предложения за обяд с агнешко

  • 893
  • 11
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 403
привет момичета.След седмица ще имаме гости за обяд.Но искам съвет от вас.Та : основното ще е печено агнешко, печено пилешко бутче /ако има неядящи агнешко/, за гарнитура в чиниите- ориз и ето тези кошнички от картофено пюре,пълнени с задушени гъби http://www.saechka.ru/kuche/two/154.php /още не съм ги пробвала,да видя как се получават,но ги видях от форум'а)...та каква да бъде третата гарнитура в чиниите  newsm78 . отделно ще има сварени яйца, салатка от домати и краставици и за десерт пасти, сълзици от бутер тесто и ако мога-ще направя и баклава "розички". ще ви бъда благодарна ако и вие допълните и дадете други предложения   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 6 965
Третата гарнитура (лично според мен нямаш нужда от нея) може да бъде задушен грах с масло, царевица или някакъв друг задушен зеленчук - броколи, моркови, каквото си избереш.

# 2
  • София
  • Мнения: 607
И аз мисля да е нещо зеленко - грах, спанак - задушени.

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 403
благодаря за предложенията Ви   bouquet .И аз мислех да няма трета гарнитура но ме е страх да не останат чиниите празни ... а дали да не са тиквички, примерно рулца от мариновани тиквички .В Шумен в едно заведение ги предлагат - самите тиквички са срязъни по дължина, на грил или запържени и после ги държат в марината в хладилника.Поднасят ги студено и са супер вкусни.Но не искат да кажат в каква марината ги държат  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 708
ММммммммммммммммммм това с пюрето с пълнени гъбки е много идейно. С много неща може да се напълни освен това. Просто идейката е невероятна, красива и оригинална. Благодаря ти, че я сподели с нас.

# 5
  • Мнения: 6 461
Каша от агнешко месо
Агнешко с пресен лук
Агнешко с бамя
Агнешко със спанак
Капама с агнешко месо
Агнешко с тиквички
Агнешко магданозлия

# 6
  • Мнения: 5 977
Невероятно е Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Всичко звучи много добре, но сякаш пресните салатки са малко.
Към агнешкото много върви зелена салатка, а щом ще предложиш и сварени яйца - още повече.

# 8
  • Мнения: 5 001
Аз бих сложила и едни фаршировани доматки със сирене крема,захтинче,шунка,копър,краставички на кубчета и маслинки към ордьоврите и салатките....

# 9
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
аз не бих комбинирала в летния сезон следните три: агнешко, яйца, гъби

по-добре остави варените яйца за зимата и наблегни сега на салатите или някакви задушени зеленчуци - агнешкото/пилешкото е достатъчно
гъбките с картофите си е направо ядене  Peace - та варените яйца са вече в тежест

това го мисля аз, може и да не съм права... но в летен сезон ... пък и на обяд  newsm78

много е!!!

турай им по една салата и един айрян и да са доволни (майтап, мила)  Crazy

# 10
  • France
  • Мнения: 726
благодаря за предложенията Ви   bouquet .И аз мислех да няма трета гарнитура но ме е страх да не останат чиниите празни ... а дали да не са тиквички, примерно рулца от мариновани тиквички .В Шумен в едно заведение ги предлагат - самите тиквички са срязъни по дължина, на грил или запържени и после ги държат в марината в хладилника.Поднасят ги студено и са супер вкусни.Но не искат да кажат в каква марината ги държат  Laughing
Имаше тема за маринованите тиквички. Аз оня ден направих и са чудесна гарнитура.
Мариновах ги в олио, оцет, чесън, лют червен пипер, копър. Изпекох ги на барбекюто и след това пак ги сложих в марината. Добавих към тях леко люти чорбаджийски чушки, който също опекох и после обелих.

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 403
мдааа, прави сте...лятно време,жега+агнешко+пилешко..и пак в тази насока си е доста тежичко. и като се има впредвид че след това ще следват и както писах и торта и баклава /ако успея да я направя Simple Smile / . Наистина липсват зелениите и студените мезета. Благодаря ВИ   chef  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт