Личен лекар и педиатър в Люлин?

  • 13 663
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 370
Мами от Люлин, дайте съвет! Трябва да си сменя личната лекарка, а и да избера педиатърка за бебка (е, това по- нататък, обаче да се ориентирам все пак...). Чакам препоръки с широко разтворени уши... И пожелавам слънчев и усмихнат ден!

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Oh,обърках се,днес не ми е ден и вместо на теб,пратих отговора като нова тема Cry Казва се" моят съвет".Отиди там и я прочети.

# 2
  • Мнения: 370
Че ние живяхме в 606- при свекито...  Imp Той е точно зад блока с "Бързаков Кидс". Ама беше преди година и нещо... Къде е тая нова Медива? Пак нещо съм проспала...  Sad

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Новата Медива е горната част на 6-ти.На пътя на автобус 310.Има два голями мазазина,битов комбинат и още един.В бившия комбинат е Медива и е много прилична,спретната и чиста.Минава се от страни и пише семейни лекари.

# 4
  • Мнения: 2 693
Ееееееее, как можа да кажеш, че живееш на майната си в една друга тема? Grinning  Grinning  Grinning

А сега за педиатъра - за тази клиника, която biliana333 споменава, съм чувала 1-2 добри отзива. Ама тя май е близо до нас, ти в кой микрорайон си? Аз лично записах Емката в ІІІ-та градска, защото ми препоръчаха педиатърка /която по мое мнение е страхотна/, но просто ми е много удобно с метрото /въпреки че досега само веднъж съм пътувала с него до там/. Иначе личната ми лекарка е съвсем на друго място, няма смисъл да изпадам в подробности. Повечето мами от района са в 12-та поликлиника, но за там нищо добро не съм чула - и за педиатри, и за другите. Neutral Face

# 5
  • Мнения: 370
Абе то мойта е една слоооооооооооожна... Май ІІІ градска ще ми е по- удобна... Сещаш ли се за махаличката след Метро- 2? В посока Сърбия, уеко влуево? Ей там живеем ние... Обаждаш се по телефона, питаш ме как съм и в този момент кравата на полето казва МУУУУУУУУУУУУУУУУ  Laughing ... Особено през зимата сме като в руски филм: печка на дърва, минава влак, водка с кисели краставички на масата... Така че, да перифразирам въпроса- търся лекар и педиатър, които да мога да достигна през зимата, без да трябва да впрягам кучетата в шейна и да си взема суха храна "за из път". Защото моята лична лекарка се подвизава в "Дружба"- 2...  Grinning

# 6
  • Мнения: 6 155
Аз лично въобще не съм доволна от лекарите (гинеколозите) в Медивата (тази на пазара). Преди да забременея ходех там на прегледи, но много често ги сменяха лекарите, поне 5-6. И нито един от тях не можа да ми реши проблема Imp
   След като забременях, някаде към втория месец получих кървене и отидох отново там при един доктор, на който не му помня името. Та той ме преглежда няколко последователни дни и ми предписа Нош-па. Каза да си седя вкъщи и да почивам и че нищо ми нямало.  Imp  Imp  Imp Въпреки това отидох в Тина Киркова за второ мнение. Резултатът беше, че ме вкараха по спешност в болницата за задържане!!!
   Благодарение на този ''доктор '' за малко не загубих бебето Imp  Сажалявам,че не му помня името.

# 7
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Гизи
Абе то мойта е една слоооооооооооожна... Май ІІІ градска ще ми е по- удобна... Сещаш ли се за махаличката след Метро- 2? В посока Сърбия, уеко влуево? Ей там живеем ние... Обаждаш се по телефона, питаш ме как съм и в този момент кравата на полето казва МУУУУУУУУУУУУУУУУ  Laughing ... Особено през зимата сме като в руски филм: печка на дърва, минава влак, водка с кисели краставички на масата... Така че, да перифразирам въпроса- търся лекар и педиатър, които да мога да достигна през зимата, без да трябва да впрягам кучетата в шейна и да си взема суха храна "за из път". Защото моята лична лекарка се подвизава в "Дружба"- 2...  Grinning


Аха, май се сещам къде си, и даже имам познати там.
Значи за личен лекар не мога да помогна, защото моята е в МВР-болница. А педиатърката на детето е д-р Иванова, в ІІІ-та градска - влизаш в главния вход, веднага свиваш в ляво, има една стъклена врата, минаваш през нея - първата врата в дясно. През почивните дни се среща в Западен парк, с черна тениска с щампа Metallica или Manowar /ако не бъркам заглавията/

ПП: А, забравих - майка ми и сие са си избрали личен лекар също в ІІІ-та градска /и те живеят на майната си/, много са доволни от него - зове се д-р Савов, но не знам къде му е кабинета. Мога да телефонирам по-късно на маман /щото разпускаме след бала на брат ми и сигурно всичко, което няма тайфун на година и половина спи/ и да попитам ако се интересуваш конкретно от тази болница.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Гизи
Абе то мойта е една слоооооооооооожна... Май ІІІ градска ще ми е по- удобна... Сещаш ли се за махаличката след Метро- 2? В посока Сърбия, уеко влуево? Ей там живеем ние... Обаждаш се по телефона, питаш ме как съм и в този момент кравата на полето казва МУУУУУУУУУУУУУУУУ  Laughing ... Особено през зимата сме като в руски филм: печка на дърва, минава влак, водка с кисели краставички на масата... Така че, да перифразирам въпроса- търся лекар и педиатър, които да мога да достигна през зимата, без да трябва да впрягам кучетата в шейна и да си взема суха храна "за из път". Защото моята лична лекарка се подвизава в "Дружба"- 2...  Grinning


Олеле, тамън си мислех, че живееш там...Е, ние сме преди Малчика леко вдясно и при нас има МУУУУУ и ние се греем на печка, нищо, че сме в блок  Shocked  Grinning
За педиатър не мога да ти препоръчам, защото нашата педиатърка не взима повече пациенти (отказа на моя приятелка), а от другите нямам наблюдения. Ако искаш пробвай все пак. Казва се Нели Мишева и е в 12 п-ка. Казват, че всички педиатри в 12-та са добри...

# 9
  • Мнения: 5 647
Цитат на: Vache
Цитат на: Гизи

Олеле, тамън си мислех, че живееш там...Е, ние сме преди Малчика леко вдясно и при нас има МУУУУУ и ние се греем на печка, нищо, че сме в блок  Shocked  Grinning
За педиатър не мога да ти препоръчам, защото нашата педиатърка не взима повече пациенти (отказа на моя приятелка), а от другите нямам наблюдения. Ако искаш пробвай все пак. Казва се Нели Мишева и е в 12 п-ка. Казват, че всички педиатри в 12-та са добри...


Аз имам впечатлеиня от д-р Нели Николова от 12 п-ка. Въпреки че въобще не ми е близо Люлин(за малко живеехме там) реших да остана при нея, защото й имах доверие......
Докато една вечер, когато дъщеря ми вдигна над 39Т и тя отказа да дойде Close  Close  Close  Мотивът й беше, че живеела много далече Close  Предложих й мъжа ми да отиде и да я вземе, тя пак отказа Close  Close  Close  под предлог, че нямало как да обясни!!! къде живее и понеже имало много сняг, та било много трудно...
Има една поговорка, че когато човек има желание да направи нещо, търси начин, а когато не иска- търси оправдание. Така и въпросната д-р Николова Close  Отказа по най-гадния начин!! Сигурно си мислеше, че няма да й платим или нещо подобно.
Сега само чакам да стане 1.06 и веднага тичам да я сменям. Това нейното беше много безобразно. Даже тогава имаше нахалството да ми каже да отида до поликлиниката, защото там имало дежурен. Обясних й, че не мога да изкарам детето на -10 градуса(беше зимата), а и на всичкото отгоре живеем доста далеч от Люлин... тя продължаваше обаче да упорства и най-накрая  ми каза да сме отишли в някаква частна клиника, с която тя работела! Да, ама как да удостоверя, че детето й е пациент при положение, че не ни беше дала здравна книжка? Нямам думи!!!
Слава Богу детето бързо свали Т и на следващия ден си отидохме в кварталната поликлиника, където ни прегледаха...
Оказа се много трудно да се намери добър детски лекар, за съжаление Sad

ПС Извинявай, че се закачих за теб, но видях, че си писала за 12 п-ка.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: maya

Аз имам впечатлеиня от д-р Нели Николова от 12 п-ка. Въпреки че въобще не ми е близо Люлин(за малко живеехме там) реших да остана при нея, защото й имах доверие......
Докато една вечер, когато дъщеря ми вдигна над 39Т и тя отказа да дойде Close  Close  Close  Мотивът й беше, че живеела много далече Close  Предложих й мъжа ми да отиде и да я вземе, тя пак отказа Close  Close  Close  под предлог, че нямало как да обясни!!! къде живее и понеже имало много сняг, та било много трудно...
Има една поговорка, че когато човек има желание да направи нещо, търси начин, а когато не иска- търси оправдание. Така и въпросната д-р Николова Close  Отказа по най-гадния начин!! Сигурно си мислеше, че няма да й платим или нещо подобно.
Сега само чакам да стане 1.06 и веднага тичам да я сменям. Това нейното беше много безобразно. Даже тогава имаше нахалството да ми каже да отида до поликлиниката, защото там имало дежурен. Обясних й, че не мога да изкарам детето на -10 градуса(беше зимата), а и на всичкото отгоре живеем доста далеч от Люлин... тя продължаваше обаче да упорства и най-накрая  ми каза да сме отишли в някаква частна клиника, с която тя работела! Да, ама как да удостоверя, че детето й е пациент при положение, че не ни беше дала здравна книжка? Нямам думи!!!
Слава Богу детето бързо свали Т и на следващия ден си отидохме в кварталната поликлиника, където ни прегледаха...
Оказа се много трудно да се намери добър детски лекар, за съжаление Sad

ПС Извинявай, че се закачих за теб, но видях, че си писала за 12 п-ка.


Ох, не знам... нас Мишева изрично ни попита къде живеем... Досега е идвала само след изписването от родилното. Иначе ние си ходим там. Като беше Александра с варицела я водихме, като има Т 39 ни казва по телефона как да я свалим и чак след това да отидем. Никога не ни отказва консултация по телефона. Гледа да прави така, че да не ходим при дежурния. Дори за тримовакса изчисли така, че да не е примерно в петък и да се чудим ако вдигне Т какво да правим.
Не искам да предизвиквам спорове, обаче точно затова са дежурните лекари, затова са групова практика. Дано да не ми се налага да я водя в почивни дни, но ще се консултирам първо с Мишева и после ще ида при дежурния...
Иначе за Николова съм чувала хубави работи!

# 11
  • Мнения: 370
Laughing Vache, твоята никак не е лесна... Спомням си още като дете как само при минаването покрай Малчика ми се искаше да имам поне 3 стомаха и повече джобни... А сега направо си се мъча  Laughing. Ще взема някое бързо и премъдро решение за педиатърката, остава само още малко да се поколебая.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Гизи
Laughing Vache, твоята никак не е лесна... Спомням си още като дете как само при минаването покрай Малчика ми се искаше да имам поне 3 стомаха и повече джобни... А сега направо си се мъча  Laughing. Ще взема някое бързо и премъдро решение за педиатърката, остава само още малко да се поколебая.


Ооо, а пък да знаеш какво е да ходиш на училищна практика там... голяма борба падаше да се уредим на бонбоните "Простор", а не на бисквитите  Grinning . Почти като дежурствата на учителския коридор, ако ги помниш  Shocked  Grinning

# 13
  • Мнения: 370
Аз пък каръшки се разболях точно за посещението в Малчика, щяха да ни показват напредъка на социализма и прочее, пък аз взех, че се наварицелих, така че ми се размина гледката на хиляди бонбони...  Imp. Е, после ми закупиха две шоколадови яйца от мотел "Божур", ама играчките в тях бяха камиончета  Close . А за дежурствата мога да говоря с любовен блясък в очите часове наред... Особено, ако се е развалил звънеца и ми връчат едно чудо хлопатарско... Страшен кеф!!!

Общи условия

Активация на акаунт