ВНИМАВАЙТЕ-НОВ ВИД ТЕЛЕФОННИ ИЗМАМИ!!!

  • 1 061
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Предупреждение за нов вид телефонна измама плъзна по имейлите днес, като не е ясен първоначалният източник, който разпространява съобщението. Новите измамници се представят за инженери по поддръжката на мобилната мрежа и "проверяват" телефонната линия. Те карат жертвите си да набират кодове #90 или #09 от мобилния си телефон. Обяснението на авторите е, че компании или хора измамници ползват устройство, което позволява, ако наберете #90 или #09 или друг някакъв код, те да получат достъп до СИМ картата и да правят разговори от нея, като сметката се трупа на на подлъганите хора. Неизвестните доброжелатели съветват гражданите веднага да затворят мобилния си телефон, без да набират никакви номера и препоръчват съобщението да се разпространи до колеги, роднини и познати.  #2gunfire

# 1
  • Мнения: 1 367
Да,аз вчера получих това предупреждение на мейла си.Дано да няма много излъгани.Особено както има доста възрастни хора,на които децата са купили мобилни телефони.Според мен те са най-рисковата група.

# 2
  • Мнения: 135
разбрах че е спам

# 3
  • Мнения: 2 584
Нова телефонна измама, МТел отрича
03 юни 2008 / News.dir.bg
Компанията Мобилтел категорично отрече слуховете, че има техническа възможност за достъп до SIM картата на абонат на мобилни услуги, чрез въвеждане на кодове, дадени от хора, представящи се инженери по подръжката на техническата мрежа.
Това казват от компанията по повод разпространена в интернет пространството информация, предаде HiComm.
Тази информация е опит да бъде провокирано и натрупвано напрежение сред абонатите на телеком операторите, смятат от Мобилтел и съветват клиентите си да не се поддават на такива информации, а да се свържат с центъра на своя мобилен оператор, в случай че получат подобни обаждания. От Мобилтел допълват, че от вчера в интернет пространството се разпространява информация, в която се предупреждават клиентите на мобилните оператори да внимават, ако получат телефонно обаждане от хора, които твърдят, че са инженери по поддръжката на мобилната мрежа, или че проверяват телефонната линия.
Според твърденията измамниците най-често молят абоната да въведе #90 или #09 или друг някакъв код, след което те получават достъп до SIM-картата на измамения клиент и провеждат разговори от нея, трупайки разходи за чужда сметка. От Мобилтел категорично опровергават да има такава възможност.

# 4
  • Мнения: 1 205
И в клюкарника има същата тема ...

# 5
  • Мнения: X
Сори за офа, но току-що за 1-ви път посетих клюкарника и наистина видях, че е същата тема. Аз получих мейла с предупреждението в 13:52 днес на служебната си поща, след което пуснах мейл до BTV и след това чак пуснах темата тук с цел да предупредя форумците !! Сори за дублажа, но никога не съм влизала в клюкарника и няма как да знам, че и там пише същото!  bouquet

# 6
  • Мнения: 19 460
Ради, благодаря ти, няма значение че се повтарят темите. Нека повече хора да прочетат това.

# 7
  • Мнения: 46 477

И то много стар.

Общи условия

Активация на акаунт