Лактогенен чай срещу колики?

  • 991
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 961
Здравейте,
Искам да попитам мога ли да давам на бебчо, който е на 20 дни, български лактогенен чай, разреден с вода? Бях чела някъде във форума, че чаят помага и срещу колики, защото съдържа семена от копър и анасон. Явно много го мъчат коликите, защото от тази нощ само мрънка и се напъва. Давам му и капки Colief срещу коликите. Не знам какво друго да направя..

# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Може ти да го пиеш и по този начин да го поема бебето,чрез кърмата. Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Според мен купи САМО копър и анасон семена от билкова аптека, ако решиш да даваш. Лактогонния чай съдържа и други билки, чието приемане може и да е противопоказно за бебчо.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
А сетих се, че и Хип имаха такъв чай против колики с копър. На нас лично не ни помогна.

# 4
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
"Бебезан" е чай за бебета и е против колики.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
Лактогонния чай е за кърмачките, не за бебето. Освен него аз пиех отделно копър и анасон и мисля, че доста помогнаха и коликите доста бързо отшумяха.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 016
Давай му чай за колики. Хип имат, бебезан, както и разни други...Лактогенен аз лично не бих давала.
Въпреки, че чесно казано не помага, а има едно друго - ако приема много чай (или друга течност) може да намали приема на кърма.
По-добре с капки - но и с тях не очаквай чудеса.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 277
Може ти да го пиеш и по този начин да го поема бебето,чрез кърмата. Peace
Аз направих точно това и коликите сякаш отшумяха...но може би им е било и време де...при всички случаи това е по-добрия вариант от това да даваш на детето лактогонен чай-мисля че не е редно

# 8
  • Мнения: 961
Благодаря ви за отговорите, момичета.

Общи условия

Активация на акаунт