защото за ТАКОВА НЕЩО, като раждането на детето ми, компромиси и рискове не бих поела в никакъв случай. Naughty Може при съвсем наглед нормално протичаща бременност и раждане нещо да се обърка и после да си биеш главата,недай си Боже... Praynig. За това не бих пожалила нито средства, нито нужните хора, на които мога да разчитам. Много е важно да попаднеш на точното място, в точното време.
И второ, защото първите дни, докато свикнете с бебо един с друг и си напаснете графиците ще ти ужасно трудно сама и без помощ. Ако прибавим и следродината депресия...  Sick Няма да продължавам. Mr. Green
Леко раждане, каквото и където и да го решиш! Hug

# 4
  • Мнения: 1 586
Аз имах твоя проблем преди да родя,понеже съм от Габрово,а мъжът ми от Варна,реших,че като наближи момента ще се прибера в Габрово и там ще родя,но в последствие размислих,избрах доктор и аг болница във Варна, а майка и баща  ми дойдоха да помагат през първите 15 дни след раждането.Не знам защо си смених решението в последният момент,просто така се случи но сега не съжалявам.Успех каквото и да решиш.

# 5
  • Мнения: 203
Ако реша да раждам в София все пак трябва да отида по рано...не ми се ражда в колата някъде  по пътя ....колко по рано да отида все пак около 1 септември ни се налага така или иначе да ходим или може би да отида по рано ? На вас колко точно ви се размина термина със самото раждане?

# 6
  • Мнения: 2 865
Убедена съм че и във Варна има добри лекари. Не бих предприела такова пътуване в 9 месец, а после и с бебето трябва да се връщате.
Пари при всички случаи ще се дават....

# 7
  • Мнения: 6 441
Убедена съм че и във Варна има добри лекари. Не бих предприела такова пътуване в 9 месец, а после и с бебето трябва да се връщате.
Пари при всички случаи ще се дават....
Да,за пътуването си е малко рисковано.юако бремеността ти не е рискова бих останала във Варна и да родя при лекарят,който ме следи. Peace

А защо във всички случаи да се дават пари.Моето бебе си е безплатно  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 4 784
Ако бременността протича нормално и няма изгледи за усложнения, най - вероятно бих предпочела да родя във Варна, да си се прибера вкъщи и да си се гледаме на спокойствие с бебчо.
Аз като родих, първите дни като се прибрах вкъщи, не исках никой да ми се навърта наоколо и всички ме изнервяха. Добре, че единствените, желаещи да окажат помощ бяха майка ми и мъжът ми, защото доста неща, неприсъщи за мен чуха и видяха  Simple Smile.
Не че е толкова страшно, но ние сме свикнали да сме самостоятелни и наличието на други хора, с които трябва да се съобразявам, би ме изнервило доста.

# 9
  • Мнения: 2 865
Имах предвид, че и да уредят лекар в София няма да е безплатно.
 Във Варна също ако си избере конкретен лекар пак ще плаща.
И аз втория път не съм плащала, но отидох без уговорка.

# 10
  • Мнения: 203
Аз ако остана да раждам във Варна ще отида даже не знам къде в окръжна или аг без уговорка с лекар, на когото попадна. Praynig

# 11
  • Мнения: 145
Аз имах подобна дилема. В момента живеем в София, но реших, че ще се чувствам по-добре да родя в Русе,където е майка ми. Тук имаме и  близък лекар, който пое раждането. Прибрах се в Русе един месец преди термина. Не съм се притеснявала изобщо за пътуването, а по-скоро за това да не стане прекалено късно за него. За мен лично беше много по-важно това, къде се чувствам спокойна и щом реших, че това място е именно Русе, вече нямах никакви чуденки относно пътуването. Раждането мина много леко, останахме с бебка един месец и се прибрахме в София. Според мен е много важно в такъв момент да имаш лекар на който да вярваш и да разчиташ дори и за морална подкрепа, независимо, дали има някакви усложнения или не. В крайна сметка не раждаш всеки ден. Какво е едно пътуване в сравнение с това да се чувстваш спокойна!

# 12
  • Мнения: 4 784
Аз ако остана да раждам във Варна ще отида даже не знам къде в окръжна или аг без уговорка с лекар, на когото попадна. Praynig
Имаш още доста време до раждането. Защо не се поинтересуваш за добър лекар, екип във Варна? Обърни се към варненските мами, ще те насочат, ще ти дадат съвети и препоръки. Попитай и доктора, който следи бременността ти.

# 13
  • Мнения: 1 966
Навсякъде има добри доктори, да, както и навсякъде може нещо да се обърка. По-скоро бих си намерила добър доктор във Варна, отколкото да пътувам в девети месец и да се притеснявам да не почне раждането по път, пък и после на чуждо място...  ooooh!
А ако решиш да раждаш на всяка цена в София, 1 септ може да се окаже късна дата  Mr. Green зависи кога ще тръгне бебко. Влезеш ли в девети месец, можеш да очакваш всеки ден да ти започне раждането  Peace Това значи 15 август най-късно. Но имай предвид и че е много по-добре да родиш при доктор, който ти е следил цялата бременност, отколкото при такъв който за първи път те вижда  Hug
успех

# 14
  • BG
  • Мнения: 2 217
jojovik, първо да ти пожелая леко бременеене и безпроблемно раждане!  Peace
Определено изборът ти не е лесен. Аз лично се ориентирах къде да раждам по лекарите. На мен почти не ми е помагано още след като се роди бебко и успях да се справя. Вупреки това, отчитам, че помощта през първите дни (по възможност месеци) е важна.
Пътуване в края на бремеността е много рисковано. Аз родих 20 дни преди термин и до колкото разбирам по прочетеното в темите, никога не е сигурно кога ще избере да се роди бебко.
Моето мнение е да бъдеш там, където ще имаш най-много подкрепа.

Успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт